سازمان منع تسلیحات استفاده از عامل اعصاب در دومای سوریه را رد کرد

به گزارش خبرگزاری فرانسه، پیشتر تیم محققان سازمان منع تسلیحات شیمیایی پس از گذشت دو هفته از حمله ادعایی هفتم آوریل ۱۰۰ نمونه از هفت مکان در دومای سوریه جمع‌آوری کرد. منطقه‌ای که مخالفان سوری مدعی شده‌بودند هدف حملات شیمیایی گسترده از سوی ارتش سوریه قرار گرفته است.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا

بالاخره شورشیان سوری با روسیه برای خروج از مناطق مرزی به‌توافق رسیدند

شورشیان سوری اعلام کردند که توانسته‌اند به توافقی با نیروهای روسیه دست یابند که به موجب آن سلاح‌هایشان را به صورت مرحله‌ای تحویل می‌دهند و نیروهای پلیس نظامی روسیه هم در مناطق مرزی سوریه با اردن مستقر می‌شوند.

 

به گزارش خبرگزاری رویترز، ابراهیم جبوی، سخنگوی شورشیان سوری گفت، این توافق در جریان گفت‌وگوهایی که در جنوب سوریه صورت گرفته به دست آمده و شامل آتش‌بس هم می‌شود

 

اسرائیل ارتش سوریه را به حملات جدید تهدید کرد

 

وزیر امنیت داخلی اسرائیل اعلام کرد، در صورت استقرار نیروهای ارتش سوریه در نزدیکی بلندی‌های جولان اشغالی، اسرائیل حملاتی علیه ارتش سوریه انجام خواهد داد.

 

به نوشته روزنامه عبری زبان “یدیعوت احارنوت”، گلعاد اردان، وزیر امنیت داخلی اسرائیل خاطرنشان کرد: ما باید تمامی تلاشمان را کنیم تا به روسیه و دولت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه روشن سازیم که هرگز حضور نظامی نیروهای ارتش سوریه در مناطقی که باید خلع سلاح شوند، نمی‌پذیریم.

 

اردان در پاسخ به سوالی درخصوص این که آیا اسرائیل آماده “حملات پیشگیرانه” علیه ارتش سوریه است، گفت: بله بدون شک حمله خواهیم کرد.

 

وی در ادامه تاکید کرد: در برابر هرگونه “تخلف” یا هرگونه عملیات “انتقال سلاح” در منطقه جنوبی سوریه، اسرائیل دست به تحرکاتی خواهد زد.
ایسنا

«بلومبرگ»: توافق پوتین و ترامپ درباره حضور نظامی ایران در سوریه

خبرگزاری آمریکایی «بلومبرگ» مدعی شد «دونالد ترامپ» و «ولادیمیر پوتین» روسای جمهور آمریکا و روسیه، در نشست برنامه‌ریزی‌شده «هلسینکی» احتمالا درباره عقب‌نشینی «نیروهای تحت حمایت ایران» از سوریه توافق می‌کنند.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا

کاروان مشترک نیروهای نظامی و تجهیزات فرانسوی و آمریکایی وارد سوریه شدند

رسانه های سوری پنجشنبه شب به نقل از منابع محلی اعلام کردند که هفت کامیون بسیار بزرگ آمریکایی و فرانسوی که کاملا پوشانده شده بود، امروز وارد شهر ‘الطبقه’ در غرب استان رقه شدند.

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا, فرانسه

با پاکسازی مناطق از تروریست ها؛ ارتش سوریه به مرز اردن رسید

ارتش و نیروهای مسلح سوریه روز پنجشنبه چهار نقطه مرزی با کشور اردن را از وجود تروریست ها پاکسازی کردند.   به گزارش ایرنا، منابع میدانی امروز اعلام کردند که ارتش و نیروهای مسلح سوریه 9 نقطه و پاسگاه مرزی از مرزهای اداری استان درعا با اردن را پاکسازی کردند.   این نقاط از میله

ادامه »

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا