بازنشستگان کشوری؛ قدرت خرید ما به یک‌سوم رسیده / دوازده سال است منتظر اجرای قانونیم

بازنشستگان کشوری در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه، خواستار اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری شدند.

 

بازنشستگان کشوری در نامه‌ای خطاب به رئیس قوه قضائیه که به صورت الکترونیکی توسط آنها امضا شده، خواستار اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری و ارتقای سطح معیشتی خود شدند.

 

در این نامه می‌خوانیم: «بازنشستگان امروز که تلاش و همکاری و از خود گذشتگی ایشان در ایام انقلاب و جنگ تحمیلی و دوران سازندگی در این مملکت بر کسی پوشیده نیست؛ از مشاهده بی عدالتی و تبعیض در ایام طولانی و تبعیضِ ناروای تحمیلی بر معیشت و درمان خود و خانواده در ایام بازنشستگی در رنج و فشارند و نزدیک به دوازده سال است که خواهان اجرای صحیح قانون مدیریت خدمات کشوری می‌باشند.

 

متاسفانه ظرف ۱۲ سال گذشته نص صریح این قانون و همچنین سایر احکام و مصوبات مجلس در برنامه‌های توسعه پنجم و ششم در خصوص همسان‌سازی و تعدیل بهینه حقوق بازنشستگان سنوات مختلف توسط دولت‌های نهم تا دوازدهم یا اجرا نشده و یا بصورت ناقص عملیاتی شده است که موجبات عدم احقاق حق این قشر فهیم را فراهم نموده است و بویژه با سه برابر شدن قیمت کالاها و خدمات در سال ۹۷ که به دلیل سیاست‌های ارزی و اقتصاد داخلی نادرست توسط دولت دوازدهم حادث شد و حقوق بازنشستگان عزیز مطابق این افزایش قیمت و تورم عمومی توسط دولت اصلاح نشد؛ قدرت خرید این قشر مظلوم و محروم حدود سه برابر کاسته شد که رنج و محنت بسیار زیادی بر این اقشار مستضعف و خانواده آنان توسط دولت تحمیل شده است. »

 

آنها در پایان نامه خواستار اجرای قانون و بهبود معیشت بازنشستگان شدند.

ایلنا

فعال کارگری؛ تعدیل ساختاری و خصوصی‌سازی ۳۰ سال است هر روز بیشتر جامعه را در بحرانی شدیدتر فرومی‌برد

ناصر آقاجری بر لزوم حمایت از صندوق‌های بازنشستگی و موجودیت مستقل آنها تاکید دارد. به گفته‌ی او «تعدیل» می‌تواند صندوق‌ها را زمین بزند.

ادامه »

ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, خبر, کارگری

تجمع بازنشستگان شرکت مخابرات راه دور شیراز مقابل وزارت صمت

حدود ۳۰۰ نفر از بازنشستگان شرکت مخابرات راه دور شیراز صبح امروز، دوشنبه ۳۱ تیر با حضور در مقابل وزارت صمت در خیابان سمیه، نسبت به عدم دریافت مطالبات ایام اشتغال اعتراض کردند.

ادامه »

ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, خبر

گروه کارگری شورای عالی کار؛ هزینه‌ زندگی در اردیبهشت ۹۸ از مرز ۶ میلیون و۴۰۰ هزار تومان گذشته است

محمد اشرفی در تحلیل اوضاع معیشتی بازنشستگان گفت: افزایش ۳۶.۵ درصدی حداقل مستمری، به علت تورم حاکم بر اقتصاد، کارایی ندارد و مسئولان باید فکری به حال معاش بازنشستگان کنند.

ادامه »

ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, خبر