منابع مصری: اخوان‌المسلمین دنبال توقف فعالیت‌هایش در برخی کشورهای عربی است

منابع مصری مدعی شدند که «اخوان‌المسلمین» به دنبال «فروپاشی داخلی» و خشم مردمی دنبال توقف فعالیت‌های خود در برخی کشورهای عربی برای مدتی مشخص است.

ادامه

اسلام سیاسی, تروریسم, تونس, جهان, خبر, شمال افریقا, مصر

تصمیم سوریه و روسیه برای آزادسازی جاده استراتژیکM۴ و۳ گزینه مقابل اردوغان

رویکرد سوریه و روسیه مبنی بر آزادسازی مسیر M۴، رئیس جمهوری ترکیه را بین دو گزینه پذیرش اجرای توافق سوچی یا مواجهه با عملیات نظامی که اجرای توافق را تحمیل می‌کند، قرار می‌دهد.

ادامه

اردن, امریکا, تحریم, ترکیه, تروریسم, جنوب غرب اروپا, جهان, خاورمیانه, روسیه, سازمان ملل, سوریه, لبنان, مصر

روسیه جای خالی فرانسه در مالی را پر کرد

سادیو کامارا وزیر دفاع دولت موقت مالی اعلام کرد که چهار فروند بالگرد ساخت روسیه به همراه اسلحه و مهمات با یک هواپیمای باری، همزمان با تنش در روابط باماکو با پاریس، تحویل این جمهوری آفریقایی شده است.

ادامه

تروریسم, جهان, روسیه, سازمان ملل, غرب آفریقا, فرانسه, گزارش, مالی

ژنرال روس: آمریکا درحال انتقال تروریست‌ها به افغانستان است

فرماندهی نیروهای منطقه مرکزی روسیه اعلام کرد که اطلاعاتی در اختیار دارد مبنی بر اینکه شبه نظامیان وابسته به گروه‌های تروریستی از مناطق تحت کنترل آمریکا در سوریه و عراق در حال انتقال به افغانستان هستند.

ادامه

اسیای مرکزی, افغانستان, امریکا, تحلیل, تروریسم, جهان, حضور نظامی, حقوق بشر, روسیه, سوریه, عراق

انتقال موشک‌های دارای کلاهک‌های سمی به حومه ادلب توسط عناصر تحریر الشام

منابع آگاه در حومه ادلب از اقدام عناصر تحریر الشام به انتقال محموله موشک‌هایی با کلاهک سمی به سمت مناطقی در حومه ادلب خبر دادند.

 

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، منابع ویژه در حومه ادلب اعلام کردند  که عناصر تروریستی «تحریر الشام»، محموله موشک‌هایی با کلاهک‌های سمی را به سمت مناطق جبل الزاویه و «جسر الشغور» در جنوب و جنوب غرب ادلب تا منطقه «سهل الغاب» در حومه حماه منتقل کردند.

 

این منابع افزودند که تعدادی از کارشناسان خارجی از ملیت‌های فرانسوی و بلژیکی به همراه یک کارشناس مراکشی در یکی از مقرهای تحریر الشام در منطقه ادلب در موشک‌های ساخت محلی اصلاحات دقیقی انجام دادند و این موشک‌ها را به کلاهک‌های پر از گازهای کلر و سارین مجهز کردند.

 

منابع مذکور فاش کردند که روند اصلاح حدود دو هفته به طول انجامید‌، تا اینکه عصر پنجشنبه گذشته، این هشت موشک از طریق دو آمبولانس متعلق به سازمان کلاه سفیدها به عنوان شاخه‌ای از تحریر الشام منتقل شد.

 

این منابع اعلام کردند که موشک‌ها ابتدا به سمت منطقه جسرالشعور و به طور خاص به شهر «بداما» حرکت کردند و به به یکی از سرکرده‌های حزب ترکستانی تحویل داده شدند.

 

او نیز دو مورد از موشک‌ها را به روستای سهل الغاب و چهار مورد را به شهر «احسم» در جبل الزاویه فرستاد.

 

این منابع اعلام کردند که این موشک‌ها احتمالاً توسط عناصر مسلحی که آن‌ها را دریاف کرده‌اند، طی چند روزه آینده مورد استفاده قرار گیرند تا بهانه‌ای را برای اتهام ارتش سوریه به استفاده از سلاح‌های ممنوعه بین‌المللی فراهم کنند.

تاجیکستان، قطب جنبش مقاومت افغانستان

در شرایطی که جامعه بین‌المللی در کشمکش درباره به رسمیت شناختن یا نشناختن رژیم طالبان در کابل است، یک کشور به سرعت موضع خود را روشن ساخت. تاجیکستان به عنوان منتقد اصلی این دولت و قطب مقاومت برای افغان‌ها ظهور کرده است.

ادامه

اسیای مرکزی, افغانستان, امریکا, تاجیکستان, تروریسم, جهان, مقاله

سودان: انقلابی در حال تکوین

برخاستن مردم سودان علیه نظام فاسد و سرکوبگر و سرنگون کردن حکومت عمر البشیر در دسامبر ۲۰۱۸، نظر جهانیان را در سراسر آن سال به وقایع آن کشور جلب کرد. موفقیت این خیزش مردمی که می‌توانست راه گذار به دموکراسی و سکولاریسم را بگشاید جشن گرفته شد، ولی این جابه‌جایی هنوز پایان‌یافته نیست.

ادامه

اختلاف طبقاتی, اسلام سیاسی, اقتصادی, ایدئولوژیک, بانک جهانی, تروریسم, جهان, حقوق بشر, خصوصی‌سازی, سودان, سیاسی, شرق افریقا, صهیونیسم, کارگری, کمونیسم

شبهه “ساختگی” بودن عملیات کشتن بن لادن پررنگ‌تر می‌شود

با گذشت ۱۱ سال از زمان کشته شدن اسامه بن لادن در عملیات آمریکایی‌ها، شاهدان عینی و روزنامه‌نگاران پاکستانی که درباره این تحولات تحقیق کردند، همچنان به این شک دارند که کل عملیات ساختگی بوده باشد چون هیچ تاییدیه‌ای مبنی بر حضور بن لادن در منزلش در آن روز وجود ندارد.

ادامه

امریکا, پاکستان, تروریسم, جنوب آسیا, جهان, خبر