بارش بی‌سابقه باران سیلابی در مازندران/ رودخانه‌ها‌ طغیان کردند + ویدئو

به دلیل بارش بی‌سابقه باران سیلابی در مازندران، رودخانه‌های استان طغیان کردند و برخی از شهرهای نیز دچار آبگرفتگی شدند.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، در پی بارندگی سنگین، پرحجم و سیلابی امروز در مازندران رودخانه‌های استان طغیان شدند و آورد آب این رودخانه‌ها بی سابقه گزارش شد.

 

خبرنگاران تسنیم در شهرستان‌های غرب مازندران با اشاره به شدت بارش اعلام کردند: در پی این بارندگی، خیابان‌های شهر‌ دچار آبگرفتگی شده و برخی ‌خیابان‌ها مسدود شد.

 

خبرنگار تسنیم در تنکابن نیز از طغیان کم سابقه رودخانه چشمه کیله تنکابن گزارش داد که تا اینجا هنوز گزارشی از خسارات در حریم رودخانه اعلام نشده است.

 

در عباس آباد نیز خبرنگار تسنیم اعلام کرد: ‌که میزان بارندگی این شهرستان بی سابقه بوده و از دیشب تاکنون رحمت الهی میهمان این شهرستان است.

 

احمدی مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران با بیان اینکه حجم بارندگی استان بی‌سابقه بوده است، اظهار داشت: در عباس آباد ۳۲۵ میلی متر بارندگی ثبت شد که این حجم با بارندگی یک سال مازندران برابری می کند.

 

خبرنگار تسنیم در چالوس نیز از طغیان رودخانه سردآبرود و آبگرفتگی معابر و خیابان‌های شهر خبر داد و همچنین این باران را عاملی برای خاموش شدن برج در آتش سوخته این شهرستان اعلام کرد.

 

از نوشهر نیز خبرنگار تسنیم گزارش داده که وضعیت این شهر نیز نیمه بحرانی است و علاوه بر طغیان رودخانه، خیابان‌های شهر نیز دچار آبگرفتگی شدند.

 

احمدی مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران با اشاره به اینکه بحران آبگرفتگی خیابان و معابر سطح شهرهای مازندران را داریم، گفت: از خسارت به منازل و یا مزارع مردم هنوز گزارشی اطلاع‌رسانی نشده است.

 

چین و آمریکا به یک بیانیه مشترک در مورد اقدامات اقلیمی دست یافتند

رسانه های چین اعلام کردند پکن و واشنگتن در حاشیه کنفرانس تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد در گلاسکو به یک بیانیه مشترک در مورد تقویت اقدامات اقلیمی دست یافته‌اند.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, انگلستان, جهان, چین, حقوق بشر, خبر, شرق آسیا, غرب اروپا, محیط زیست

پسماند‌ خطرناک «کارخانه‌های روی» زنجان چه می‌شود؟ + ویدئو

علاوه بر ابعاد اجتماعی و اقتصادی ماجرا، پروژه مدیریت پسماند روی زنجان در روستای سردهات ایرادات فنی قابل توجهی دارد و تعجب‌برانگیز است که سازمان حفاظت محیط زیست با علم بر این ایرادات چطور حاضر شده با اجرای این پروژه موافقت کند.

ادامه

ایران, حقوق بشر, دهقانی, گزارش, محیط زیست, ویدیو

عدالت اقلیمی مطالبه ده‌ها هزار نفر در ۲۰ کشور جهان

برای دومین روز متوالی هزاران نفر در خیابان‌های شهر اسکاتلند با وجود باد و باران در حالی برای مطالبه عدالت اقلیمی تظاهرات کردند که بیش از ۲۰۰ اقدام مشابه در بیش از ۲۰ کشور جهان علاوه بر کشور میزبان اجلاس آب‌وهوایی گلاسکو همچون استرالیا، برزیل، کره جنوبی و کانادا برگزار شد.

ادامه

اسپانیا, اسکاتلند, المان, امریکا, انگلستان, برزیل, پرتغال, تایوان, ترکیه, جهان, حقوق بشر, خبر, سوئد, شیلی, فرانسه, فیلیپین, محیط زیست, هلند