برخورد خودرو به‌حفاظ آهنی و سقوط آن منجر به‌مصدمیت سه کارگر از ناحیه سر، گردن و کمر شد

رییس ایستگاه شماره ۳۲ آتش نشانی مشهد گفت: سقوط حفاظ آهنی در این شهر منجر به مصدوم شدن سه کارگر حین کار شد.

 

حسن عظیمیان روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در پی این حادثه که امروز در خیابان دانشگاه و تقاطع چهارراه دکترا در مشهد رخ داد، آتش‌نشانان به محل اعزام شدند.

 

وی ادامه داد: در این حادثه تعدادی از حفاظ‌های آهنی به دلیل برخورد خودرو به داخل پروژه کارگاهی ریزش کرد که موجب مصدوم شدن سه کارگر که در این محل مشغول فعالیت بودند گردید.

 

وی گفت: با حضور نیروهای آتش‌نشانی این افراد که از ناحیه گردن، سر و کمر دچار آسیب شده‌ بودند از عمق کانال به سطح زمین منتقل و برای انتقال به بیمارستان تحویل تکنیسین‌های اورژانس شدند.

 

عظیمیان افزود: علت دقیق این حادثه در دست بررسی است.

 

این حفاظ‌های آهنی مربوط به پروژه جمع‌آوری آبهای سطحی است که توسط شهرداری مشهد اجرا می‌شود.

سخنی درباره پیوند دادن مبارزه برای افزایش عادلانهٔ دستمزد با مبارزه برای احیای حقوق سندیکایی

در هفته‌‌های پایانی هرسال نشست‌های “شورای‌عالی کار” برای تعیین میزان حداقل دستمزد کارگران برگزار می‌شود. به روال معمول، به‌موازات برگزاری این نشست‌ها دولت و تشکل‌های زرد حکومتی نیز هیاهوی تبلیغاتی هدفمندی پیرامون به‌اصطلاح “سه‌جانبه‌گرایی” به‌راه می‌اندازند و در زمینهٔ تحمیل نظرشان دربارهٔ حداقل دستمزد کارگران به جوسازی می‌پردازند.

ادامه »

اجتماعی, ایران, حقوق بشر, خبر, سیاسی, کارگری, مقاله

سر کاررفتن این همه کارگر، مساله‌ای نیست اما برگزاری جلسه تعیین دستمزد کارگران در زمان کرونا، مساله است

اسدی تاکید می‌کند: ما کارگران همچنان هر روز از صبح تا غروب و گاهاً بدون هیچ تجهیزات ایمنی و بهداشتی سر کار می‌رویم؛ چگونه است که سر کار رفتن این همه کارگر، مساله‌ای نیست اما برگزاری جلسه در زمان کرونا، مساله است و به تاخیر می‌افتد؟!

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری, مصاحبه و گفتگو