بریتانیا تعداد نظامیان خود در افغانستان را افزایش خواهد داد

به گزارش رادیو فرانسه؛ نخست وزیر بریتانیا، ترزا می، امروز چهارشنبه ١١ ژوئیه/٢٠ تیر در نشست پیمان آتلانتیک شمالی یا ناتو اعلام خواهد کرد که این کشور ۴۴٠ سرباز دیگر به افغانستان اعزام خواهد کرد.

 

ترزا می امروز در نشست پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) اعلام خواهد داشت که ۴۴٠ سرباز دیگر به افغانستان اعزام خواهد کرد. به این ترتیب تعداد نظامیان بریتانیایی در خاک افغانستان به ١١٠٠ تن بالغ خواهد گردید. تعداد نظامیان کشورهای عضو ناتو در این کشور ١۶ هزار تن است که ١٣ هزار تن از آنان آمریکایی هستند.

 

نخستین گروه از ۴۴٠ سرباز بریتانیایی در ماه اوت آینده و دومین در فوریه سال ٢٠١٩ در افغانستان مستقر خواهند شد.

 

نخست وزیر بریتانیا پیش از آغاز نشست ناتو گفت که بریتانیا یکی از ۵ کشور عضو ناتو است که ٢ درصد از تولید ناخالص ملی خود را به بودجه نظامی تخصیص داده است. ترزا می همچنین اظهار داشت که بریتانیا سرمشقی برای دیگر اعضای ناتو است زیرا این کشور نه تنها به تعهدش برای تخصیص ٢ درصد از تولید ناخالص ملی خود به بودجه نظامی پایبند بوده بلکه با تمام توان در عملیات این سازمان در گوشه و کنار جهان شرکت جسته است.

 

 

انتقاد کمیسیون حقوق بشر افغانستان از شکنجه زندانیان افغان توسط نظامیان آمریکایی و ناتو

سرپرست کمیسیون حقوق بشر در قندهار تاکید کرد که شکنجه زندانیان مخالف قوانین بین‌المللی و حقوق بشری است، نیروهای آمریکایی و ناتو از شکنجه و رفتار نامناسب با زندانیان افغان خودداری کنند.

ادامه »

افغانستان, امریکا, جنوب آسیا, جهان, خبر

وزارت آب و انرژی افغانستان محل تازه زورآزمایی «اشرف غنی» و «عبدالله»

منابع وزارت آب و انرژی اعلام کردند که گارد ریاست جمهوری افغانستان با بستن دفتر رئیس این وزارتخانه با توسل به زور «علی احمد عثمانی» را خانه‌نشین کرده‌اند.

ادامه »

اسیای مرکزی, افغانستان, جنوب آسیا, جهان, سیاسی

چالش‌ پنتاگون برای جایگزینی هلی‌کوپترهای روسی ارتش افغانستان با نمونه آمریکایی

پنتاگون در گزارشی اعلام کرد که طرح‌های آمریکا برای جایگزین کردن هلی‌کوپترهای مدل روسیه‌ای MI-۱۷ در ارتش افغانستان با هلی‌کوپترهای آمریکایی بلک هاوک با “چالش‌های جدیدی” روبرو شده چرا که هلی‌کوپترهای روسیه‌ای برتر هستند.

ادامه »

افغانستان, امریکا, جهان, خبر, روسیه

رای گیری پارلمان افغانستان درباره پیمان امنیتی کابل – واشنگتن

نماینده ولایت سمنگان در پارلمان افغانستان گفت: در حالی که انتظار می‌رفت پس از امضای پیمان امنیتی با آمریکا وضعیت افغانستان بهبود یابد اما ناامنی‌ها به صورت بی سابقه‌ای افزایش یافته است.

ادامه »

افغانستان, امریکا, جهان, خبر