مخالفت با خصوصی‌سازی، تغییر قانون کار و افزایش سن بازنشستگی، سندیکاهای کارگری را در آتن به‌خیابان‌ها آورد

هزاران نفر از کارگران بیمارستا‌ن‌ها، مترو و حمل و نقل یونان در اعتراض به محدود کردن حق اعتصاب سندیکاهای کارگری از ابتدای این هفته، به خیابان‌ها آمده‌اند.

ادامه »

جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری, یونان

جرمی کوربین: رابطه انگلیس با آمریکا چندان هم مهم نیست

جرمی کوربین رهبر حزب کارگر انگلیس با اشاره به اینکه رابطه انگلیس و آمریکا از اهمیت بالایی برخوردار نیست، اظهارات توهین‌آمیز و بی‌اعتنایی رئیس‌جمهوری آمریکا را به نهادهای بین‌المللی مورد انتقاد قرار داد.   کوربین در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی آی.تی.وی انگلیس گفت: رابطه [انگلیس] با آمریکا به لحاظ فرهنگی و اقتصادی مهم و قابل‌توجه

ادامه »

امریکا, انگلستان, جهان, خبر

دیلی میل: سفر رئیس جمهوری آمریکا به انگلیس لغو شد

«جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر انگلیس ماه گذشته از هوادارانش خواست که در صورت سفر ترامپ به انگلیس «پیام روشنی» به او بدهند که این مساله احتمال بروز تظاهرات گسترده را افزایش داد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, انگلستان, جهان, خبر, فلسطین

بازداشت شخص کلیدی در ارتباط با ترور سفیر روسیه در آنکارا

به گزارش تاس، روزنامه «دیلی صباح» امروز – پنجشنبه- گزارش داد که نیروهای ترکیه فردی را که در ترور «آندری کارلوف» سفیر روسیه در آنکارا نقشی محوری داشته است، بازداشت کرده‌اند.   این فرد مظنون که با نام اختصاری «و. ک. ا» معرفی شده است پیش از این نیز به دلیل اتهام با سازمان «فتح‌الله

ادامه »

ترکیه, جهان, روسیه, قضایی

بازگشت ۱۰۰ کودک خانواده‌های داعشی نگرانی امنیتی تازه برای دولت آلمان

به گزارش شبکه خبری دویچه وله، اداره فدرال حفاظت از قانون اساسی (سازمان امنیت داخلی آلمان) درباره بازگشت کودکانی هشدار داده است که همراه با خانواده خود به مناطق تحت نفوذ داعش رفته بودند یا در آن‌ مناطق به دنیا آمده‌اند. هانس گئورگ ماسن، رئیس این اداره کودکانی را که به مناطق تحت نفوذ داعش سفر کرده‌اند، “بسیار خطرناک” طبقه‌بندی کرده و گفته است که خیلی‌از آن‌ها احتمالا به زودی به آلمان باز خواهند گشت.

 

منبعی که خبر بازگشت این کودکان را منتشر کرده روزنامه “دی ولت” آلمان است. بنا بر این گزارش دولت آلمان به اطلاعاتی دست یافته که نشان می‌دهد گروهی از کودکان خانواده‌های تروریست‌ها در حال بازگشت به این کشور هستند. در میان آنان کودکان خردسال و نوزاد هم دیده می‌شود.

 

ایرینه میهالیک، کارشناس حزب سبزها این اطلاعات را ناکافی دانسته و از محتوای گزارش یاد شده، انتقاد کرده است. وی می گوید دولت به جای آنکه برای دریافت واقعیت‌های بی‌شبهه تلاش کند، به اطلاعات مبهم إتکا می‌کند.

 

او هم‌چنین خواستار یک برنامه اقدامات پیشگیرانه در سراسر آلمان شده است تا از افراطی شدن افراد قبل از آن که به مرحله‌ای برسند که به حملات تروریستی دست بزنند، جلوگیری شود.

 

هانس گئورگ ماسن در دسامبر گذشته گفته بود که به دنبال بازپس گرفتن بخش‌های بزرگی از مناطقی است که تحت تسلط داعش بودند، نهادهای امنیتی آلمان نگران بازگشت زن‌ها و بچه‌های نیروهای داعشی به آلمان هستند چون افراد داعش در تلاش‌اند که خانواده‌های خود را به مناطق امنی برسانند.

 

بنا بر گزارش ‌دولت آلمان که روزنامه “دی‌ولت” هم به آن استناد کرده، در سال‌های گذشته بیش از ۹۶۰ نیروی افراطی به مناطق تحت نفوذ داعش سفر کرده‌اند. این عده به مرور رو به کاهش گذاشته است به طوری که در سال ۲۰۱۴ عده کم‌تری (۳۱۰ نفر) به مناطق داعش رفتند و در سال گذشته میلادی شمار این عده تنها ۷۰ نفر بوده است.

 

از میان ۹۶۰ تنی که آلمان را به مقصد سوریه و عراق برای جنگ در کنار داعش طی سال‌های اخیر ترک کرده بودند، یک سوم آنها تقریبا بازگشته‌اند. این پیش‌بینی نیز می‌شود که تعدادی از آنها نیز جان خود را از دست داده باشند.

ایسنا

نخستین اعتصاب سراسری معلم‌های ایتالیا در سال جدید میلادی

خبرگزاری رسمی ایتالیا ‘آنسا’، در پی اعتصاب معلم ها، امروز (دوشنبه) مدارس ابتدایی و مهد کودک ها در نخستین روز از سال تحصیلی جدید بسته شده و معلم های معترض دست به یک تجمع اعتراضی در مقابل وزارت آموزش و پرورش در رم زدند.

ادامه »

ایتالیا, جهان, خبر, معلمان

شکایت رسمی یک سیاستمدار برجسته آلمان علیه هاشمی شاهرودی

با گذشت سه روز از افشای خبر بستری شدن محمود هاشمی‌شاهرودی، رئیس پیشین قوه قضائیه و رئیس فعلی مجمع تشخیص مصلحت جمهوری اسلامی، در آلمان یک عضو برجسته حزب سبزهای این کشور رسماً علیه او شکایت کرد و رئیس دیده‌بان حقوق بشر آلمان خواستار جلوگیری از فراری دادن او شد.

ادامه »

آلمان, ایران, جهان, خبر, قضایی

هشدار آلمان: از درگیری‌های داخلی ایران نباید در عرصه سیاست بین‌الملل استفاده‌ی ابزاری شود

صدای آلمان: زیگمار گابریل، وزیر امور خارجه آلمان خواهان “گفت‌‌وگوهای صریح و جدی” با جمهوری اسلامی شده است. او همچنین در مورد استفاده‌ی ابزاری از اعتراض‌های خیابانی ایران در عرصه سیاست خارجی هشدار داده است.   زیگمار گابریل، وزیر امور خارجه آلمان در گفت‌وگویی با نشریه‌ی “بیلد آم‌زونتاگ” در باره رویدادهای اخیر ایران و اعتراض‌های

ادامه »

آلمان, ایران, جهان, خبر