شکنجه زندانیان سیاسی زن در امارات

به نقل از سایت “عربی 21″، سازمان عربی حقوق بشر در انگلیس اعلام کرد که شکایت‌هایی از زندانیان سیاسی زن در امارات دریافت کردهاند و این زنان از وضعیت نامناسبت بازداشت، شکنجه و رفتار اهانت آمیز علیه خود شکایت کرده‌اند که تهدیدی برای زندگی و سلامت آنها به شمار می رود.

ادامه »

امارات, انگلستان, جنوب غرب آسیا, جهان, حقوق بشر, خبر, زنان

شورای جهانی صلح حملهٔ تحریک‌آمیز موشکی اخیر به سوریه را محکوم می‌کند!

بیانیهٔ شورای جهانی صلح: روند گسترش نظامیگری و جنگ گستردهٔ امپریالیستی در خاورمیانه باید متوقف شود!

ادامه »

اتحادیه اروپا, اسراییل, امریکا, انگلستان, ایران, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, سوریه, ضد جنگ, ناتو

انتقاد کمیسیونر ارشد حقوق‌بشر سازمان ملل از برخورد اتحادیه اروپا با بحران مهاجران

کمیسیونر ارشد حقوق‌بشر سازمان ملل نحوه تعامل اتحادیه اروپا با بحران مهاجران را محکوم کرده و این اتحادیه را به عدم برخورد با نقض حقوق مهاجران در لیبی متهم کرد.

 

به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، زید بن رعد الحسین، کمیسیونر ارشد حقوق بشر سازمان ملل در مقاله‌ای که از سوی این سازمان منتشر شد، تاکید کرد، در توافقنامه‌ای که در پاریس میان کشورهای اروپایی و آفریقایی جهت توقف ورود مهاجران غیرقانونی از طریق لیبی به اروپا به امضا رسید، از حقوق این مهاجران در داخل خاک لیبی و در دریای مدیترانه حمایت به عمل نیامد و اصلاً به این امر توجهی نشد که نیاز شدیدی به حصول یک راه‌حل به جای بازداشت اجباری گروه‌های ضعیف وجود دارد.

 

زید بن رعد الحسین گفت: گزارش‌هایی پیرامون وجود اجسادی در بیابان، جنگل‌ها و نیز سواحل وجود دارند، اما جز خانواده‌هایی که منتظر شنیدن اخباری از افراد مفقود شده‌شان هستند، کسی به این مساله توجهی ندارد.

 

کمیسیونر ارشد حقوق بشر سازمان ملل تاکید کرد: اتحادیه اروپا با مشکلی اخلاقی و قانونی مواجه است، زیرا بر همکاری با گارد ساحلی لیبی تکیه کرده و نقض حقوق مهاجران و امدادرسان‌ها از جمله تیراندازی به نیروهای امدادرسان را بی‌اهمیت می‌داند.

 

وی افزود: نیروهای گارد ساحلی در ماموریت‌های خود برای نجات مهاجران گاهی به وظیفه خود عمل نمی‌کنند. همچنین نیروهای گارد ساحلی گاهاً به مهاجران حمله کرده و وسایل آنها را نیز سرقت می‌برند و به سمت مهاجران تیراندازی می‌کنند.

 

این مقام سازمان ملل ادامه داد: من با سخنان رئیس سازمان پزشکان بدون مرز (سازمانی خیریه که نیروهای امدادرسان را برای نجات مهاجران اعزام می‌کند) خطاب به رهبران کشورهای اروپایی موافق هستم و کاملا تحلیل‌های او را تایید کرده و همچون او از این موضعگیری‌ها احساس نفرت دارم.

 

اتحادیه اروپا در دست‌یابی به موضعی یکپارچه برای مقابله با بحران مهاجرت به اروپا با مشکلاتی مواجه است و این بحران به منزله آزمایشی برای همکاری‌ها میان کشورهای عضو اتحادیه اروپاست.

 

در ۲۸ اوت سال جاری میلادی رهبران کشورهای فرانسه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، چاد، نیجر و لیبی با طرحی برای مقابله با قاچاق انسان و کمک به کشورهایی که با بحران مهاجرت از طریق مناطق بیابانی و دریای مدیترانه مواجه هستند، به توافق رسیدند.
ایسنا

همبستگی بین‌المللی با مبارزات کارگران و فعالان سندیکاییِ در ایران

جنبش همبستگی بین المللی با جنبش کارگری کشورمان در هفته های اخیر بار دیگر فعالیت های موثری در اکثر نقاط جهان داشته است. با اوج گیری اعتصاب غذای فعالان و رهبران زندانی سندیکایی در کشور، نهاد های سندیکایی بین المللی صدای اعتراض خود را بر ضد ادامه سرکوب حقوق سندیکایی در ایران بلند کرده اند.

ادامه »

انگلستان, ایران, بیانیه, جهان, حقوق بشر, کارگری

مبارزه کارگران آلمان برای حفظ حقوق سندیکایی/تغییر قراردادهای کار و نقش سندیکاهای زرد

با تصمیم دادگاه قانون اساسی آلمان در تاریخ یازده جولای ۲۰۱۷ (۲۰ تیر ۱۳۹۶) و بر خلاف قانون کار، فرمان اصلاح بخش‌هایی از قانون کار به قانون گذاران صادر شد. در همین ارتباط قرار است حل اختلافات کارگر و کارفرما در دادگاه‌های کار مورد رسیدگی قرار بگیرد!   به غیر از نیروهای فاشیستی و نژاددپرست

ادامه »

المان, جهان, خبر, کارگری, مقاله

مصدومیت دو کارگر آتش‌نشان و سه کارگر انبار در حریق انبار غیرمجازِ جمع‌آوری زباله

ساعت 12.35 روز پنج شنبه آتش‌سوزی در قلعه صدری جنب امامزاده عبدالله در قم به سازمان آتش‌نشانی اعلام شد؛ در این حادثه یک انبار غیر مجاز جمع آوری ضایعات و پرسِ کارتن دچار حریق شده بود.   این آتش سوزی با حضور ماموران آتش نشانی مهار شد.   به گفته مدیرعامل سازمان آتش نشانی قم،

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

حزب کمونیست فرانسه در پیامی خواستار آزادی فوری رضا شهابی شد

حزب کمونیست فرانسه با ارسال پیامی برای سفارت ایران در پاریس خواستار آزادی فوری رضا شهابی و دیگر فعالان صنفی از جمله معلمان و پایان فشار بر آنها شد.   همچنین در این پیام از مقامات ایران خواسته شده آزادی‌های صنفی و دموکراتیک همه فعالان صنفی تضمین شود.   شهابی در اعتراض به روند غیر

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, فرانسه, کارگری