خبر, ایران, محیط زیست

بارندگی، توفان و سیلاب امروز و فردا کشور را فرا می‌گیرد

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور در گفتگو با مهر گفت: امروز و فردا شاهد تشدید بارش، گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید، آبگرفتگی معابر، احتمال تگرگ و سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها در برخی مناطق کشور خواهیم بود.

ادامه &raquo

سیلاب، صاعقه و طوفان در ۶ استان جان ۳ نفر را گرفت

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور از جان باختن سه نفر از هموطنان در استان چهارمحال بختیاری به دلیل پدیده سیلاب و صاعقه خبر داد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته به یک هزار و ۲۴۵ نفر از هموطنان امدادرسانی شده است.

ادامه &raquo

درخواست از روحانی برای توقف پروژه‌های انتقال آب از خوزستان

تشکل‌های محیط زیستی خوزستان از رئیس جمهور خواسته‌اند دستور توقف طرح‌های “ویرانگر” انتقال آب از این استان را صادر کند. شورای هماهنگی این تشکل‌ها می‌گوید اغلب این طرح‌ها فاقد مجوز محیط زیستی هستند.

ادامه &raquo

«مشکل فعالان محیط زیست مخالفت با دست‌اندازی‌های سپاه است»

ظاهرا مخالفت فعالان محیط زیست با ایجاد پایگاه‌های موشکی سپاه در مناطق حفاظت شده علت اصلی متهم کردن آنها به جاسوسی است. وب‌سایت “کلمه” می‌گوید به اطلاعاتی دست یافته که این گمانه‌زنی را تائید می‌کند.

ادامه &raquo

گسترده ترین تغییرات جوی سال‌های اخیر آغاز شد

اگرچه سازمان هواشناسی اسفندماه در یک پیش بینی درازمدت خبر از بهاری خشک و کم بارش داده بود اما در کانال آب و هوای ایرانی بارها بر بهاری بسیار پربارش تاکیده کرده بودیم و البته مورد انتقاد نیز قرار گرفتیم! حالا اما اعلام شده در رخدادی کم سابقه در ایران طی بارش های اخیر؛ ۱۰

ادامه &raquo

کشاورزی سیستان در پرتگاه نابودی

تداوم خشکسالی در سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه سیستان به عنوان قطب کشاورزی این استان در 2 دهه گذشته که در سال زراعی 96 – 97 به اوج رسیده پایان عمر هزاران ساله کشاورزی و تبعات بعد از آن از جمله افزایش مهاجرت ها از این منطقه را رقم خواهد زد.   سیستان و

ادامه &raquo

نماینده وزیر بهداشت: کمبود سرویس بهداشتی در مناطق زلزله‌زده / خطر طغیان بیماری‌های واگیر

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه با اشاره به کمبود چشمه‌های سرویس بهداشتی در مناطق زلزله‌زده، گفت: در حال حاضر ۴۰۰ چشمه دیگر در این مناطق نیاز است.

ادامه &raquo