دولت هلند قانون اختیارات جاسوسی دولتی را تعدیل می‌کند

به نقل از روزنامه استاندارد، دولت هلند پس از آنکه مردم این کشور با شرکت در همه پرسی با تشدید اختیارات ارگان‌های دولتی برای جاسوسی مخالفت کردند، اعلام کرد: علیرغم آنکه نتیجه همه پرسی دور از انتظار بود، اما ما خود را ملزم به احترام گذاشتن به خواسته های مردم می‌دانیم.

ادامه »

جهان, حقوق بشر, خبر, هلند

رئیس دولت پیشین کاتالونیا به قید وثیقه آزاد می‌شود

دادگاه عالی ایالت شلِسویگ−هولشتاین اعلام کرد که کارلس پوجدمون، رئیس برکنار شده دولت محلی کاتالونیا، می‌تواند با پرداخت ۷۵ هزار یورو وثیقه آزاد شود. به این ترتیب دیگر خطر استرداد پوجدمون به اسپانیا رفع شده است.

ادامه »

آلمان, اسپانیا, جهان, حقوق بشر, خبر, غرب اروپا

همزمان با افول نقش بین‌المللی آمریکا، سفر بزرگترین هیات تاریخ اتریش به چین

یک هیات بزرگ سیاسی و اقتصادی از اتریش روزهای شنبه تا پنجشنبه هفته آینده به چین سفر می کند که این سفر علاوه بر تاثیرش بر توسعه روابط دوجانبه این دو کشور، از اهمیت بالایی نیز در زمینه گرایش اتحادیه اروپا به تعریف اتحادهای جدید بین المللی برخوردار است.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اتریش, امریکا, جهان, چین, خبر, غرب اروپا

قلیچداراوغلو: دولت و رهبر دیکتاتور را ساقط می‌کنیم/ زنان بزرگ‌ترین ترس اردوغان هستند

رهبر حزب مردم جمهوری‌خواه ترکیه با انتقاد از رویکرد حزب حاکم نسبت به زنان جامعه کشورش گفت، زنان باعث پایان حکومت تک رهبری مردان در سال 2019 خواهند شد.

ادامه »

ترکیه, جهان, خبر, زنان, سیاسی

مرکز تحقیقات نظامی انگلیس؛ روسی‌بودن عامل مسمومیت جاسوس روس‌‌تبار قابل اثبات نیست

به‌گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، آزمایشگاه «پُرتن دَون» (Porton Down) انگلیس اعلام کرد که نمی‌تواند اثبات کند که گاز اعصاب به کار رفته در مسمومیت جاسوس روس‌تبار و دختر وی منشأ روسی داشته است.   رئیس مرکز تحقیقات نظامی انگلیس در «پُرتن دَون» در این باره اعلام کرد که کارشناسان نمی‌توانند منشأ دقیق عامل گاز اعصاب به

ادامه »

انگلستان, جهان, چین, روسیه, غرب اروپا

انگلیس برای سفرای غربی مدرکی دال بر دخالت مسکو در حمله “سالزبری” ارائه نکرده است

سفارت روسیه در انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد، لندن هرگز برای سفرای کشورهای غربی دلیل و مدرکی درباره دخالت روسیه در مسموم شدن جاسوس دو جانبه سابق در انگلیس ارائه نکرده است.

 

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، سفارت روسیه در انگلیس در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد که دولت لندن هیچ دلیل و مدرکی درباره دخالت مسکو در حمله با استفاده از عامل شیمیایی به سرگئی اسکریپال، جاسوس دوجانبه روس و دخترش یولیا به هیچیک از سفرای کشورهای غربی ارائه نکرده است.

 

براساس این بیانیه که در آن به میزبانی جمعی از سفرای کشورهای غربی در انگلیس از سوی الکساندر یاکوونکو، سفیر روسیه در لندن اشاره شده، آمده است: یاکوونکو به همتایانش در انگلیس گفت که مقام‌های دولت لندن پرونده این جاسوس دو جانبه سابق را بدون دلیل و مدرکی درست سیاسی کرده‌اند و به کنوانسیون ۱۹۶۳ وین درباره روابط کنسولی بی‌اعتنایی کرده و به عمد به دنبال سردرگم کردن جامعه بین‌الملل هستند و می‌خواهند با کتمان حقایق مربوط به این حمله در خاک انگلیس اقدامات خودشان را توجیه کنند.

 

در ادامه این بیانیه همچنین آمده است: سوالات و اظهارات مطرح شده نشان می‌دهد که طرف انگلیسی برای هیچیک از شرکای بین‌المللی‌اش حقایقی را درباره رخداد سالیزبری ارائه نکرده است. روسیه به دنبال دستیابی کامل به تمامی یافته‌های این تحقیقات است. البته لندن از همکاری امتناع می‌کند که این امری غیرقابل قبول است.

ایسنا

 

اتحاد ترکیه و روسیه برای مقابله با آمریکا ضروری است

ییغیت بولوت مشاور ارشد رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه گفت: اتحاد روسیه و ترکیه برای مقابله با آمریکا ضروری است و دو کشور با بهره مندی از تکنولوژی شرق می توانند موجب ناکامی پروژه های آمریکای در منطقه خاورمیانه و خنثی شدن تحریم های غرب شوند.   ییغیت بولوت با حضور در برنامه زنده

ادامه »

اتحادیه اروپا, امریکا, ترکیه, جهان, خبر, روسیه

شکایت کارلس پوجدمون به کمیسیون حقوق‌بشر سازمان ملل متحد

کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرد که شکایتی را از سوی کارلس پوجدمون دریافت کرده است. طرفداران پوجدمون معتقدند که مادرید حقوق وی را به عنوان منتخب مردم زیر پا گذاشته و حتی حق آزادی بیان این رهبر جدایی‌خواه را رعایت نکرده است.

ادامه »

آلمان, اسپانیا, جهان, حقوق بشر, خبر

​​​​​​​پوجدمون رئیس پیشین دولت محلی کاتالونیا در آلمان بازداشت و دوشنبه برابر دادگاه قرار می‌گیرد

یک دادگاه ایالتی دوشنبه درباره تحویل احتمالی پوجدمون به اسپانیا تصمیم می‌گیرد. در بارسلون و شهرهای دیگر کاتالونیا هزاران نفر به بازداشت پوجدمون توسط پلیس آلمان اعتراض کردند و در مواردی با مأموران پلیس درگیر شدند.

ادامه »

آلمان, اسپانیا, جهان, خبر, فنلاند