با دستور مادورو؛ یگان ویژه ارتش ونزوئلا در مرز کلمبیا مستقر شد

«نیکولاس مادورو» بامداد دوشنبه به وقت ایران، دستور استقرار یگان‌های ویژه در مرز این کشور با کلمبیا را داد.

 

به نقل از شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، یگان‌های ویژه ارتش ونزوئلا در پی صدور فرمان مادورو به ایالت مرزی «Estado Táchira» (استادو تاچیرا) رسیدند. گفته می‌شود که شمار این نیروها بالغ بر ۷۰۰ نفر برآورد می شود.

 

رسانه های خبری در روزهای گذشته به نقل از مخالفان مادورو اعلام کردند که ارتش این کشور پل ارتباطی این کشور با کلمبیا را برای جلوگیری از ورود کمک های بشردوستانه بین المللی به ونزوئلا قطع کرده اند.

 

مادور با رد پذیرش کمک های بین المللی، این موضوع را بهانه ای برای آغاز دخالت های نظامی به سرکردگی آمریکا علیه ونزوئلا دانسته بود.

 

وی در این باره گفت: به دنبال ارسال دو تا کانتیر محموله کوچک کمک رسانی برای ما هستند، ونزوئلا نیازمند صدقه نیست. اگر آنها واقعا به فکر ما هستند، گامی جهت پایان یافتن محاصره و لغو تحریم های واشنگتن علیه کاراکاس بردارند.

ایرنا

 

مطرح‌شدن قانونی در سنای آمریکا برای برداشتن تحریم‌های کوبا

دفتر سناتور پاتریک لیهی در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد، چند سناتور آمریکایی شامل امی کلوبوچار، مایک انزی و پاتریک لیهی روز جمعه قانون مهمی را به منظور برداشتن تحریم‌های تجاری اعمال شده از سوی آمریکا علیه کوبا در سنا به جریان انداخته‌اند.   در این بیانیه مطبوعاتی آمده است: قانون دو حزبی مذکور موسوم به

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, جهان, خبر, کوبا

درخواست شرم‌آور گوایدو برای مداخله نظامی در ونزوئلا صدای دموکرات‌های آمریکا را نیز در آورد

نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا از درخواست رهبر مخالفان ونزوئلا برای مداخله نظامی واشنگتن در این کشور انتقاد و با این اقدام مخالفت کردند.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, بولیوی, جهان, خبر, ونزوئلا

ونزوئلا حساب‌های نفتی خود را به روسیه منتقل کرد

شرکت نفت دولتی ونزوئلا که به تازگی تحت تحریم آمریکا قرار گرفته، درآمدهای نفتی خود را در حساب تازه تاسیس این شرکت در یک بانک روسی ذخیره می‌کند.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, امریکای لاتین, جهان, خبر, روسیه, عربستان سعودی, فرانسه, نروژ, ونزوئلا