در انفجار کارخانه‌ای واقع در سفلچگان قم ۱۵ کارگر کشته و مجروح شدند

حادثه انفجار کوره در شهرک صنعتی سلفچگان در کارخانه ذوب فلزات «فولاد صنعت پردیس آذربایجان» رخ داده است. در این حادثه ۲ کارگر جان خود را از دست داده‌اند و از مصدومان حال ۵ نفر نیز وخیم گزارش شده است.

 

سخنگوی اورژانس کشور در گفتگو با ایلنا، درباره آخرین جزییات از حادثه انفجار در کارخانه‌ای واقع در شهرک صنعتی سلفچگان گفت: یک مورد حادثه انفجار کوره ذوب فلزات در سامانه ساعت ۱۲:۱۷ به سامانه اورژانس کشور اطلاع داده می‌شود.

 

مجتبی خالدی» ادامه داد: در این حادثه ۱۳ نفر مصدوم شده‌اند که ۷ نفر با اورژانس هوایی منتقل و ۳ نفر نیز از طریق آمبولانس به مرکز درمانی منتقل شده‌اند.

 

وی تصریح کرد: در این حادثه ۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

 

به گفته خالدی جستجو برای مفقودین احتمالی ادامه دارد

 

 

خشن‌ترین چهره‌ی نئولیبرالیسم از پرده بیرون آمده/ دستمزد ناچیز، بدون بیمه و بدون امید به مقرری بیکاری!

خروج از شمول قانون کار، به کارگران ضربات جبران‌ناپذیری وارد کرده است؛ کارفرما هیچ حقی برای کارگر قائل نیست و دولت هم به اصول حمایتی قانون اساسی از جمله اصل ۲۹ تمکین نمی‌کند؛ اینجا نقطه برخورد تمام قانونگریزی‌هاست. در بحران کرونا، نئولیبرالیسم و تعدیل ساختاری، خشن‌ترین چهره خود را به نمایش گذاشته است.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, سرمایه‌داری, کارگری, گزارش, نئولیبرالیسم

شانه خالی‌کردن مکرر دولت در انجام انبوه تعهدات خود نسبت به بازنشستگان تامین اجتماعی، تجمع آنان را در بیش از ۱۱ شهر به دنبال داشت

در تهران بازنشستگان مقابل مجلس شورای اسلامی و در شهرهای دیگر مقابل ادارت تامین اجتماعی جمع شدند و به طرح خواسته‌های خود پرداختند.

ادامه »

ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, کارگری, گزارش