پیروزی شماری از نامزدهای انتخابات محلی ترکیه لغو شد / عبدالله گل سکوتش را شکست

کمیسیون انتخابات ترکیه اعلام کرد که پیروزی تعدادی از نامزدهای انتخابات محلی اخیر در این کشور را لغو کرده است.

 

به گزارش ایلنا به نقل از حریت، کمیسیون انتخابات ترکیه با تاکید بر این‌که افرادی که پس از کودتای نافرجام سال ۲۰۱۶ میلادی از سمت‌های دولتی برکنار شده‌اند، حتی در صورت پیروزی در انتخابات نیز نمی توانند عهده‌دار سمتی شوند، اعلام کرد که پیروزی تعدادی از نامزدهای انتخابات شهرداری‌های را لغو کرده است.

 

این کمیسیون از نفرات دوم فهرست‌ها خواسته است که جایگزین شهردار منتخب شوند.

 

بر اساس این گزارش، این تصمیم کمیسیون انتخابات ترکیه عمدتا کاندیداهای حزب دموکراتیک خلق که شامل احزاب کُرد و چپ است را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

 

عبدالله گل سکوتش درباره حوادث بعد از انتخابات ۳۱ مارس را شکست

 

عبدالله گل، یکی از بنیانگذاران حزب عدالت و توسعه و رئیس جمهوری پیشین ترکیه نگرانی خود را نسبت به حوادث بعد از انتخابات محلی ۳۱ ماه مارس اعلام کرد.

 

به‌ گزارش ‌ایسنا، به نقل از سایت خبری ترکیه، عبدالله گل اعلام کرد: اتفاقات اخیر ناراحت کننده است. زمانی که ما در قدرت هستیم نباید علیه دیگران اشتباه‌هایی را انجام دهیم که در گذشته علیه ما صورت گرفته بود.

 

حزب حاکم پس از شکست در انتخابات در استانبول و آنکارا سیاست خصمانه‌ای را در پیش گرفت و خواستار بازشماری آرا شد و حتی این حزب اعلام کرد که تقلب جدی در انتخابات محلی استانبول انجام گرفته است.

 

در حال حاضر بسیاری از کاندیداهای حزب دموکراتیک خلق که در انتخابات پیروز شدند هنوز نتوانستند که مجوز انتخاباتی خود را دریافت کنند و حتی برخی از ورود به دفاترشان منع شدند.

 

از سو دیگر انتخابات محلی در استانبول در هاله‌کای از ابهام قرار گرفته است، حزب حاکم اعلام کرده که جرایم سازمان یافته‌ای در جریان انتخابات انجام گرفته است. شورای عالی انتخابات در حال بررسی شکایات است اما حزب حاکم اعلام کرده است که این حزب می خواهد انتخابات محلی در استانبول بار دیگر برگزار شود.

سردبیر ویکی‌لیکس: انگلیس آسانژ را به آمریکا تحویل ندهد

کریستین هرافنسون، سردبیر سایت افشاگر ویکی‌لیکس معتقد است جولیان آسانژ هدف آزار و اذیت سیاسی قرار گرفته و از پلیس انگلیس خواست او را به آمریکا تحویل ندهد.

ادامه »

افغانستان, امریکا, انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, عراق, ویکی‌لیکس

اسنودن: سازمان‌ملل بازداشت آسانژ را نقض حقوق‌بشر دانسته بود

پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا در واکنش به بازداشت بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس اعلام کرد: سازمان ملل بازداشت آسانژ را نقض حقوق بشر دانسته بود.

ادامه »

اکوادور, امریکا, انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, غرب اروپا