خبر, ایران, معلمان

اعتراض دیده‌بان حقوق بشر به تشدید سرکوب کارگران و معلمان در ایران

دیده‌بان حقوق بشر از برخوردهای امنیتی اخیر با فعالان کارگری و معلمان در ایران انتقاد کرد. به گفته این سازمان جهانی حقوق بشری، اظهارات مقام‌های ایران درباره‌ وحدت ملی، با توجه به زندانی کردن این فعالان “پوچ” است.

ادامه &raquo

نخستین روز دور دوم تحصن معلمان در ایران

دور دوم تحصن معلمان ایران روز سه‌شنبه ۲۲ آبان (۱۳ نوامبر) با تجمع اعتراضی شمار زیادی از معلمان آغاز شد. این دور از تحصن که به دعوت “شورای هماهنگی تشکل‌‌های صنفی فرهنگیان” انجام می‌شود، دو روز طول خواهد کشید.

ادامه &raquo

هاشم خواستار، معلم بازنشسته آزاد شد/ پیام هاشم خواستار به مردم ایران

بعد از ظهر امروز شنبه ۱۹ آبان‌ماه ۹۷ هاشم خواستار معلم بازنشسته و عضو کانون صنفی معلمان مشهد که در بخش روانی بیمارستان ابن‌سینای مشهد بازداشت بود آزاد شد.

ادامه &raquo

احضار چند معلم از تهران، قزوین، بجنورد، سقز، مریوان، کرمانشاه و الیگودرز به دلیل شرکت در تحصن

کمپین حقوق بشر در ایران از احضار چند معلم معترض در تهران، قزوین، بجنورد، سقز، مریوان، کرمانشاه و الیگودرز به اداره اطلاعات خبر می‌دهد. آنها را به بهانه شرکت در تحصن دوروزه فراخوانده‌اند.

ادامه &raquo

در دومین روز تحصن معلمان و فرهنگیان ایران، اعتصاب سراسری به ده‌ها شهر ایران کشیده شد

تحصن معلمان و فرهنگیان در سراسر ایران که روز یکشنبه ۲۲ مهر آغاز شده بود روز دوشنبه نیز ادامه یافت. معلمان به گرانی، تورم و زندانی بودن گروهی از همکاران خود اعتراض دارند. فشار بر معلمان برای خاتمه تحصن افزایش یافته است.   معلمان شریف در پل دختر، جلفا، شاهین شهر، مهاباد، خرم‌آباد، فیروز آباد،

ادامه &raquo

گرامیداشت شروع دوباره سال تحصیلی و محکومیت احکام زندان دانشجویان و معلمان

شروع دوباره دانش اندوزی و علم پروری را با آرزوی پیروزی و کامیابی برای دانش آموزان، دانشجویان، معلمان و اساتید گرامی می‌داریم.

ادامه &raquo

پنج سندیکای کارگری فرانسه خواستار آزادی فعالان صنفی معلمان شدند

پنج سندیکای کارگری فرانسه در نامه‌ای سرگشاده خطاب به رهبر جمهوری اسلامی ایران از او خواسته‌اند نسبت به وضعیت «محمد حبیبی» معلم زندانی دربند، توجه ویژه‌ای داشته باشد.

ادامه &raquo

بعد از چهار دهه، معضل زندانی سیاسی هنوز حل نشده است

امسال مصادف است با سی‌امین سالگرد کشتار زندانیان سیاسی در تابستان ۱۳۶۷. کشتار بی‌رحمانه‌ای که هنوز وجدان‌های بیدار را به‌شدت تحت تأثیر آن قرار دارند.

ادامه &raquo

حسین تاج؛ با بهره‌مندی اسماعیل عبدی از حقوق اولیه‌اش مخالف شده‌است

«حسین تاج»، وکیل «اسماعیل عبدی» در یادداشتی در پاسخ به وضعیت موکل خود که در اختیار انصاف نیوز قرار داده است، نوشت: بیش از شش ماه پیش، پزشک متخصص وفق مستنداتی که تقدیم دادستانی شده است، دستور ویزیت مستمر دوماهه‌ی «اسماعیل عبدی» برای چک نوع و دوز داروها و بررسی‌های تخصصی دیگر داده است. علیرغم این

ادامه &raquo

جان محمودبهشتی لنگرودی در خطر است

محمود بهشتی لنگرودی که در سیزدهمین روز اعتصاب غذا به سر می برد صبح امروز بخاطر افت شدید نبض به بهداری اوین منتقل شد و پزشک زندان از وی خواست برای جلوگیری از افت فشار ، تزریق سرم را بپذیرد اما آقای بهشتی امتناع نمودند.

ادامه &raquo

اعتراض به قرار بازداشت محمد حبیبی رد شد/ مخالفت با مرخصی درمانی اسماعیل عبدی

حسین تاج وکیل فعالان صنفی معلمان، در ارتباط با آخرین وضعیت محمد حبیبی با اشاره به وضعیت نامناسب جسمی او گفت: روز شنبه به دنبال درد در ناحیه سینه و گلو، ایشان به پزشک قانونی شهر ری اعزام شد و ما منتظر نتیجه معاینات هستیم.

ادامه &raquo

نامه معلم زندانی به سخنگوی قوه قضائیه: معلمان مخل امنیت هستند یا غارتگران بیت‌المال؟

سخنگوی محترم قوه قضاییه جناب آقای محسنی اژه‌ای   با سلام! در خبرها آمده بود که شما در یکصد و بیست و هفتمین نشست خبری خود در پاسخ به پرسش خبرنگاری که از برخورد با معلمان و کارگران گلایه کرده بود گفته‌اید:   “ما با هیچ فردی با عنوان کارگر و معلم برخورد نمی‌کنیم بلکه کسانی

ادامه &raquo