خبر, ایران, مصاحبه و گفتگو

دولت هیچ زمان به اصل گردش آزاد اطلاعات وفادار نبوده/ جریان‌های پرقدرت و پنهانِ رانتی به‌نفعشان است که وضعیت آشفته بماند

کامبیز نوروزی می‌گوید: دولت «نمی‌تواند» و نباید با شستا به مثابه مال دولت برخورد کند. دولت در این زمینه هیچ اختیاری ندارد؛ منتها مشکل اصلی همان پنهانکاری‌های گسترده است؛

ادامه &raquo

فعال کارگری؛ چرا وقتی خصوصی‌سازی مشکل دارد کارگر باید مجازات شود؟

سهیلا جلودارزاده در گفت‌و‌گو با ایلنا، در واکنش به بازداشت‌های گسترده کارگران گروه ملی فولاد اهواز با اعلام این خبر که جلسه امروز کمیسیون اجتماعی به این موضوع اختصاص یافته است، گفت: متاسفانه دچار روندی تکراری شدیم و بارها گفته‌ایم که مسائل صنفی را نباید با مسائل سیاسی ادغام کنیم.   وی گفت: چرا وقتی

ادامه &raquo

راغفر: حذف نشدن یارانه‌ی پردرآمدها دلایل سیاسی دارد

حسین راغفر، اقتصاددان و استاد دانشگاه الزهرا، در گفت‌وگو با انصاف نیوز به بررسی علت‌ها و پیامدهای حذف‌نشدن یارانه‌ی دهک‌های پردر‌آمد جامعه پرداخت و گفت برقراری سیاست توزیع یارانه‌ی نقدی و همچنین حذف نشدن یارانه‌ی پردرآمدها دلایل سیاسی دارد و به خاطر از دست ندادن رای مردم است.

ادامه &raquo

نمایندگان مستعفی اصفهان؛ ماندن‌مان در مجلس توجیه ندارد/ بی‌توجهی به آب آشامیدنی پنج میلیون نفر

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان با اشاره به استعفای دسته جمعی نمایندگان این استان گفت: بیش از پنج میلیون نفر دارند در این استان زندگی می‌کنند وقتی توجهی به خواسته‌های این پنج میلیون نفر یا نمایندگان این پنج میلیون نفر نشود قطعا ماندن در مجلس خیلی توجیه ندارد.

ادامه &raquo

«خصوصی‌سازی» کمر صنایع را شکسته است … کارگران و فرودستان را نیز به خاک سیاه نشاند

این گزارش نگاهی‌ست به عواقب اجرای سیاست‌های تعدیل ساختاری در دهه‌های گذشته و اینکه چگونه ادامه‌ی این سیاست‌ها می‌تواند هر نوع افزایش مزدی را زایل کند.

ادامه &raquo