بازپس‌گیری دو شهرک جدید ادلب در عملیات شبانه ارتش سوریه

ارتش سوریه در عملیات شبانه خود در جنوب غربی شهر «سراقب»، دو شهرک جدید را از تروریست‌های «جبهه النصره» بازپس گرفت.

 

به گزارش تسنیم به نقل از سانا، ارتش سوریه پس از تسلط بر شهر «سراقب» واقع در شرق استان ادلب، عملیات خود را در جنوب غربی این شهر گسترش داد و موفق شد دو شهرک را از عناصر تروریستی پس بگیرد.

 

بر اساس این گزارش، ارتش سوریه دوشنبه‌شب پس از درگیری سنگین با عناصر تروریستی «جبهه النصره» و «اجناد القوقاز» و دیگر گروه‌های تروریستی تحت حمایت ترکیه، توانست بر دو شهرک «دادیخ» و «کفر بطیخ» در جنوب غربی سراقب مسلط شود.

 

خبرگزاری اسپوتنیک هم در این باره به نقل از یک منبع میدانی سوریه گزارش داد که نیروهای ارتش پس از تبادل آتش و درگیری شدید با تروریست‌های جبهه النصره و اجناد القوقاز به‌سمت دو شهرک مذکور خیز برداشتند که در نتیجه آن حدود ۶۰ نفر از عناصر تروریستی کشته و یا زخمی شدند.

 

منبع میدانی تأکید کرد که بقیه تروریست‌ها نیز به‌سمت پایگاه‌های جبهه النصره در مناطق «مجدلیا» و «منطف» در اطراف شهر اریحا فرار کردند.

 

منبع مذکور گفت که عملیات نظامی ارتش سوریه برای پاکسازی کامل حومه شهر سراقب از چهار محور ادامه دارد.

 

ارتش سوریه دیروز دوشنبه موفق شد با حمایت هم‌پیمانان خود بار دیگر شهر استراتژیک سراقب را از لوث وجود تروریست‌های مورد حمایت ترکیه پاکسازی کند.

 

خبر خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) درباره سقوط دو جنگنده سوری

 

یک منبع نظامی سوری گفت ساعت ۱۳,۲۵ روز یکشنبه و در حالی که دو هواپیمای سوری در حال انجام ماموریت علیه گروه‌های تروریستی مسلح در منطقه ادلب بودند، جنگنده‌های ترکیه‌ای اقدام به رهگیری این دو هواپیما و سرنگونی آن بر فراز خاک سوریه کردند و خلبانان آن به سلامت با چتر فرود آمدند.

 

سانا گزارش داد گروه‌های تروریستی فعال در ادلب از حمایت مستقیم نظام ترکیه برخوردار هستند و با انواع سلاح‌ها و تجهیزات پشتیبانی می‌شوند به طوری که نظام ترکیه حامی اصلی گروه‌های تروریستی به شمار می‌رود و با پهپادهای پیشرفته و نیز اطلاعات شناسایی و راهنمایی،تجاوزات تروریست‌ها را پوشش می‌دهد.

کشته و زخمی‌شدن ده‌ها نظامی ترکیه در حملات ارتش سوریه در ادلب

منابع وابسته به مخالفان سوری از کشته و زخمی شدن دهها نظامی ترکیه در حملات ارتش سوریه به آنها در استان ادلب خبر دادند.

ادامه »

اروپا, المان, انگلستان, پناهجویی, ترکیه, جهان, حضور نظامی, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, فنلاند

سازمان ملل: ترکیه مسئول جرایم جنگی شورشیان “ارتش ملی سوریه” است

کمیسیون تحقیق سازمان ملل در امور سوریه اعلام کرد، عملیات ترکیه فاجعه انسانی سوریه را تشدید کرده و آنکارا باید مسؤولیت جنایات گروه‌هایی را که آموزش داده، بر عهده بگیرد.

ادامه »

ترکیه, جنایات جنگی, خاورمیانه, خبر, سازمان ملل, سوریه