چگونگی نابودی یک آرزوی بزرگ!

از انجایی که حکومت شوروی در کشور ما بطور جدی و برای همیشه مستقر شده بود و خطر جنگ با کشورهای سرمایه‌داری محسوس بود، در ان بازه از زمان، در راستای منافع دولت متحد بزرگ، مصلحت امیز بود، اصل 17 از قانون اساسی حذف می‌گشت، که احتمالا در این صورت مردم شوروی چنین رویکردی را

ادامه »

اسپانیا, اکراین, المان, امریکا, انگلستان, ایتالیا, جهان, دیدگاه, روسیه

ارزیابی اولیه‌ای از تصمیم خروج نیروهای آمریکایی از سوریه و افغانستان

اعلام تصمیم دونالد ترامپ در مورد خروج نیروهای نظامی آمریکا از سوریه، گویا به دلیل شکست قطعی داعش در دستیابی به اهداف اعلام شده‌اش، و نیز خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان، کشوری که نیروهای آمریکایی نزدیک به ۱۸ سال در آن با نیروهای وابسته به طالبان و دیگر نیروهای جهادی اسلامی در جنگ بودند، در

ادامه »

افغانستان, امریکا, ترکیه, جهان, چین, خاورمیانه, خبر, دیدگاه, روسیه, سوریه, عربستان سعودی, ناتو, یمن

فراخوان پایانی بیستمین نشست بین‌المللی حزب‌های کمونیست و کارگری/ با شرکت ۹۰ حزب کمونیست و کارگری

بیستمین نشست بین‌المللی حزب‌های کمونیست و کارگری جهان در روزهای ۲۳ تا ۲۵ نوامبر ۲۰۱۸ در آتن و به میزبانی حزب کمونیست یونان برگزار شد که امسال صدمین سال پیکارهای تاریخی‌اش را جشن می‌گیرد.

ادامه »

جهان, خبر, دیدگاه, صلح, یونان

مارکسیسم دانش اجتماعی زمان ماست – ژان کلو دلونی

من یکی از کسانی‌ام که در گهوارهٔ آذین شده با آثار مارکسم به دنیا نیامده‌اند. امّا من، به مثابه پژوهشگر، زندگی خود را وقف درکِ چیستیِ سرمایه‌داری با کمک نظریه‌های مارکس کرده‌ام.

ادامه »

اقتصادی, المان, امریکا, جهان, چین, دیدگاه, فرانسه, هندوستان

برگزاری نشست اتحادیه جوانان ضدامپریالیست در استانبول ترکیه

اجلاس عمومی اتحادیه جوانان ضدامپریالیست جهان با حضور ۷۰ نماینده از ۲۵ کشور و سخنرانی رئیس حزب وطن ترکیه در شهر استانبول آغاز به کار کرد.

 

اجلاس عمومی اتحادیه جوانان ضدامپریالیست جهان با حضور 70 نماینده از 25 کشور در استانبول تشکیل شد.

 

در این اجلاس چهار روزه که به همت دبیرخانه مرکزی اتحادیه در استانبول تشکیل شده است، علاوه بر تشکل‌های ترکیه‌ای، تشکل‌های ضدامپریالیست از ایران، مصر، فلسطین، لیبی، لبنان، نپال، بنگلادش، روسیه، آذربایجان، ونزوئلا، شیلی، صربستان، بولیوی، پاکستان، سوریه و چندین کشور اروپایی حضور دارند.

 

در نشست افتتاحیه این اجلاس که با حضور نمایندگانی از احزاب مختلف سیاسی ترکیه برگزار شد «دوغو پرینجک»، رئیس حزب وطن ترکیه با بیان اینکه نظم امپریالیستی جهان از هم پاشیده ست و در حال حرکت به سوی نظمی نوین در جهان هستیم، افزود: دوران حاکمیت امپریالیستی آمریکا به سر آمده است. دوران تک قطبی‌سازی جهان که با نام جهانی‌شدن در حال پیگیری بودند نیز تمام شده است. به سوی جهانی که دولت‌های ملی حقوق زحتمکشان خود را محقق خواهند کرد در حال حرکتیم و این جهان به دست شما جوانان ساخته خواهد شد.

 

وی با بیان این که در جنگ با امپریالیسم یکی از اصلی‌ترین جبهه‌های جبهه غرب آسیا است، ضمن تاکید بر لزوم حفظ تمامیت ارضی و تقویت دولت‌های ملی در منطقه گفت: تمام جهان باید بداند که تمامیت سوریه به معنای تمامیت ما است. امنیت سوریه به معنای تامین امنیت عراق، چین و تمام جهان است. از اینجا به ملت قهرمان سوریه سلام می‌دهیم که کلید اصلی تمدن نوین جهان هستند.

 

در جلسه افتتاحیه اجلاس عمومی اتحادیه جوانان ضدامپریالیست جهان که در منطقه «باکیرکوی» استانبول برگزار می‌شد، نمایندگانی از ایران، روسیه، بنگلادش و لبنان به سخنرانی و ارائه نظرات خود پرداختند.

تسنیم

فراخوان مشترک پنجاه و دو حزب کمونیست جهان در همبستگی با مردم ایران

اعضای کارگروه تدارک و برگزاری نشست‌های سالانهٔ حزب‌های کمونیست جهان در روز ۲ بهمن ماه (۲۲ ژانویه) بیانیه‌ای را در همبستگی با مردم ایران منتشر کردند که تا این لحظه مورد حمایت ۵۲ حزب کمونیست جهان قرار گرفته است. در ادامه متن این بیانیه مهم و همچنین اسامی حزب های کمونیست کارگری حمایت کننده آن

ادامه »

ایران, بیانیه, جهان, دیدگاه, سیاسی