انگلیس هم از گزند کاپیتولاسیون در امان نماند؛ اعتراض این دولت به اقدام آمریکا در اعطای مصونیت دیپلماتیک

وزیر امور خارجه انگلیس از تصمیم آمریکا برای اعطای مصونیت دیپلماتیک به همسر یک دیپلمات آمریکایی که در سانحه رانندگی در مرکز انگلیس مقصر شناخته شده بود، ابراز ناامیدی کرد.

 

در پی مرگ شهروند ۱۹ ساله انگلیسی به نام «هری دان» در یک تصادف جاده ای در نزدیکی پایگاه هوایی «نورث همپتون شایر» در مرکز انگلیس و مقصر شناخته شدن همسر یک دیپلمات آمریکایی در این سانحه مرگبار، وزیر خارجه انگلیس در گفتگو با همتای آمریکایی خود نسبت به تصمیم واشنگتن برای اعطای مصونیت دیپلماتیک به این فرد جهت خروج از خاک انگلیس ابراز ناامیدی کرد.

 

سخنگوی وزارت خارجه انگلیس با اشاره به گفتگوی «دومینیک راب» و «مایک پمپئو» اعلام کرد وزیر خارجه این کشور از مقامات آمریکا خواسته است تا در این موضوع تجدیدنظر کنند.

 

پیش از این، سخنگوی «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس اعلام کرد در صورت لزوم برای طرح این موضوع با «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا تماس تلفنی برقرار خواهد کرد.

اعتمادآنلاین

پدر آسانژ: شاید پسرم را بکشند

«جان شیپتون» پدر بنیان‌گذار وبسایت افشاگر ویکی‌لیکس در مصاحبه‌ای در خصوص وضعیت پسرش در زندان «بلمارش» در لندن ابراز نگرانی کرد و گفت ممکن است پسرش تحت شرایطی که در زندان دارد، بمیرد.

ادامه »

استرالیا, امریکا, انگلستان, جهان, خبر, غرب اروپا, ویکی‌لیکس

تظاهرات ده‌ها هزار فرانسوی علیه لایحه بحث‌ برانگیز دولت مکرون

دهها هزار فرانسوی روز یکشنبه در اعتراض به لایحه جدیدی که «به زنان مجرد و همجنسگرا اجازه می‌دهد تا از طریق لقاح مصنوعی باردار شوند» تظاهرات کردند.

ادامه »

اجتماعی, اعتراضات اجتماعی, جهان, خبر, غرب اروپا, فرانسه

یورو نیوز ؛ مهلت یک هفته‌ای لندن و بروکسل برای جلوگیری از بحران برگزیت

دیپلمات‌ها هشدار داده اند که انگلیس و اتحادیه اروپا برای جلوگیری از تاخیر برگزیت یا هرج و مرج در جریان اجرای آن، باید تا پایان هفته در مورد نحوه خروج بریتانیا از این اتحادیه تصمیم بگیرند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, انگلستان, ایرلند, جهان, خبر, غرب اروپا