خبر, ایران, سیاسی

نمایندگان مستعفی اصفهان؛ ماندن‌مان در مجلس توجیه ندارد/ بی‌توجهی به آب آشامیدنی پنج میلیون نفر

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان با اشاره به استعفای دسته جمعی نمایندگان این استان گفت: بیش از پنج میلیون نفر دارند در این استان زندگی می‌کنند وقتی توجهی به خواسته‌های این پنج میلیون نفر یا نمایندگان این پنج میلیون نفر نشود قطعا ماندن در مجلس خیلی توجیه ندارد.

ادامه &raquo

بیانیۀ مشترک ۸۰ حزب کارگری و کمونیستی جهان در همبستگی با مردم ایران در مبارزه‌شان بر ضد دیکتاتوری

ما قویاً مخالف تحریم‌های اقتصادی ایالات‌متحده و دخالت آن در ایران هستیم. ما از مبارزۀ مردم ایران برای صلح، دموکراسی و عدالت اجتماعی حمایت می‌کنیم!

ادامه &raquo

مجتبی ذوالنوری: هاتگرام و تلگرام طلایی را یک دستگاه امنیتی راه انداخته است

نماینده اصولگرای مجلس، دولت و یک دستگاه امنیتی را به راه‌اندازی هاتگرام و تلگرام طلایی متهم کرده و گفته اگرچه اطلاعات کاربران این شبکه‌ها ذخیره می‌شود، اما این دو باعث شکست فیلترینگ تلگرام شده‌اند.

ادامه &raquo

جنجال بر سر دعوت از خامنه‌ای برای “پاسخ به عملکرد ۴۰ ساله نظام”

به نظر می‌رسد که نامه “جنبش عدالتخواه دانشجویی” به خامنه‌ای برای پاسخگویی در مورد عملکرد ۴۰ ساله جمهوری اسلامی، ورود به منطقه‌ای ممنوعه بوده است. این نامه با اعتراض اصولگرایان مواجه شده و “عدالتخواهان” هم پاسخ داده‌اند.

ادامه &raquo

شبکه‌های جاسوسی و نفوذی در نهادهای امنیتی چون اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات

لیست تحریم های آمریکا علیه ایران منتشر شد. در این میان نکته جالب توجه و حائز اهمیت حضور افراد و شرکت هایی در این لیست بود که اصطلاحا سفید خوانده می شوند.

ادامه &raquo

ابطحی؛ دولت تمایلی به توسعه روابط با چین و روسیه ندارد

به گزارش اقتصادنیوز، سیدمحمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص راه اندازی ساز و کار ویژه مالی بین ایران و اروپا تا پیش از تحریم‌‎های آبان ماه آمریکا، اظهار داشت: ابداً به روابط بین ایران و اتحادیه اروپا برای ادامه حیات برجام پس از خارج شدن آمریکا از توافق هسته‌ای امیدوار نیستم.

ادامه &raquo

تخلیه دفتر سیدمحمد خاتمی

هاتف صدوقی، روحانی نزدیک به خاتمی در صفحه اینستاگرامش خبر داد دفتر رئیس‌جمهور اسبق ایران توسط دولت روحانی حکم تخلیه گرفته است.   وی در صفحه اینستاگرام خود نوشته است: نمی دانم ملاقات آیت الله شبیری زنجانی آنقدر مهم بوده یا وجود یک دفتر کاری با همه محدودیت ها آنقدر حساسیت ساز . . .

ادامه &raquo

عضو خبرگان: خامنه‌ای جلوی قیام علیه دولت را گرفت

هاشم بطحایی، نماینده مجلس خبرگان، در واکنش به سخنان رئیس سابق صدا و سیما می‌گوید که هشدار خامنه‌ای علیه موازی‌کاری با دولت، خطاب به احمدی‌‌نژاد و سردار رحیم صفوی بود و علاج واقعه قبل از وقوع.

ادامه &raquo

سرکوب فعالان مدنی در خوزستان، به‌بهانه مبارزه با گروه داعش

خبرگزاری هرانا، هفته گذشته، در گزارشی نوشت: “به‌دنبال حمله مسلحانه به مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز ده‌ها تن از شهروندان عرب طی روزهای اخیر در استان خوزستان بازداشت و به مکان‌های نامعلومی منتقل شدند.

ادامه &raquo

مهدی کروبی با اکثریت آرا به عنوان دبیرکل حزب اعتمادملی ابقا شد

اسماعیل گرامی‌مقدم، سخنگوی حزب اعتمادملی در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین درباره اولین جلسه شورای مرکزی این حزب بیان کرد: امروز بیست مهرماه 97 اولین جلسه شورای مرکزی حزب اعتمادملی بعد از سومین کنگره سراسری این حزب برگزار شد.

ادامه &raquo

روحانی؛ به میز مذاکره‌ای که آن را برهم زدید بازگردید

اجلاس سالیانه سازمان ملل با گفت و گوی رییس جمهور آمریکا و ایران البته نه به صورت مستقیم بلکه از پشت تریبون صحن سازمان ملل همراه بود. روحانی در بخشی از سخنرانی خود ترامپ را خطاب قرار داد و گفت برای گفت و گو نیازی به عکس دونفره نیست و از پشت همین تریبون هم

ادامه &raquo