بر خلاف ادعای طالبان؛ آمریکا خروج نیمی از نیروهای خود از افغانستان را رد کرد

به نقل از شبکه تلویزیونی طلوع، سخنگوی نیروهای امریکایی مستقر در افغانستان به اظهارات امروز طالبان در خصوص توافق پیرامون خارج کردن نیمی از نظامیان آمریکائیِ مستقر در افغانستان تا ماه آوریل سال جاری میلادی واکنش نشان داد.

 

«دِیو باتلر» (Dave Butler) سخنگوی نیروهای امریکایی مستقر در افغانستان در این خصوص گفت: هنوز ماموریتمان تغییری نکرده است و ما تا کنون فرمانی برای خروج از افغانستان دریافت نکرده‌ایم.

 

این در حالیست که طالبان افغانستان پیشتر اعلام کرده بود که مذاکره کنندگان آمریکایی در نشست اخیر خود با این گروه، مطلب فوق را اعلام کرده‌اند و در این باره توافقاتی حاصل شده است.

 

مذاکرات اخیر طالبان و آمریکا در قطر انجام شد و در پایان آن توافقی برای خارج شدن نظامیان آمریکایی از افغانستان حاصل شد.

 

آمریکا در سال ۲۰۰۱ و بعد از حوادث ۱۱ سپتامبر، به بهانه مبارزه با تروریسم به افغانستان لشکرکشی کرد ولی بعد از ۱۸ سال انبوهی از ناامنی و ویرانی را در این کشور بر جای گذاشت؛ بدون اینکه بتواند امنیت ادعائی خود را به این کشور بازگرداند.

مهر

اگرچه طالبان مذاکرات صلح افغانستان در مسکو را موفقیت‌آمیز دانست ولی با خواست طالبان برای اجرای قانون اساسی اسلامی موافقت نشد

در مذاکرات صلح افغانستان در مسکو رئیس جمهور سابق افغانستان حضور داشت اما نمایندگان دولت فعلی افغانستان غایب بودند زیرا طالبان آنها را دست نشانده آمریکا می‌دانند. با خواست طالبان برای اجرای قانون اساسی اسلامی موافقت نشد.

ادامه »

افغانستان, جهان, خبر, روسیه, ضد جنگ

ترامپ: بخشی از نظامیان آمریکایی در افغانستان باقی خواهند ماند

به گزارش سی بی اس، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که طرحی را در دست اجرا دارد که براساس آن بخش کوچکی از نظامیان آمریکایی در افغانستان باقی خواهند ماند.

ادامه »

افغانستان, امریکا, جنوب آسیا, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه

روسیه میزبان مقاماتی از طالبان و سیاستمداران افغان مخالف دولت کابل است

منابع روس و طالبان افغانستان اعلام کردند، روسیه روز سه‌شنبه میزبان مقاماتی از طالبان و سیاستمداران افغان مخالف با رییس جمهور این کشور خواهد بود و نقش خود را به عنوان صاحب قدرت ارتقاء خواهد بخشید؛

ادامه »

افغانستان, امریکا, جنوب آسیا, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, ناتو