۵۳ مقام سابق آمریکایی خواستار بازگشت ترامپ به برجام شدند

بیش از ۵۰ نفر از مقام های سابق امنیتی، سیاسی و نظامی آمریکایی با تاکید بر لزوم بازگشت واشنگتن به برجام اعلام کردند، سیاست دونالد ترامپ در قبال ایران و خروج وی ازتوافق هسته ای هیچ یک از اهداف او را محقق نمی کند و حتی تبعاتی برای ایالات متحده نیز خواهد داشت.

ادامه »

اتحادیه اروپا, امریکا, ایران, جهان, چین, خبر, روسیه, مذاکرات اتمی

آغاز عملیات ارتش سوریه به سمت التنف، محل استقرار آمریکایی‌ها

به نوشته روزنامه سوری الوطن، منابع میدانی گفتند، یگان‌های ارتش سوریه عملیات نظامی از صحرای سخنه در حومه شرقی حمص را آغاز کردند و از منطقه “تله الصاروخ” در جنوب “شولا” در حومه غربی دیر الزور به سمت غرب التنف حرکت کردند.

ادامه »

امریکا, جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

ادامه حملات هوایی روسیه به حومه ادلب

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز عربی، جنگنده‌های روسی روز شنبه در کمتر از سه ساعت حدود ۶۰ حمله به شهرک‌ها و روستاهای حومه جنوب و جنوب شرقی ادلب انجام دادند. این در حالی است که جنگنده‌های روسی روز جمعه نیز دست به حملاتی در اطراف ادلب زده بودند.

ادامه »

امریکا, انگلستان, جنگ بر علیه تروریسم, خبر, روسیه, سوریه, فرانسه

روسیه به نابود کردن تروریست‌ها در سوریه ادامه می‌دهد

به گزارش تسنیم، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز پنج شنبه اعلام کرد که کشورش به منظور بازگرداندن صلح به سوریه به مبارزه با تروریست ها در هر نقطه ای از آن کشور ادامه خواهد داد.

ادامه »

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا

بازتاب دستاورد بزرگ آزادسازی حلب توسط ارتش سوریه در رسانه‌های جهان ؛

پیروزی ارتش سوریه در بازپس گیری شهر راهبردی حلب از تروریست ها به تیتر یک رسانه های عربی و غربی تبدیل شده است.

 
به گزاش مهر، رسانه های مختلف عرب زبان پیروزی بزرگ ارتش سوریه در آزادسازی شهر حلب از چنگ تروریست ها را بازتاب دادند.

 

در همین راستا، شبکه لبنانی «المنار» در بخش اخبار برتر خود تیتر زد: شهر حلب پیروز شد و هیچ تروریستی در این شهر حضور ندارد.

 

این شبکه لبنانی در ادامه به بازتاب بیانیه ارتش سوریه پرداخته و به نقل از ارتش سوریه تصریح کرده است که پیروزی در حلب یک تغییر راهبردی است.

 

همچنین پایگاه لبنانی العهد نیز موضوع آزادسازی شهر حلب را در کانون توجه خود قرار داده و این گونه تیتر زده است: ارتش سوریه پیروز در حلب را اعلام کرد؛ این پیروزی ضربه ای مهلک بر پیکره نقشه تروریست ها بود.

 

این پایگاه لبنانی همچنین تصریح کرده است که پس از پیروزی ارتش سوریه، حلب از تروریست ها تخلیه شده است.

 

خبرگزاری راشاتودی نیز به نقل از «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه در روز پنج شنبه گزارش داد که آزادسازی «حلب» از تروریسم، نه تنها برای سوریه بلکه برای تمام آنهایی که بطور مؤثر در نبرد علیه تروریسم مشارکت داشتند؛ از جمله ایران و روسیه یک پیروزی بشمار می رود.

 

دیگر رسانه روسی به نام اسپوتنیک نیز از پیروزی ارتش سوریه غافل نشده و اینگونه تیتر زده است که ارتش سوریه حلب را پس گرفت.

 

رویترز نیز به پوشش دستاورد نیروهای ارتش سوریه در برابر گروه های مسلح پرداخته و در خبر نخست خود تصریح کرده است: ارتش سوریه مجددا بر شهر حلب مسلط شد.

 

خبرگزاری رویترز با اشاره به خروج آخرین گروه از معارضان سوری از شهر «حلب» و کنترل کامل ارتش سوریه بر این شهر،‌ آن را «بزرگترین پیروزی بشار اسد در جنگ داخلی این کشور» دانست.

