بر اثر ریزش ساختمانی در تبریز یک کارگر مصدوم و ۲ کارگر دیگر جان خود را از دست دادند

سیامک نوروزی از فوت دو کارگر ایرانی و مصدومیت یک کارگر دیگر در حادثه آوار ساختمان محله سرخاب تبریز خبر داد.

 

به گزارش ایلنا؛ مدیر روابط عمومی آتش‌نشانی تبریز در ارتباط با حادثه ریزش ساختمان در محله سرخاب تبریز گفت: صبح امروز حادثه ریزش آوار در خیابان ثقه‌الاسلامِ سرخاب تبریز منجر به مدفون شدن سه کارگر زیر آوار شد.

 

سیامک نوروزی ادامه داد: متاسفانه دو نفر از این کارگران جان باختند که اجساد آنها در حین آواربرداری به بیرون منتقل شد و یک کارگر دیگر نیز مصدوم و به عوامل اورژانس حاضر در محل تحویل داده شد.

 

به گفته‌ی نوروزی، کارگران حادثه‌دیده همگی ایرانی و از ساکنان بومی تبریز بودند.

 

در گزارش اولیه ایلنا آمده بود ساختمان که گفته می‌شود به صورت غیرمجاز در محله سرخاب، خیابان ثقه‌الاسلام در دست ساخت است، صبح امروز دوشنبه (۴ آذر ماه) فرو ریخت و در نتیجه آن ۵ کارگر زیر آوار مدفون شدند.

نسبت به سال ۹۶، بین دو و نیم تا سه و نیم برابر افزایش قیمت داشته‌ایم

یک پژوهشگر اقتصادی با تاکید بر تداوم موج‌های تورمی می‌گوید: هدف دولت، اخذ مالیات تورمی از دهک‌های پایین است درحالیکه دهک‌های بالا همواره از پرداخت مالیات فرار می‌کنند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, کارگری, مصاحبه و گفتگو

ادامه اعتصاب کارگران نیشکر هفت‌تپه علی‌رغم تهدید کارفرما

مدیرعامل مجتمع نیشکر هفت‌تپه روز گذشته (چهارشنبه ۲۹ آبان) برای شکستن اعتصاب کارگران، با صدور بخشنامه‌ای این کارخانه را تعطیل کرد و بازگشایی کارخانه و پرداخت حقوق کارگران را به پایان اعتصاب کارگران منوط کرد. با این وجود، اعتصاب کارگران پنجشنبه ۳۰ آبان نیز ادامه یافت.

ادامه »

ایران, جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری

به‌جایی رسیدیم که حیات وممات کارگر نه به‌نیروی کار او بلکه به‌التفاتِ ناچیز دولت‌ها وابسته است

بدیهی‌ترین و اولین شرطِ برخورداری از اشتغال شایسته، کفایت دستمزد در تامین هزینه‌های حداقلی زندگی‌ست. لاجرم اگر قرار باشد «سند کار شایسته» از یک متن ویترینی فراتر رود و به سندی قابل اجرا بدل شود، اولین گام باید بالا بردن دستمزدها تا مرز عدم نیاز به یارانه‌بگیری باشد.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, کارگری, گزارش