با فروریختن ساختمان مدرسه‌ای در نیجریه، ۱۰۰ کودک هم اکنون زیر آوار هستند

ده‌ها شهروند نیجریه‌ای از جمله دانش آموزان یک مدرسه ابتدایی از صبح روز چهارشنبه زیر آوار ساختمانی واقع در مرکز تجاری این شهر گرفتار شدند.

 

در پی فروریختن ساختمانی واقع در منطقه پرجمعیت و تجاری لاگوس، تعداد نامعلومی از ۱۰۰ دانش‌آموز مدرسه‌ای ابتدایی که در طبقه سوم این ساختمان قرار داشت، زیر آوار گرفتار شده‌اند.

 

رئیس مرکز اورژانس نیجریه گفته است که هجوم مردم به محل وقوع سانحه، امداد رسانی را دشوارتر کرده ولی در هر صورت احتمال کشته شدن ده‌ها تن از سانحه دیدگان وجود دارد.

 

با آغاز عملیات امداد و نجات تاکنون حداقل ۸ کودک از زیر آوار زنده بیرون آورده شده‌اند.

 

فرویختن ساختمان‌ها در نیجریه به دلیل ضعف رعایت استانداردهای ساخت، امری رایج در این کشور است. به طوری که در سال ۲۰۱۶ میلادی نیز با سقوط سقف و دیوارهای یک کلیسا حدود ۱۰۰ تن کشته شدند. همچنین در همان سال در پی رخداد حادثه‌ای مشابه با آن چه که صبح روز چهارشنبه اتفاق افتاد، ۳۰ نفر در منطقه لاگوس جان خود را از دست دادند.

یورونیوز

پس از هفته‌ها اعتراضات عمومی، بالاخره بوتفلیقه اعلام کناره‌گیری کرد

عبدالعزیز بوتفلیقه سرانجام پس از هفته‌ها اعتراضات عمومی، امروز دوشنبه ۲۰ اسفند، اعلام کرد که از تصمیم خود مبنی‌بر شرکت در پنجمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری الجزایر منصرف شده است.

ادامه »

الجزایر, جهان, خبر, سوئیس, شمال افریقا

نیروهای ارتش لیبی اعلام کردند که خود را برای ورود به پایتخت این کشور آماده می‌کنند

به گزارش خبرگزاری روسیا الیوم، نیروهای وابسته به ارتش لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر اعلام کردند که قصد دارند بعد از ورود به مناطق جنوبی این کشور وارد طرابلس پایتخت لیبی شوند.

ادامه »

جهان, خبر, شمال افریقا, لیبی

پیوستن نمایندگانی از حزب حاکم الجزایر، جبهه آزادیبخش ملی به اعتراضات

نمایندگانی از حزب جبهه آزادیبخش ملی (حزب حاکم) الجزایر استعفای خود را از این حزب اعلام کرده و به اعتراضات پیوستند. این در حالی است که مسؤولان این کشور اعلام کردند، در اعتراضات گسترده روز جمعه ۱۹۵ تن بازداشت شده و در درگیری‌های پلیس با معترضان ۱۱۲ تن از ماموران پلیس زخمی شدند.

ادامه »

الجزایر, جهان, خبر, شمال افریقا

مجتمع بیمارستانی ژنو وخامت وضعیت جسمی رئیس‌جمهوری الجزائر را تکذیب کرد

به گزارش روسیا الیوم، سخنگوی مجتمع بیمارستانی ژنو صحت اخبار درباره نامساعد شدن وضعیت جسمانی «عبدالعزیز بوتفلیقه» رئیس‌جمهوری الجزائر را تکذیب کرد.

ادامه »

الجزایر, جهان, خبر, سوئیس, شمال افریقا