بر اثر سقوط تاورکرین٣٠متری چهار کارگران بشدت مصدوم که یک نفر از آن‌ها دچار قطع عضو شد

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از سقوط یک دستگاه تاورکرین در یک کارگاه ساختمانی واقع در خیابان ملاصدرا تهران خبر داد.

 

سید جلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره اظهار کرد: ساعت ۲:۵۲ دقیقه بامداد امروز حادثه سقوط یک دستگاه جرثقیل تاور کرین در یک کارگاه ساختمانی به سامانه ١٢۵ آتش نشانی و شهرداری تهران اعلام شد که در پی آن بلافاصله دو ایستگاه به همراه امکانات کامل به محل واقع در خیابان ملاصدرا- خیابان خوارزمی اعزام شدند. محل حادثه یک کارگاه ساختمانی به وسعت بیش از ١۵٠٠ متر بود که حدود ٣٠ متر گودبرداری شده بود.

 

وی ادامه داد: کارگران در این محل در حال راه‌اندازی یک دستگاه جرثقیل تاورکرین بودند. این جرثقیل حدود ٣٠ متر ارتفاع گرفته بود که در همین حین این دستگاه از قسمت اصلی دچار شکستگی شده و به پایین سقوط می‌کند.

 

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه در اثر این حادثه چهار نفر از کارگران در حال کار دچار مصدومیت شدند، گفت: سه نفر از این کارگران وضعیت وخیمی داشتند و یک نفر از آنها تقریباً دچار قطع عضو شده بود.

 

وی افزود: آتش‌نشانان به سرعت قطعات را جابجا کرده و کارگران را از زیر این آوار رهاسازی کردند و پس از فیکس کردن این افراد بر روی برانکارد، از محل گودبرداری خارج کرده و به عوامل اورژانس تحویل دادند. این افراد توسط عوامل اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند.

 

ملکی در پایان با بیان اینکه این عملیات ساعت ۴ بامداد به اتمام رسید، گفت: محل پس از پایان عملیات به عوامل شهرداری و انتظامی تحویل داده شد.

کارگر زن جوانی در نتیجه گیرکردن در دستگاه فشرده‌سازی ضایعات پلاستیک جان باخت

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری نیشابور گفت: متاسفانه براثر بی‌احتیاطی، زن ۳۵ ساله در دستگاه فشرده‌سازی ضایعات پلاستیک جان خود را از دست داد.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

توضیحات داود رضوی و ربابه رضایی درباره‌ سفر رضا شهابی / اعتراض شهابی به موانع داشتن تشکل‌های مستقل کارگری، تهدید نظامی و تحریم

داود رضوی، عضو هیات مدیره‌ی سندیکای شرکت واحد در ارتباط با سفر رضا شهابی به فرانسه برای شرکت در یک کنگره‌ی کارگری گفت: در یک سفر خارجی شما باید از دو ماه قبل برنامه‌ریزی کنید.

ادامه »

افغانستان, ایران, جهان, حقوق بشر, خبر, عراق, فلسطین, کارگری, لبنان