 

روزنامه انگلیسی زبان «گاردین» نیز گزارش داد که تخلیه بخش شرقی «حلب» بطور کامل انجام شد و بدین ترتیب، فصل مهمی از نبرد معارضان سوری علیه «بشار اسد» رئیس جمهور این کشور به پایان رسید.

 

شبکه اسکای نیوز هم با پرداختن به پیروزی بزرگ ارتش سوریه تیتر نخست خود را اینگونه کار کرد: ارتش سوریه به صورت رسمی تسلط کامل خود را بر حلب اعلام کرد.

 

این در حالی است که رسانه های حامی تروریست ها نیز نتوانستند بر این پیروزی تاریخی چشم ببندند اما در عین حال شیطنت خود را نیز کنار نگذاشتند.

 

در همین رابطه شبکه قطری الجزیره اینگونه تیتر زد: نظام سوریه حلب را پس گرفت و آوارگان نیز با برف و طوفان سرما مواجه هستند.

 

خبرگزاری «فرانس ۲۴» نیز در گزارش خود پیرامون آزادی حلب از نمایش جشن تیراندازی در بخش غربی حلب در تلویزیون ملی سوریه خبر داد که طی آن، سربازان یونیفرم پوش و غیرنظامیان شعارهایی در حمایت از «بشار اسد» رئیس جمهوری این کشور سردادند.

 

بازپس گیری شهر حلب توسط دولت سوریه یک نقطه عطف مهم در جنگ داخلی سوریه بشمار می رود که پیامدهای سیاسی بالقوه قدرتمندی خواهد داشت و یک پیروزی خطیر و با ارزش برای بشار اسد و یک شکست کوبنده و دندان شکن برای معارضان سوری است که از این پس، برای گشودن راهی به جلو تقلا خواهند کرد.

 

گفتنی است، ساعتی قبل با خروج آخرین اتوبوسهای حامل تروریستها، ارتش سوریه با اعلام کنترل کامل خود بر شهر «حلب»، از بازگشت امنیت به این شهر خبر داد.

گروه‌های مسلح به شکست سنگین در حلب سوریه اذعان کردند

گروه موسوم به «نورالدین الزنکی» خروج عناصر مسلح از حلب را شکستی بزرگ توصیف کرد.   به گزارش مهر به نقل از المنار، گروه های مسلح به شکست خود در شهر حلب در برابر ارتش سوریه اذعان کردند.   در همین راستا، گروه مسلح موسوم به «نورالدین الزنکی» خروج عناصر مسلح از حلب را شکستی

ادامه »

جنگ بر علیه تروریسم, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, سوریه

با خروج آخرین بازماندگان تروریست‌ها؛ ارتش سوریه کنترل کامل خود بر «حلب» را اعلام کرد

با خروج آخرین اتوبوس‌ های حامل تروریستها، ارتش سوریه با اعلام کنترل کامل خود بر شهر «حلب»، از بازگشت امنیت به این شهر خبر داد. به گزارش مهر به نقل از تلویزیون دولتی سوریه،‌ ارتش سوریه کنترل کامل خود بر سراسر شهر «حلب» را بار دیگر بدست آورد.   فرمانده کل ارتش این کشور با

ادامه »

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه

تیم تحقیقاتی روسیه در ترکیه کار خود را آغاز کرد

تیم متشکل از نمایندگان وزارت خارجۀ روسیه و کار‌شناسان این کشور که برای مشارکت در تحقیقات درباره ترور سفیر مسکو در آنکارا وارد پایتخت ترکیه شده است، کار خود را با بررسی محل ترور آغاز کرد.   به گزارش یورونیوز، همکاری نیروهای روس و ترک به طور مشترک در مورد این تحقیقات پس از اعلام

ادامه »

ترکیه, جنگ بر علیه تروریسم, خبر, روسیه

روند خروج از شرق حلب امروز تکمیل می‌شود

منابع سوری اعلام کردند روند خروج افراد مسلح به همراه خانواده‌هایشان از شرق حلب امروز به پایان می‌رسد.   به گزارش اسکای نیوز، منابع سوری با اشاره به پایان یافتن روند خروج افراد مسلح به همراه خانواده‌هایشان از شرق حلب، تاکید کردند تاکنون ۴۰ هزار نفر از منطقه شرق حلب خارج شده‌اند.   منابع سوری

ادامه »

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه