مبارزه برای تضمینِ برگزاری انتخابات سال ۲۰۱۸

“حزب کمونیست برزیل” به‌همراه حزب “سوسیالیسم و آزادی” (PSOL)، بخشی از ائتلاف حاکم در درون کنگره در دوران دولت‌های ترقی‌خواه “لولا دو سیلوا” و “دیلما روسف” را تشکیل می‌دادند و تقریباً در همهٔ امور با “حزب کارگران” (PT) هم‌رأی بودند.

ادامه »

برزیل, جهان, خبر, دیدگاه

کاراکاس: اقداماتی علیه ونزوئلا در کلمبیا در حال طرح ریزی است

به گزارش خبرگزاری آ. وی. ان ونزوئلا، ‘طارق صعب’ دادستان کل ونزوئلا تصریح کرد: در کلمبیا طرح ریزی هایی برای اجرای یکسری اقدامات از جمله بمباران یا حمله نظامی و یا اشغال ونزوئلا با خونریزی و خشونت در جریان بوده. این اقدامات درحالی علیه ونزوئلا در جریان بوده که ونزوئلا کشوری آرام و خواهان صلح

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, کلمبیا, ونزوئلا

امریکا به‌دنبال پینوشه‌ای دیگر: سناتور جمهوریخواه آمریکا خواستار کودتای نظامی در ونزوئلا شد!

به گزارش خبرگزاری راشاتودی، «مارکو روبیو» سناتور جمهوریخواه آمریکا روز جمعه با انتشار چندین پیام توئیتری فتنه جویانه، از نیروهای مسلح ونزوئلا خواست تا علیه «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور این کشور دست به کودتا زنند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, ونزوئلا

انتقاد شدید کوبا از‌موضع‌گیری‌های اخیر تیلرسون در سفرش به آمریکای لاتین

به گزارش خبرگزاری پرنسالاتینا کوبا؛ وزارت خارجه کوبا تصریح کرد که اظهارنظرهای اخیر رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا در آغاز سفرش به آمریکای لاتین پیام تکبر و تحقیر بود.

 

در این بیانیه عنوان شد: تیلرسون پیش از آغاز سفرش به این منطقه اظهارنظرهای مداخله جویانه علیه کشور ونزوئلا مطرح کرد که شامل طرح براندازی دولت مشروع ونزوئلا با هر ابزار احتمالی بود. این اظهارنظرها مستقیما در راستای تضعیف اتفاق نظر عمومی در آمریکای لاتین علیه برخی تدابیر مداخله جویانه و محاصره شدید اقتصادی، تجاری و مالی است.

 

در ادامه این بیانیه آمده است: موضع گیری های جدید وزیر خارجه امریکا آشکارا دنباله رو طرح تغییر رژیمی است که جان میلیون ها قربانی بی گناه را در بخش هایی از جهان گرفته و موجب افزایش خشونتها، جنگ، بحران انسانی و بی ثباتی ها شده است. وزیر خارجه آمریکا آشکارا خواستار تغییر حکومت در برخی کشورها شده است. وی پا را فراتر گذاشته و اعلام کرده نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا که به صورت دمکراتیک و با رای اکثریت در این سمت انتخاب شده، از قدرت کنار برود. تیلرسون همچنین اخیرا با اظهارنظرهای خود در امور داخلی کوبا مداخله کرده است.

 

در پایان این بیانیه آمده است: وزارت خارجه کوبا اظهارنظرهای اخیر وزیر خارجه آمریکا را تجاوز جدید علیه کوبا و ونزوئلا می داند. اخیرا نیز رئیس جمهوری آمریکا موضع گیری های غیرمحترمانه ای را علیه این دو کشور در نطق سالیانه اش مطح کرد. این موضوع غیرقابل قبول است که وزیر خارجه آمریکا آشکارا خواهان وقوع کودتا در ونزوئلا است.

ایرنا

وزیر دفاع ونزوئلا اظهارنظر تیلرسون را محکوم کرد/ مخالفت ۵۰ سازمان در مکزیک با سیاست‌های آمریکا

به گزارش شبکه تله سور، وزیر دفاع ونزوئلا روز گذشته اعلام کرد: نیروهای مسلح ونزوئلا با قاطعیت اظهارات تاسف آور اخیر وزیر خارجه آمریکا در مورد اقدامات ارتش ونزوئلا علیه دولت نیکلاس مادورو را محکوم کرد

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, مکزیک, ونزوئلا

لولا داسیلوا محبوب‌ترین نامزد احتمالی انتخابات ریاست‌جمهوری آتی برزیل

به گزارش شبکه یورونیوز، لوا داسیلو رئیس جمهوری سابق برزیل چند ماهی است با چالش مواجهه با اتهام فساد ملی و پولشویی روبرو بوده؛ اتهامی که وی معتقد است با اهداف سیاسی و با هدف ممانعت از حضورش در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری میلادی مطرح شده است.

ادامه »

برزیل, جهان, خبر