پوتین هشدار داد: خطر جنگ هسته‎‏ای را نادیده نگیرید!

به گزارش ایتارتاس، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در کنفرانس خبری سالانه خود که با حضور ۱۷۰۰ خبرنگار داخلی و خارجی تشکیل شد، گفت: تمایل برای ناچیز انگاشتن تهدید جنگ هسته‌ای در جهان رو به افزایش است.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, میلیتاریسم

تسلیم ژاپن به‌فشارهای ترامپ و افزایش بودجه نظامی و خریدهای نظامی از آمریکا

ترامپ تهدید کرده بود اگر دولت ژاپن برای کاستن از تراز تجاری خود با آمریکا از این کشور سلاح نخرد، روی خودروهای وارداتی ژاپنی به آمریکا تعرفه خواهد بست.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, ژاپن, میلیتاریسم

پاسخ قاطع روسیه به ضرب‌الاجل ۶۰ روزه آمریکا و ناتو

به گفته مقامات بلندپایه روس، آمریکا به خوبی می‌داند روسیه به تعهدات خود در قبال پیمان موشکی پایبند است، ولی در صورت خروج واشنگتن، مسکو به آن پاسخ متقابل داده و هرگز منافع ملی خود را فدای توافقات با آمریکا نخواهد کرد.

ادامه »

اکراین, امریکا, جهان, خبر, روسیه, میلیتاریسم, ناتو

احتمال تشکیل ارتش اتحادیه اروپا قوت گرفت

کمیسیون اروپا روز سه شنبه در پی درخواست رئیس جمهوری فرانسه مبنی بر شکل گیری ارتشی واقعی در اروپا به منظور کاهش وابستگی به آمریکا، اعلام کرد که احتمالا ارتش اتحادیه اروپا تشکیل می شود.

ادامه »

اتحادیه اروپا, المان, امریکا, انگلستان, جهان, خبر, سیاسی, فرانسه

آمریکا بزرگترین محموله مهمات را به پایگاه خود در اروپا فرستاد

«راشاتودی» گزارش داد: واشنگتن حدود 100 محموله مهمات به پایگاه هوایی آمریکایی «رامشتاین» در آلمان تحویل داده که بزرگترین محموله‌ای است که از زمان بمباران یوگسلاوی در سال 1999 تاکنون، برای نیروهای آمریکایی در اروپا فرستاده می‌شود.

ادامه »

اتحادیه اروپا, المان, امریکا, جنوب شرق آسیا, جهان, خبر, روسیه, ژاپن, شرق اروپا, لهستان, میلیتاریسم

بالا گرفتن مناقشات در دولت ائتلافی آلمان بر سر افزایش بودجه نظامی

نشریه “دی سایت” آلمان در مطلبی از بالا گرفتن مناقشات در دولت ائتلافی آلمان بر سر مسئله افزایش بودجه نظامی این کشور خبر داد.

 

در حالی که سیاتمداران اتحادیه احزاب متحد مسیحی از درخواست وزیر دفاع آلمان برای افزایش 12 میلیارد یورویی بودجه ارتش آلمان حمایت کرده اند، اما حزب سوسیال دموکرات و اپوزیسیون آلمان با این مسئله مخالف بوده و آن را نوعی زانو زدن در برابر ترامپ ارزیابی کرده اند.

 

رئیس جمهور آمریکا بارها از دولت آلمان افزایش بودجه نظامی به 2 درصد تولید ناحالص ملی را درخواست کرده است.

 

به نوشته نشریه “دی سایت” آلمان به این ترتیب در دولت ائتلافی آلمان اختلافات درباره میزان افزایش بودجه ارتش آلمان بالا گرفته است.

 

“نوربرت روتگن”، رئیس کمسیون سیاست خارجی آلمان از حزب دموکرات مسیحی درخواست وزیر دفاع آلمان برای افزایش بودجه دفاعی ارتش با توجه به هدف مد نظر ناتو برای افزایش بودجه دفاعی اعضاء به 2 درصد تولید ناخالص ملی را ضروری دانسته است. “ارکاردت رهبرگ” از دیگر سیاستمداران حزب دموکرات مسیحی هم نظری مشابه روتگن در این باره را دارد.

 

این در حالی است که “یوهانس کاهرس”، از کارشناسان بودجه حزب سوسیال دموکرات آلمان بر این باور است که هیچ ضرورتی برای تن دادن به خواست وزیر دفاع آلمان وجود ندارد. به گفته وی دولت آلمان بر اساس قرارداد ائتلافی پول بیشتری را برای ارتش آلمان در نظر گرفته است و مهم است که وزارت دفاع آلمان حالا ساختارها و فرآیندهای خود را با همین میزان پول شایسته عمل کند.

 

رئیس حزب سبز آلمان هم بر این عقیده است که ارتش آلمان دیگر به پول بیشتری نیاز ندارد، بلکه باید پول های موجود را به صورت معقول و منطقی به کار گیرد.

 

معاون رئیس فراکسیون چپ ها در پارلمان آلمان هم بر این عقیده است که درخواست وزیر دفاع کشورش برای افزایش بودجه دفاعی نوعی زانو زدن و ادای احترام شرم آور به ترامپ است که خواستار افزایش بودجه نظامی آلمان است.

 

کابینه آلمان می خواهد روز چهارشنبه معیارهای بودجه برای سال 2019 و برنامه های مالی تا سال 2022 را تصمیم گیری کند. پارلمان آلمان هم باید درباره بودجه آینده در پاییز تصمیم گیری کند.

تسنیم