برنی سندرز: در دوران پاندمی اولویت ترامپ لغو بیمه اوباما است

سناتور برنی سندرز با انتقاد از تلاش ترامپ برای لغو قانون “اوباماکر” تاکید کرد، رئیس‌جمهوری آمریکا به جای افزایش پوشش خدمات درمانی در بحبوحه کرونا، به لغو پوشش سلامت میلیون‌ها آمریکایی مبادرت کرده است.

 

اعتمادآنلاین: سناتور برنی سندرز در توییت‌هایی نوشت: لازم است ما بودجه نظامی خودمان را ۱۰ درصد کاهش دهیم و این پول را در نیازهای انسانی سرمایه‌گذاری کنیم.

 

او همچنین نوشت: میلیون‌ها آمریکایی شغل و بیمه درمانی خودشان را از دست داده‌اند. ما باید برنامه ملی بیمه اجتماعی در آمریکا را به گونه‌ای تقویت کنیم که تمام هزینه‌های پیش‌بینی نشده مراقبت‌های بهداشتی را پوشش دهد. ترامپ در عوض در دوران پاندمی کرونا تصمیم گرفت تا لغو پوشش سلامت میلیون‌ها آمریکایی را در اولویت قرار دهد!

 

این اظهارات سناتور سندرز پس از آن مطرح می‌شود که دولت ترامپ از دادگاه عالی آمریکا خواست تا کلیت قانون بیمه بهداشت و درمان دوران باراک اوباما موسوم به “اوباماکر ” را بی‌اعتبار اعلام کند.

 

نوئل فرانسیسکو، از وکلای دولت آمریکا در سندی استدلال کرد که قانون بیمه بهداشت و درمان دولت باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا بعد از آنکه کنگره قبلی این کشور (تحت کنترل جمهوری‌خواهان) بخش‌هایی از این قانون را لغو کرد، بی‌اعتبار شده است.

 

این قانون دولت اوباما میلیون‌ها دلار را به یک شبکه بیمه بهداشت و درمان اختصاص داد و تبدیل به یکی از مناقشه‌های سیاسی دولتش شد.

 

فرانسیسکو که از مسئولان ارشد وزارت دادگستری آمریکاست، تاکید کرد: کنگره سال ۲۰۱۷ آمریکا هیچ نیتی برای آنکه باقیمانده‌های قانون اوباماکر در غیاب سه بند اصلی آن همچنان برقرار باشد، نشان نداد. تحلیل‌های بیشتری لازم نیست، به مجرد بی‌اعتبار شدن سه بند اصلی، مابقی قانون اوباماکر دیگر نمی‌تواند برقرار باشد.

سازمان بهداشت جهانی ارزیابی جدید درباره واکسن کرونا را اعلام کرد

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد: واکسنی که شرکت «استرازینیکا» در حال ساخت آن است، به احتمال زیاد پیشروترین واکسن در جهان خواهد بود.

ادامه »

اروپا, امریکا, امریکای شمالی, امریکای لاتین, جهان, خبر, دانش, روسیه, سازمان بهداشت جهانی, هندوستان

دادگاه فدرال استفاده از بودجه پنتاگون برای احداث دیوار مرزی را غیرقانونی اعلام کرد

یک دادگاه فدرال در ایالت کالیفرنیا استفاده دولت آمریکا از منابع وزارت دفاع این کشور برای تسریع عملیات احداث دیوار در مرز مشترک آمریکا و مکزیک را غیرقانونی اعلام کرد.

ادامه »

افغانستان, امریکا, امریکای شمالی, امریکای لاتین, جهان, خبر, مکزیک

زانوی آمریکا بر گردن آفریقاست

“درخواست‌های امروز ما برای پایان نژادپرستی نهادینه‌ و نظامی‌سازی قوی در ایالات متحده آمریکا، باید شامل درخواست خاتمه نژادپرستی نهادینه در قبال آفریقا در سیاست خارجی آمریکا هم شود.”

ادامه »

افریقا, افریقای جنوبی, امریکا, امریکای شمالی, بلژیک, تبعیض‌نژادی, جهان, حقوق بشر, مقاله