شکایت علیه دولت فرانسه به خاطر فروش سلاح به عربستان و امارات

دو جمعیت حقوقی که پیشتر از دولت فرانسه خواسته بودند فروش سلاح به عربستان و امارات را متوقف کند و تاکنون جوابی نگرفته‌اند، اعلام کردند در این رابطه از دولت شکایت می‌کنند.

ادامه »

المان, امارات, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, عربستان سعودی, غرب اروپا, فرانسه

دولت انگلیس به‌دلیل فروش اسلحه به‌عربستان دوباره دادگاهی می‌شود

دادگاهی در انگلیس روز جمعه با صدور حکمی که یک پیروزی برای فعالان ضد جنگ محسوب می شود، به طرح شکایت مجدد از لندن به دلیل فروش تسلیحات نظامی به عربستان رأی موافق داد.   بر اساس حکم دادگاه، کارزار تبلیغاتی علیه تجارت اسلحه (CAAT) به‌عنوان شاکی این پرونده قادر خواهد بود تا رأی سال

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, عربستان سعودی

عطوان؛ ماموریت کلاه سبزهای آمریکایی در یمن

عطوان می نویسد: بعید نیست که دخالت مستقیم نظامی آمریکا در یمن در راستای پاداش به عربستان برای مشارکت در جنگ مستقیم یا غیرمستقیم ضد ایران که پس از خروج احتمالی آمریکا از برجام احتمال آن زیادتر هم می شود، باشد.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خبر, سودان, عربستان سعودی, مقاله, یمن

برنامه جهانی غذا: انسداد مرزی یمن، جان صدها هزار کودک را به خطر می‌افکند

رئیس برنامه جهانی غذا (وابسته به سازمان ملل) هشدار داد، انسداد زمینی، هوایی و دریایی یمن توسط ائتلاف تحت رهبری سعودی، صدها هزار کودک یمنی را ظرف دو هفته در آستانه قحطی زدگی قرار می دهد.

 

دیوید بیزلی (David Beasley) امروز (سه شنبه) در گفت و گو با خبرگزاری آسوشیتدپرس افزود که 70 درصد از جمعیت 28 میلیون نفری یمن نمی دانند که وعده غذایی بعدی خود را از کجا تهیه کنند.

 

وی همچنین گفت برنامه جهانی غذا ‘به علت کمبود منابع و تا حدودی عدم دسترسی’ تنها به هفت میلیون خدمات رسانی می کند.

 

این سیاستمدار آمریکایی همچنین هشدار داد، اگر دسترسی به یمن مسدود بماند، اوضاع کنونی ممکن است به یکی از فاجعه بارترین مصائب بشری در دهه های اخیر منجر شود.

 

سخنگوی دبیر کل سازمان ملل متحد نیز امروز با ابراز نگرانی از انسداد مرزی یمن به دست ائتلاف سعودی از همه طرف های درگیر خواست تا شرایط دسترسی مردم به کمک های بشردوستانه را فراهم سازند.

 

‘فرهان حق’ ادامه داد: این امر ممکن است تحویل کمک های بشردوستانه به مردم را مختل کند. ما از همه طرف ها خواستار خویشتن داری هستیم و تاکید می کنیم که تشدید اقدام های نظامی، راه حل نیست. ما از همه طرف ها خواسته ایم تا از تعهدات خود در قبال قوانین بین المللی بشردوستانه برای حفاظت از غیرنظامیان و زیرساخت های غیرنظامی حمایت کنند.

 

ترکی المالکی سخنگوی فرماندهی ائتلاف عربی به رهبری سعودی دیروز (دوشنبه) اعلام کرد : عربستان پس از حمله موشکی نیروهای حوثی به ریاض، تمامی مرزهای آبی، خاکی و هوایی خود با یمن را بسته است.

ایرنا

ولیعهد عربستان ایران را به “تهاجم نظامی” علیه این کشور متهم کرد

درپیامد بحران تازه میان یمن وعربستان سعودی، محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، امروز دریک مکالمه تلفنی با “بوریس جانسون”، وزیرخارجه انگلستان ایران را به ترغیب اقدامات خصمانه حوثی های یمن علیه عربستان سعودی متهم کرد.   به گزارش ایسنا، ولیعد عربستان دراین گفت وگوی تلفنی اظهارداشت که ایران درمجهزکردن حوثی های یمن به موشک دست

ادامه »

انگلستان, ایران, جهان, خبر, عربستان سعودی

شاهزاده سعودی در حال فرار توسط شلیک جنگنده سعودی کشته شد

منابع رسمی در عربستان سعودی، یکشنبه‌شب گزارش دادند بالگرد حامل «منصور بن‌مقرن بن‌عبدالعزیز» امیر منطقه عسیر در جنوب این کشور، سقوط کرد و در این حادثه تمامی سرنشینان بالگرد کشته شدند.   در همین راستا، پایگاه انگلیسی «میدل‌ایست‌آی» به نقل از یک مقام سعودی گزارش داد، شاهزاده منصور بن‌مقرن در حال فرار از کشور بود

ادامه »

اسراییل, جهان, خبر, عربستان سعودی

هتل‌های ریاض به بازداشتگاه و مراکز بازجویی از شاهزادگان و وزیران تبدیل شده‌اند

یک منبع سعودی موثق اعلام کرد، تعدادی از افرادی که در پی اتهام فساد بازداشت شده‌اند، در برخی از هتل‌های ریاض، پایتخت عربستان سعودی در حبس به سر می‌برند.   به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، این منبع خاطرنشان کرد که به افراد بازداشت شده اجازه داده نمی‌شود که تا زمان تکمیل بازجویی‌ها، با

ادامه »

جهان, خبر, عربستان سعودی, فساد

آسوشیتدپرس: پشت‌پرده استعفای حریری چیست؟

“اقدام ناگهانی سعد حریری، نخست وزیر مستعفی لبنان در اعلام استعفایش در یک سخنرانی تلویزیونی آن هم از عربستان موجب شگفتی مردم لبنان شد.”   به گزارش ایسنا، خبرگزاری آسوشیتدپرس، در گزارشی در این باره می‌نویسد: سعد حریری در این سخنرانی‌اش به منظور اعلام استعفای خود، ایران و هم‌پیمانش یعنی حزب‌الله را متهم کرد به

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خبر, عربستان سعودی, لبنان