اولین فرمان رئیس جدید شورای انتقالی سودان

رئیس جدید شورای انتقالی سودان بعد از ادای سوگند، دستور آزادی تمامی افسرانی را صادر کرد که از تظاهرکنندگان حمایت کرده بودند.

 

به گزارش شبکه روسیا الیوم، عبدالفتاح البرهان، رئیس جدید شورای انتقالی سودان جمعه به عنوان رئیس جدید شورای نظامی سوگند یاد کرد.

 

بعد از استعفای عوض بن عوف از ریاست شورای نظامی انتقالی، البرهان به جای وی تعیین شد.

 

وی در اولین فرمان خود بعد از ادای سوگند، دستور آزادی تمامی افسرانی را صادر کرد که از تظاهرکنندگان حمایت کرده بودند. البرهان همچنین معترضان را به گفتگو و نشست فراخواند.

 

قرار است البرهان امروز شنبه با تعدادی از گروه‌های مخالف دیدار کند.

 

به گفته منابع، البرهان با رهبران احزاب الامه، کمونیست، کنگره، الناصری و بعث درباره تشکیل دولت صحبت خواهد کرد.

 

این درحالی است که جمعیت شاغلان سودانی از تحصن در مقابل مقر فرماندهی ارتش در خارطوم تا زمان برکناری کامل نظام و تحویل قدرت به دولت مدنی خبر داد.

 

البرهان جمعه در محل تحصن سودانی‌ها در مقابل مقر فرماندهی ارتش حضور یافت. عکس وی درحالی که مشغول صحبت با ابراهیم الشیخ، رئیس سابق حزب مخالف کنگره سودان بود، در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. الشیخ درحال شعار دادن با تحصن‌کنندگان علیه نظام بود.

 

منابع سودانی می‌گویند البرهان جزو گروهی بود که به البشیر برکناری‌اش از ریاست‌جمهوری را ابلاغ کرد. البرهان عضو هیچ گروه سیاسی و جریان اسلام‌گرایی نیست.

 

وی نظارت بر نیروهای سودانی در یمن را برعهده داشته و فردی متعهد در وظایف خود بوده است.

ایسنا

چرا مصر از «ناتوی عربی» خارج می‌شود؟ /سیلی‌های سیسی به ترامپ

رئیس‌جمهوری مصر با تصمیم‌های خود برای خروج از «ناتوی عربی» و خرید هواپیماهای پیشرفته «سوخوی ۳۵ روسیه» به جای جنگنده‌های «اف ۱۶» و «اف ۳۵» آمریکا، دو سیلی محکمی را بر همتای آمریکایی خود زد.

ادامه »

اردن, اسراییل, الجزایر, امارات, امریکا, ایران, ترکیه, جهان, خاورمیانه, روسیه, سوریه, شمال افریقا, عراق, عربستان سعودی, مصر, مقاله

کنترل مجدد نیروهای حفتر بر فرودگاه طرابلس

“ارتش ملی لیبی” به رهبری خلیفه حفتر از کنترل خود بر فرودگاه طرابلس، پایتخت لیبی خبر داد. همچنین به رغم درخواست‌های بین‌المللی برای آتش بس، فرانسه مانع از صدور بیانیه اتحادیه اروپا درباره توقف عملیات نظامی در طرابلس شد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, ایتالیا, تونس, جهان, خبر, شمال افریقا, فرانسه, لیبی