بازهم آغاز زمزمه‌هایی مبنی بر استخدام شرکتی پرستاران؟!

پرستاران می‌گویند وزارت بهداشت نباید برای جذب نیرو از استخدام شرکتی استفاده کند؛ نیروهای جدید باید ثابت و رسمی باشند.

 

به گزارش ایلنا، در روزهای اخیر، زمزمه‌هایی مبنی بر جذب نیروی پرستاری به گوش می‌رسد که از یکسو برای نیروهای بیکار پرستاری خوشحال‌کننده است و از سوی دیگر، نگرانی‌هایی به دنبال داشته است.

 

پرستاران در این رابطه می‌گویند: نگرانیم که به‌کارگیری پرستاران بازهم به صورت قرارداد شرکتی باشد؛ این درحالی‌ست که پرستاران شرکتی، مشکلات و کاستی‌های بسیار دارند.

 

به گفته‌ی پرستاران، تبعیض در دیدگاه مسئولان نسبت به پرستاران شرکتی، عدم برخورداری از بسیاری از مزایای سایر مستخدمین، عدم وجود امنیت شغلی ، مشکلات فراوان و بی‌نظمی در پرداخت حقوق و مزایا توسط شرکت‌ها، بخشی از مشکلات همیشگی پرستاران شرکتی است.

 

آنها می‌گویند: در جایی که مسئولان وزارت بهداشت ادعا دارند که پرستاری شغل حاکمیتی است، این نوع نگاه دم‌دستی از جمله به‌کارگیری پرستاران به صورت شرکتی و با حقوق اندک کارگری، علیرغم سخت و زیان‌آور بودن شغل پرستاری، نشان‌دهنده این است که به ادعاهای خودشان نیز پایبند نیستند!

در اعتراض به عدم رفع موانع خدمتی؛ خانه پرستار کشور در هیچیک از مراسم‌های روز پرستار شرکت نمی‌کند

خانه پرستار ضمن انتقال اعتراض شدید جامعه پرستاری کشور به بی‌توجهی وزرات بهداشت و دولت به عدم رفع موانع خدمتی جامعه پرستاری که در حقیقت مشکلات مردم می‌باشد، هیچ دلیلی برای شرکت در نمایش‌های روز پرستار نمی‌بیند و در هیچیک از مراسم‌های روز پرستار شرکت نمی‌کند.

ادامه »

ایران, پرستاری, حقوق بشر, خبر

تهدید کارگران وبازنشستگان؛ دست درازی آقای روحانی رییس‌جمهور به‌اموال کارگران غیرقانونی وقابل شکایت وپیگرد در محاکم قضایی است

جمعی از کارگرانِ شاغل و بازنشسته در کمپینی، اعتراض خود را به واگذاری شرکت‌های شستا و بانک رفاه کارگران نشان دادند.

ادامه »

ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, خبر, کارگری