بازتاب جهانی صدمین سالگرد تأسیس حزب کمونیست چین

نگاه جهان هرچه بیشتر به چین دوخته شده و به تلاش‌های بی‌پایان حزب کمونیست چین برای ایجاد سعادت برای مردم، تحقق رستاخیز ملت و همچنین ایجاد هماهنگی برای جهان توجه می‌کند

 

به گزارش رادیو بین‌المللی چین، سال ۲۰۲۱ صدمین سالگرد برقراری حزب کمونیست چین است. چین در نقطه عطف تاریخی خود قرار دارد و روند جدید سازندگی همه جانبه کشور مدرن سوسیالیستی را نیز به زودی آغاز می‌کند. نگاه جهان هر چه بیشتر به چین دوخته شده و به تلاش‌های بی‌پایان حزب کمونیست چین برای ایجاد سعادت برای مردم، تحقق رستاخیز ملت و همچنین ایجاد هماهنگی برای جهان توجه می‌کند.

 

کارشناسان چندین کشور خارجی انتظار دارند چین با رهبری حزب کمونیست کشور به ارائه خرد، طرح و نیروی خود به جهان ادامه دهد و در وضعیت شیوع بی‌سابقه کرونا در قرن حاضر که شاهد تغییر و تحولات بینظیری ظرف صد سال گذشته است، دست در دست دیگر کشورها با چالش‌ها مقابله کند تا با کمک به احیای اقتصاد جهان، رفاه مشترک برای کل بشر ایجاد کند.

 

فاروق بوریچ، چین شناس از بوسنی و هرزگوین گفت: خروج چین از سایه تأثیرات شیوع کرونا قبل از دیگر کشورها و احیائ امور اقتصادی و اجتماعی کشور، برای کل جهان تشویق کننده است.

 

گونزالو توردینی، متخصص مسائل بین المللی از آرژانتین گفت: چین دستاوردهای برجسته خود در مقابله با شیوع کرونا را در چهارچوب سازماندهی منظم و پایداری طولانی مدت به جهانیان نشان داد. در سال جدید، امیدواریم همه کشورهای جهان دست در دست همدیگر، مشترکا برای رفاه و سرنوشت مشترک بشر تلاش کنند.

 

عزت سعد، رئیس کمیسیون امور خارجه مصر خاطر نشان کرد: طرح چین با عنوان «ایجاد الگوی جدید توسعه با محوریت چرخه گسترده داخلی و ترویج متقابل دو چرخه داخلی و خارجی»، کاملاً «عزم محکم حزب کمونیست و دولت چین برای ادامه اجرای سیاست گشایش» را نشان می‌دهد. چین دستاوردهای پیشرفت خود را با جهان به اشتراک گذاشته که این با استقبال شرکایش در سراسر جهان روبرو شده است.

 

طرح «کمربند و جاده» نوار مهمی برای پیشرفت مشترک چین و جهان به شمار می‌رود. تحلیل‌گران خارجی بر این باورند در سال ۲۰۲۱ کشورهای بیشتری به این سکوی همکاری و سیاست گشایش توجه خواهند کرد و خواهان کمک به احیاء اقتصاد جهان از طریق سازندگی و اتصال به یکدیگر خواهند شد.

 

رضا ربانی، رئیس پیشین مجلس سنای پاکستان تصریح کرد: مشارکت در ایجاد و سازندگی «کمربند و جاده» به تشویق و پیشرفت اقتصادی جهان کمک و فرصت بزرگی برای سراسر جهان ایجاد میکند.

 

رابرت گریفیتس، دبیرکل حزب کمونیست انگلستان معتقد است تعداد زیادی از کشورهای جهان از تقاضای روزافزون بازار و سرمایه گذاری مستقیم چین سود برده‌اند که سازندگی مشترک «کمربند و جاده» رشد اقتصادی جهان را پیشتر خواهد برد.

هوا چونینگ؛ حق داشتن زندگی سالم و ایمن بزرگترین حقوق بشری است

حقوق بشر به هیچ وجه شامل شعارهای پوچ نیست بلکه باید ملموس و واقعی باشد، و در شرایط همه گیری کرونا بزرگترین حقوق بشری، حق داشن یک زندگی سالم و ایمن است.

ادامه »

اجتماعی, امریکا, امریکای شمالی, چین, حقوق بشر, خبر, شرق آسیا

چین از انگلیس خواست تا ذهنیت استعماری در مورد مسائل هنگ کنگ را فراموش کند

دولت چین بر اساس قانون اساسی جمهوری خلق چین و قانون اساسی منطقه ویژه اداری هنگ‌کنگ، نه اعلامیه مشترک چین و انگلیس، هنگ‌کنگ را اداره کرده‌است.

ادامه »

اروپا, استعمار, انگلستان, چین, خبر, شرق آسیا, هنگ کنگ