انفجار در پتروشیمی آبادان و مصدومیت چهار کارگر

شهرام مقام در گفت‌وگو با فارس در آبادان اظهار کرد: در پی اعلام انفجار در واحد 700 پتروشیمی آبادان گروه‌های امدادی فوریت‌های پزشکی آبادان به محل اعزام حادثه اعزام شدند.

 

وی اظهار کرد: در پی این حادثه دو نفر از کارکنان دچار مصدومیت شدند که یک نفرشان به دلیل شدت سوختگی به بیمارستان طالقانی و دیگری به درمانگاه پتروشیمی اعزام شد.

 

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آبادان بیان کرد: به دلیل استنشاق دود ناشی از آتش‌سوزی تعدادی از کارکنان و آتش‌نشان حاضر در محل حادثه دچار دچار تنگی نفس شدند که با کمک نیروهای امداد و فوریت‌های پزشکی، وضع جسمی‌شان بهبود یافت.

 

به گزارش ایلنا، پیش از ظهر امروز دوشنبه، در واحد تولیدی ۷۰۰ پتروشیمی آبادان، انفجار رخ داد که در پی آن، چهار کارگر دچار مصدومیت جزئی شدند.

 

روابط عمومی پتروشیمی آبادان در ارتباط با این حادثه با بیان اینکه آتش سوزی در این واحد تولیدی پس از دقایقی مهار شد، اظهار کرد: این حادثه تلفات جانی دربر نداشت و خسارت جزیی در واحد رخ داده است.

 

منابع غیررسمی دلیل بروز حادثه را نشت یکی از پمپ‌های گاز در واحد ۷۰۰ دانسته‌اند ولی روابط عمومی پتروشیمی اعلام کرده علت بروز حادثه در دست بررسی است.

یک کارگر ساختمانی در بندر ترکمن بر اثر برق‌گرفتگی، جان باخت

در این حادثه که صبح روز شنبه بیست و دوم اردیبهشت، رخ داد، «صمد فرشادی کرد» ساکن و اهل روستای خواجه نفس شهرستان گُمیشان، در حین لوله‌کشی یک ساختمان در بندر ترکمن، جان خود را از دست داد.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

تجمع کارکنان سهام عدالت مقابل ساختمان خصوصی‌سازی

جمعی از نیروی کار شاغل در شرکت‌های تعاونی سهام عدالت صبح امروز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، با تجمع در مقابل ساختمان سازمان خصوصی‌سازی به نامشخص بودن وضعیت شغلی و عدم پرداخت معوقات مزدی خود اعتراض کردند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری