هشدار رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ نسبت به بروز جنگ‌های جدید

وولفگانگ ایشینگر نسبت به بروز جنگ‌های جدید در جهان هشدار داد. رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ گفت که احتمال بروز این جنگ‌ها از ده‌ها سال پیش تاکنون تااین حد زیاد نبوده و یکی از دلایل آن عدم اعتماد روسیه و آمریکا به یکدیگر است.

ادامه »

آلمان, جهان, خبر, سیاسی

هزاران معترض ضدفاشیست روز شنبه در شهرهای مختلف ایتالیا تظاهرات کردند

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سازماندهان این تظاهرات اعلام کردند که پس از دعوت سازمان های مردم نهاد، اتحادیه ها، گروه های سیاسی چپگرا و سازمان های ضدفاشیستی، حدود ده تا سی هزار نفر روز شنبه در این تظاهرات شرکت کردند.

ادامه »

ایتالیا, جهان, حقوق بشر, خبر

بالاخره بر سر تشکیل دولت ائتلافی آلمان توافق شد/ مرکل بار دیگر صدراعظم شد

شبکه تلویزیونی ARD آلمان از نتیجه بخش بودن نشست مقامات احزاب پیروز انتخابات پارلمانی آلمان در مذاکرات امروز خبر داد.

 

بر این اساس با توافق مقامات این احزاب، مرکل برای بار دیگر به عنوان صدراعظم آلمان انتخاب شد.

 

در همین رابطه «سراپ گولر» از سیاستمداران حزب دموکرات مسیحی به ریاست «آنگلا مرکل» در حساب توییتری خود نوشت: دولت ائتلافی به ریاست مرکل تشکیل شد.

 

بر این اساس پس از هفته ها مذاکره، سرانجام دو حزب دموکرات مسیحی و سوسیال دموکرات به ریاست «مارتین شولتز» بر سر تشکیل دولت ائتلافی به توافق رسیدند.

 

در حالی که نشست سرنوشت ساز امروز با حضور مقامات احزاب و فراکسیون های پارلمانی آنها ادامه دارد، منابع آگاه از موفقیت آمیز بودن آن خبر می دهند.

 

این درحالی است که رسانه های آلمان همچنان در انتظار اعلام رسمی این مطلب از سوی مقامات این کشور هستند.

 

در همین حال منابع خبری از دستیابی مذاکره کنندگان احزاب پیروز انتخابات پارلمانی آلمان به توافقی کلی برای تشکیل دولت ائتلافی خبر می دهند.

 

منابع آگاه به رسانه ها گفته اند مذاکره کنندگان در مسائل اساسی و تقسیم وزارت خانه ها به توافق رسیده اند.

 

روزنامه بیلد به نقل از منابع خود اعلام کرد احزاب دموکرات مسیحی، سوسیال مسیحی و سوسیال دموکرات بر سر تقسیم وزارت خانه ها اینگونه به توافق رسیده اند: «هورست زهوفر» رئیس حزب سوسیال مسیحی عهده دار وزارت کشور و مسائل مرتبط با امور داخلی شده است.

 

این حزب همچنین هدایت وزارت خانه های حمل و نقل و توسعه را به دست گرفته است. در عین حال وزارت خانه های دفاع و اقتصاد به حزب مرکل واگذار شده است.

 

وزارت خانه های خارجه، دارایی، کار و امور اجتماعی نیز به حزب سوسیال دموکرات رسیده است.

 

با این حال انتظار می رود این مذاکرات برای توافق بر سر جزئیات بیشتر، تا پاسی از شب به طول انجامد.

 

گفتنی است که احزاب اصلی آلمان برای دستیابی به توافقی در جهت ائتلاف با مرکل- که از سال ۲۰۰۵ اداره امور آلمان را در دست دارد- و پایان دادن به ماهها بلاتکلیفی در عرصه سیاسی این کشور تلاش می کنند.

مهر

پلیس اسرائیل خواستار محاکمه نتانیاهو شد

به گزارش شبکه 2 تلویزیون اسرائیل، پلیس “اسرائیل” خودش را آماده انتقال پرونده‌های تحقیق درباره نتانیاهو و اتهامات فساد مالی وارده علیه او به دفتر دادستانی کل کرده است و قرار است اوایل هفته آینده این پرونده‌ها را به همراه توصیه‌های ارائه شده مبنی بر لزوم محاکمه نتانیاهو، به دادستانی کل تحویل دهد.

ادامه »

اسراییل, جهان, خبر, فساد

برگزاری تظاهرات گسترده علیه سیاست‌های ریاضتی دولت انگلیس درحوزه بهداشت و درمان

هزاران معترض به سیاست های ریاضتی، خصوصی سازی و بهداشتی و درمانی دولت محافظه کار ‘ترزا می’ نخست وزیر انگلیس که منجر به بروز بحران مالی و مشکلات جدی در سازمان خدمات بهداشت ملی انگلیس ( ان اچ اس) شده است، در لندن راهپیمایی کردند.

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر