انتقاد نماینده ایالت «هاوایی» از جنگ‌‌های بی‌‌معنا و پرهزینه‌ی امریکا برای تغییر حکومت‌ها

«تولسی گابارد» (Tulsi Gabbard) عضو دموکرات ایالت «هاوایی» در مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «ام‌اس‌ان‌بی‌سی» اعلام کرد: «اسد»، دشمن آمریکا نیست؛ زیرا سوریه تهدیدی مستقیم علیه آمریکا به شمار نمی‌رود.

 

«تولسی گابارد»، نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ در این کشور ادامه داد: من ناامیدی بسیاری از نظامیانمان درباره اینکه کشور ما همچنان به جنگ‌‌های بی‌‌معنا و پرهزینه برای تغییر حکومت‌ها ادامه می‌‌دهد را شنیده‌‌ام. تغییر رژیمی که بعد از مدتی به وضعیتی شبیه به وضعیت کنونی در افغانستان منجر شده است.

 

وی در ادامه تاکید کرد: نمونه های زیادی وجود دارد که در آن ها جان نظامیان ما در معرض خطر قرار گرفته؛ اما آن ها درک صحیحی از اینکه هدف مشخص آنها از اعزام به آن ماموریت چه بوده است و اینکه ماموریت مذکور چگونه می‌تواند به امنیت مردم آمریکا و ایالات متحده کمک کند؛ ندارند.

مهر

رئیس کمیته خدمات مسلح سنا در”تولسا ورلد” ؛ آمریکا برتری نظامیش را از دست داده

جیمز اینهوف، رئیس کمیته خدمات مسلح سنای آمریکا در سرمقاله‌ای در روزنامه تولسا ورلد نوشت: آمریکا هم در تسلیحات متعارف و هم در فناوری‌های پیشرفته شامل هوش مصنوعی، تسلیحات فراصوت و حتی انرژی مستقیم (تفنگ لیزری و پرتو ذرات) برتری خود را از دست داده است.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, چین, روسیه, مسابقه تسلیحاتی, مقاله

ترامپ، روسیه را به “پاسخ نظامی” تهدید کرد

رئیس جمهوری آمریکا در پی اعلام خروج کشورش از معاهده منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد و کوتاه‌برد “آی ان اف” تصریح کرد، قصد دارد گزینه‌هایی برای “واکنش نظامی” نسبت به بازدارندگی برتری نظامی روسیه در نتیجه نقض معاهده (آی ان اف) در نظر بگیرد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, خبر, روسیه, مسابقه تسلیحاتی, ناتو

سازمان سیا؛ روسیه و چین بزرگ‌ترین «دشمنان» این کشور هستند/ اگر تهران به منافع تجاری خود نرسد احتمالا از برجام خارج می‌شود

به گزارش یورونیوز، گزارش نهادهای اطلاعاتی آمریکا در مورد فعالیت‌های هسته‌ای ایران و پایبندی این کشور به برجام روز سه‌شنبه به اطلاع سناتورهای ایالات متحده رسید.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ایران, جهان, چین, خبر, روسیه, کره شمالی