آنکارا: نباید به دولت سوریه اجازه داد که وارد منبج شود

وزارت امور خارجه ترکیه امروز جمعه، با تاکید مجدد بر لزوم مبارزه با تروریست‌های حاضر در شمال سوریه، گفت خروج نظامیان آمریکایی از سوریه نباید به نفع شبه‌نظامیان کُرد در این مناطق تمام شود.

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

زاسپکین: احتمال جنگ هسته‌ای/ نهایتا نیروهای ترکیه سوریه را ترک می‌کنند

سفیر روسیه در بیروت با اشاره به تلاش مسکو برای توسعه نقش خود در لبنان تاکید کرد، عملکرد آمریکا در منطقه به گونه‌ای است که جهان را به سوی جنگ سوق می‌دهد.

ادامه »

اکراین, امریکا, ایران, ترکیه, تروریسم, جهان, چین, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا, گرجستان, لبنان, هندوستان

بازگشت هزار پناهجوی سوری به کشورشان طی ۲۴ ساعت گذشته

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، طی شبانه روز گذشته تقریبا هزار پناهجوی سوری از لبنان و اردن، به کشورشان بازگشتند و حدود دو تن مواد غذایی ضروری نیز بین ساکنین اردوگاه “یرموک” در حومه شهر دمشق توزیع شده است.

 

به گزارش خبرگزاری «نووستی»، مرکز پذیرش، توزیع و اسکان پناهجویان سوری که زیر نظر وزارت دفاع روسیه و وزارت امور خارجه سوریه فعالیت دارد، اعلام کرد که طی شبانه روز گذشته تقریبا هزار نفر از پناهجویان سوری از کشورهای مجاور، بخصوص لبنان و اردن، به خاک سوریه بازگشته‌اند.

 

بر اساس این اطلاعات، 448 نفر از خاک لبنان و 549 نفر نیز از خاک اردن به سوریه بازگشتند. این در حالی است که طی این مدت 166 نفر از پناهجویان سوری نیز به شهرها و خانه‌های خود بازگشتند.

 

این مرکز همچنین یادآور شده که نظامیان روسی حدود دو تن مواد غذایی مورد نیاز را بین ساکنین اردوگاه “یرموک” در حومه شهر دمشق توزیع کردند. اردوگاه “یرموک” در سال 1957 برای پناهجویان فلسطینی ایجاد شد. در طول این سال‌ها، این اردوگاه به یک شهر واقعی تبدیل شده و بیش از 100 هزار نفر در آن ساکن هستند. یرموک در بهار سال 2018 در جریان عملیات آزادسازی استان دمشق از دست تروریست‌ها، بشدت آسیب دید.

 

علاوه بر این، نیروهای نظامی روسی در شهر حلب یک تن نان تازه بین اهالی پخش کردند. در چند منطقه مسکونی در استان دیرالزور نیز به 19 تن از ساکنین، از جمله 13 کودک کمک‌های پزشکی لازم ارائه شده است.

 

“سرگئی سالوماتین” رئیس مرکز روسی آشتی نیروهای متخاصم در سوریه نیز اعلام کرد که گروه‌های مسلح تروریستی مستقر در منطقه کاهش تنش ادلب در سوریه، طی 24 ساعت گذشته چندین بار به چند منطقه مسکونی در استان‌ لاذقیه و حوالی شهر حلب حمله و تیراندازی کردند که خوشبختانه تلفاتی نداشت.

تسنیم

گروه تروریستی النصره، مناطق تحت تسلط تروریست‌های مورد حمایت ترکیه را ازهم جدا کرد

با تسلط گروه تروریستی تحریرالشام پس از توافق با سران و ریش سفیدان شهر الاتارب در غرب حلب برای ورود به این شهر، برتمام ریف غربی حلب مسلط شد.

ادامه »

ترکیه, تروریسم, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

واکنش روسیه به‌اظهار تاسف انگلیس از ادامه حضور بشار اسد رئیس‌جمهور منتخب مردم بر قدرت، علی‌رغم تلاش‌های لندن

سفارت روسیه در لندن، سخنان وزیر خارجه انگلیس درباره سرنوشت “بشار اسد” و مسئولیت روسیه در ازای روند آتی اوضاع در سوریه را محکوم کرده است.

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا

واشنگتن پست؛ احیای بین‌المللی بشار اسد آغاز شده است

“سال ۲۰۱۸ برای رئیس جمهوری بحران‌زده سوریه پایان خوبی داشت. علاوه بر اعلام خروج نیروهای آمریکایی از سوریه از سوی دونالد ترامپ، بسیاری از کشورهای عربی برای ازسرگیری روابط دوستانه با سوریه ابراز تمایل کرده‌اند”.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اتحادیه عرب, اردن, افریقای جنوبی, الجزایر, المان, امارات, امریکا, انگلستان, ایران, برزیل, ترکیه, تونس, جهان, چین, روسیه, شمال غرب آسیا, عراق, عربستان سعودی, لبنان, مصر, مقاله, هندوستان