تداوم حضور قدرتمند جلیقه زردها در خیابان‌های فرانسه

به گزارش خبرگزاری فرانسه، معترضان جلیقه زرد فرانسوی در حالی بار دیگر به خیابان ها بازگشته اند که سخنگوی دولت پاریس تاکید کرده است، کسانی که هنوز به اعتراضات ادامه می دهند افرادی تندرو و افراطی هستند که تنها خواستار سرنگونی دولت هستند.

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, جهان, خبر, غرب اروپا, فرانسه

ادامه اعتراضات “جلیقه زردها” در فرانسه

به نقل از خبرگزاری رویترز، گزارش شد که درگیری‌های پراکنده‌ای نیز بین معترضان با نیروهای پلیس در چندین شهر فرانسه از جمله شهرهای بوردو و نانت اتفاق افتاد و نیروهای پلیس علیه معترضان گاز اشک آور و نارنجک‌های گیج کننده شلیک کردند.

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, جهان, خبر, غرب اروپا, فرانسه

ایندیپندنت: ابعاد فقر در میان آموزگاران مدارس انگلیس گسترده است

به گزارش نشریه ایندیپندنت، بسیاری از آموزگاران ماه‌ها است که اجاره مسکن خود را پرداخت نکرده و قادر نیستند هزینه تردد به مدرسه را پرداخت کنند. بر اساس آمار منتشر شده به‌طور میانگین 40 درصد آن‌ها در سال گذشته، از مؤسسات خیریه کمک مالی دریافت کرده‌اند.

 

موسسه خیریه حمایت از آموزش (ESP) اعلام کرد که در سال تحصیلی گذشته (17/2016 میلادی) 494 تقاضا از سوی آموزگاران مدارس انگلیس برای کمک مالی دریافت کرده و این در حالی است که از ابتدای آوریل تا نوامبر گذشته (8 ماه) 531 تقاضا دریافت کرده است.

 

موسسه خیریه «ترن2 آس» نیز که به اقشار کمک درآمد جامعه کمک مالی ارائه می‌دهد در گزارشی که در اختیار نشریه ایندیپندنت قرار داده گفته است که میزان کمک مالی ارائه‌شده به کارکنان بخش آموزشی از سال 2010 تاکنون دو برابر افزایش‌یافته است.

 

حزب کارگر این آمار را یک فاجعه خوانده و می‌گوید این مساله نشان‌دهنده بی‌توجهی دولت به امر آموزش است.

 

آمار یادشده پس‌ از آن منتشر می‌شود که مطبوعات انگلیسی می‌گویند شمار تقاضا برای شغل معلمی به دلیل وضعیت درآمد آن رو به کاهش است.

 

بر اساس مطالعات صورت گرفته درآمد سالانه یک آموزگار در انگلیس در سال 2015 میلادی، 12 درصد کمتر از آن چیزی است که او در سال 2005 دریافت می‌کرده است.

 

به‌طورکلی درآمد کارکنان بخش‌های عمومی از سال 2010 میلادی توسط دولت ائتلافی انگلیس ثابت مانده است. در پی اعتراضات صورت گرفته در سال 2013 قرار شد سالانه یک درصد به درآمد کارکنان این بخش‌ها افزوده شود اما این میزان همچنان از سطح شکایت‌های عمومی کم نکرد.

 

متعاقبا سپتامبر گذشته میلادی، دولت محافظه‌کار ترزا می با افزایش دستمزد مأموران پلیس و سازمان آتش‌نشانی موافقت کرد اما درآمد سایر بخش‌ها به‌ویژه کارکنان بخش آموزشی تأثیری نکرده است.

 

آموزگاران انگلیسی سال گذشته خواهان افزایش 5 درصدی دستمزد خود بوده، اما دولت انگلیس پاسخی ارائه نداده است.

 

تاکنون چندین موسسه انگلیسی نسبت به ابعاد گسترده فقر در جامعه هشدار داده‌اند.

 

‘ بنیاد خیریه ‘تراسل تراست ‘ که دارای 420 بانک غذا مخصوص افراد مستمند در انگلیس می‌باشد، پیشتر در گزارشی گفته بود: براساس شواهد موجود خانوارهای انگلیسی کم درآمد در منافع رونق مجدد اقتصادی این کشور سهمی نداشته اند.

 

‘تراسل تراست ‘ با انتشار یک آمار مقایسه ای افزود: در سال مالی 2005/06 میلادی شمار افرادی که از سوی بانک های غذایی در طی سه روز در شرایط اضطراری تامین غذا شده اند، بالغ بر 2 هزار و 814 نفر بوده که این رقم در سال 2010/11 میلادی به 61 هزار و 468 نفر، در سال 2012/13 میلادی به 346 هزار و 992 نفر و در سال 2013/14  به 913 هزار و 138 نفر رسیده است که بیش از 330 هزار نفرشان کودک بوده اند .

 

همچنین وزارت جوامع و دولت‌های محلی انگلیس نیز در گزارشی که اخیراً منتشر کرد، گفته است که آمار افراد بی‌خانمان در انگلیس طی 7 سال گذشته دوسوم افزایش‌یافته است.

 

بر اساس این گزارش ، در سپتامبر (مهر) سال گذشته 79 هزار و 190 خانوار در انگلیس در مکان‌های موقت اسکان داده ‌شدند که این میزان در قیاس با سال قبل از آن 6 درصد و نسبت به سال 2010 میلادی 65 درصد افزایش نشان می‌دهد.

ایرنا

مخالفت با خصوصی‌سازی، تغییر قانون کار و افزایش سن بازنشستگی، سندیکاهای کارگری را در آتن به‌خیابان‌ها آورد

هزاران نفر از کارگران بیمارستا‌ن‌ها، مترو و حمل و نقل یونان در اعتراض به محدود کردن حق اعتصاب سندیکاهای کارگری از ابتدای این هفته، به خیابان‌ها آمده‌اند.

ادامه »

جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری, یونان

جرمی کوربین: رابطه انگلیس با آمریکا چندان هم مهم نیست

جرمی کوربین رهبر حزب کارگر انگلیس با اشاره به اینکه رابطه انگلیس و آمریکا از اهمیت بالایی برخوردار نیست، اظهارات توهین‌آمیز و بی‌اعتنایی رئیس‌جمهوری آمریکا را به نهادهای بین‌المللی مورد انتقاد قرار داد.   کوربین در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی آی.تی.وی انگلیس گفت: رابطه [انگلیس] با آمریکا به لحاظ فرهنگی و اقتصادی مهم و قابل‌توجه

ادامه »

امریکا, انگلستان, جهان, خبر

دیلی میل: سفر رئیس جمهوری آمریکا به انگلیس لغو شد

«جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر انگلیس ماه گذشته از هوادارانش خواست که در صورت سفر ترامپ به انگلیس «پیام روشنی» به او بدهند که این مساله احتمال بروز تظاهرات گسترده را افزایش داد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, انگلستان, جهان, خبر, فلسطین