نشست گروه آلبا بر مقابله با مداخله غرب در آمریکای لاتین تاکید کرد

شرکت کنندگان در نشست گروه ‘آلبا’ در کوبا با تاکید بر اتخاذ تدابیر لازم برای دفاع از صلح منطقه آمریکای لاتین و حوزه کارائیب، خواستار مقابله با مداخله قدرت های جهان در امور این منطقه شدند.

ادامه »

اکوادور, امریکای لاتین, بولیوی, جهان, خبر, کوبا, نیکاراگوئه, هندوراس, ونزوئلا

عطوان؛ اعزام بمب‌افکن راهبردی روسیه به‌ونزوئلا، هشدار آشکار مسکو به‌ واشنگتن درباره هرگونه اقدامی علیه ونزوئلا

۱۹ آذر ماه وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که دو فروند هواپیمای روسی TU-۱۶۰ پس از طی مسافتی حدود ده هزار کیلومتر در فرودگاهی در نزدیکی کاراکاس، پایتخت ونزوئلا فرود آمدند.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, جهان, روسیه, سوریه, کوبا, ونزوئلا

کوبا: آمریکا صلاحیت اظهارنظر درباره حقوق بشر کشورها را ندارد

وزیر خارجه کوبا گفت: آمریکا به دلیل داشتن سابقه بد در امور حقوق بشر، صلاحیت اخلاقی برای اظهارنظر در مورد وضعیت حقوق بشر کوبا و کشورهای دیگر را ندارد.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, جهان, حقوق بشر, خبر, کوبا

“قوهای سفید” روسیه در ونزوئلا برای هشدار به دخالت نظامی

کاراکاس از ورود بمب‌افکن‌های استراتژیک تی‌یو – ۱۶۰ روسیه به ونزوئلا به عنوان فرصتی برای نشان‌ دادن اراده‌اش در دفاع از این کشور مقابل مداخله نظامی خارجی احتمالی استقبال کرد.

ادامه »

امریکای لاتین, جهان, خبر, روسیه, ونزوئلا

انتقاد شدید کوبا از‌موضع‌گیری‌های اخیر تیلرسون در سفرش به آمریکای لاتین

به گزارش خبرگزاری پرنسالاتینا کوبا؛ وزارت خارجه کوبا تصریح کرد که اظهارنظرهای اخیر رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا در آغاز سفرش به آمریکای لاتین پیام تکبر و تحقیر بود.

 

در این بیانیه عنوان شد: تیلرسون پیش از آغاز سفرش به این منطقه اظهارنظرهای مداخله جویانه علیه کشور ونزوئلا مطرح کرد که شامل طرح براندازی دولت مشروع ونزوئلا با هر ابزار احتمالی بود. این اظهارنظرها مستقیما در راستای تضعیف اتفاق نظر عمومی در آمریکای لاتین علیه برخی تدابیر مداخله جویانه و محاصره شدید اقتصادی، تجاری و مالی است.

 

در ادامه این بیانیه آمده است: موضع گیری های جدید وزیر خارجه امریکا آشکارا دنباله رو طرح تغییر رژیمی است که جان میلیون ها قربانی بی گناه را در بخش هایی از جهان گرفته و موجب افزایش خشونتها، جنگ، بحران انسانی و بی ثباتی ها شده است. وزیر خارجه آمریکا آشکارا خواستار تغییر حکومت در برخی کشورها شده است. وی پا را فراتر گذاشته و اعلام کرده نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا که به صورت دمکراتیک و با رای اکثریت در این سمت انتخاب شده، از قدرت کنار برود. تیلرسون همچنین اخیرا با اظهارنظرهای خود در امور داخلی کوبا مداخله کرده است.

 

در پایان این بیانیه آمده است: وزارت خارجه کوبا اظهارنظرهای اخیر وزیر خارجه آمریکا را تجاوز جدید علیه کوبا و ونزوئلا می داند. اخیرا نیز رئیس جمهوری آمریکا موضع گیری های غیرمحترمانه ای را علیه این دو کشور در نطق سالیانه اش مطح کرد. این موضوع غیرقابل قبول است که وزیر خارجه آمریکا آشکارا خواهان وقوع کودتا در ونزوئلا است.

ایرنا

وزیر دفاع ونزوئلا اظهارنظر تیلرسون را محکوم کرد/ مخالفت ۵۰ سازمان در مکزیک با سیاست‌های آمریکا

به گزارش شبکه تله سور، وزیر دفاع ونزوئلا روز گذشته اعلام کرد: نیروهای مسلح ونزوئلا با قاطعیت اظهارات تاسف آور اخیر وزیر خارجه آمریکا در مورد اقدامات ارتش ونزوئلا علیه دولت نیکلاس مادورو را محکوم کرد

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, مکزیک, ونزوئلا

لولا داسیلوا محبوب‌ترین نامزد احتمالی انتخابات ریاست‌جمهوری آتی برزیل

به گزارش شبکه یورونیوز، لوا داسیلو رئیس جمهوری سابق برزیل چند ماهی است با چالش مواجهه با اتهام فساد ملی و پولشویی روبرو بوده؛ اتهامی که وی معتقد است با اهداف سیاسی و با هدف ممانعت از حضورش در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری میلادی مطرح شده است.

ادامه »

برزیل, جهان, خبر