مبارزه برای تضمینِ برگزاری انتخابات سال ۲۰۱۸

“حزب کمونیست برزیل” به‌همراه حزب “سوسیالیسم و آزادی” (PSOL)، بخشی از ائتلاف حاکم در درون کنگره در دوران دولت‌های ترقی‌خواه “لولا دو سیلوا” و “دیلما روسف” را تشکیل می‌دادند و تقریباً در همهٔ امور با “حزب کارگران” (PT) هم‌رأی بودند.

ادامه »

برزیل, جهان, خبر, دیدگاه

کاراکاس: اقداماتی علیه ونزوئلا در کلمبیا در حال طرح ریزی است

به گزارش خبرگزاری آ. وی. ان ونزوئلا، ‘طارق صعب’ دادستان کل ونزوئلا تصریح کرد: در کلمبیا طرح ریزی هایی برای اجرای یکسری اقدامات از جمله بمباران یا حمله نظامی و یا اشغال ونزوئلا با خونریزی و خشونت در جریان بوده. این اقدامات درحالی علیه ونزوئلا در جریان بوده که ونزوئلا کشوری آرام و خواهان صلح

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, کلمبیا, ونزوئلا

انتقاد شدید مورالس از مذاکرات نظامی یک مقام آمریکا در کلمبیا

رئیس جمهوری بولیوی روز گذشته (یکشنبه) حضور مشکوک یک مقام نظامی آمریکا در شهری در کلمبیا با هدف حضور در مذاکرات نظامی را محکوم کرد.

 

به گزارش شبکه تله سور، ‘کرت تید’ مقام ارشد فرماندهی جنوبی آمریکا روزگذشته در شهر توماکو کلمبیا حاضر شد تا در آنچه یک نشست مربوط به مقابله با تهدیدهای امنیتی عنوان شد، شرکت کند.

 

در همین حال اوو مورالس رئیس جمهوری بولیوی در صفحه شخصی توییترش عنوان کرد: هرگونه تهدید نظامی امپریالیستی علیه صلح در ونزوئلا و منطقه ما باید با استقلال و اتحاد مردم دمکراتیک ما ناکام بماند.

 

این مقام امریکایی در حالی در کلمبیا حضور یافت که وی پیشتر در مورد یک پاسخ منطقه ای احتمالی علیه ونزوئلا سخن به میان آورده بود. پنتاگون پیشتر از ونزوئلا به عنوان یک عامل بی ثبات کننده منطقه ای یاد کرده بود.

 

سفر این مقام نظامی آمریکا به دنبال سفر اخیر رکس تیلرسون وزیر خارجه امریکا به منطقه آمریکای لاتین و موضع گیری وی علیه دولت ونزوئلا انجام شد.

 

مذاکرات این مقام نظامی آمریکا در کلمبیا در حالی انجام شد که دونالد ترامپ پیشتر اعلام کرده بود واشنگتن در حال ارزیابی ‘ گزینه نظامی’ علیه ونزوئلاست. این تهدید رئیس جمهوری امریکا با انتقادهای شدید از سوی برخی کشورهای آمریکای لاتین روبرو شد و این رهبران از دولت ترامپ خواستند اقدامی انجام ندهد که موجب ایجاد بی ثباتی در منطقه آرام امریکای لاتین شود.

ایرنا

امریکا به‌دنبال پینوشه‌ای دیگر: سناتور جمهوریخواه آمریکا خواستار کودتای نظامی در ونزوئلا شد!

به گزارش خبرگزاری راشاتودی، «مارکو روبیو» سناتور جمهوریخواه آمریکا روز جمعه با انتشار چندین پیام توئیتری فتنه جویانه، از نیروهای مسلح ونزوئلا خواست تا علیه «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور این کشور دست به کودتا زنند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, ونزوئلا

انتقاد شدید کوبا از‌موضع‌گیری‌های اخیر تیلرسون در سفرش به آمریکای لاتین

به گزارش خبرگزاری پرنسالاتینا کوبا؛ وزارت خارجه کوبا تصریح کرد که اظهارنظرهای اخیر رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا در آغاز سفرش به آمریکای لاتین پیام تکبر و تحقیر بود.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, کوبا, ونزوئلا

وزیر دفاع ونزوئلا اظهارنظر تیلرسون را محکوم کرد/ مخالفت ۵۰ سازمان در مکزیک با سیاست‌های آمریکا

به گزارش شبکه تله سور، وزیر دفاع ونزوئلا روز گذشته اعلام کرد: نیروهای مسلح ونزوئلا با قاطعیت اظهارات تاسف آور اخیر وزیر خارجه آمریکا در مورد اقدامات ارتش ونزوئلا علیه دولت نیکلاس مادورو را محکوم کرد

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, مکزیک, ونزوئلا

لولا داسیلوا محبوب‌ترین نامزد احتمالی انتخابات ریاست‌جمهوری آتی برزیل

به گزارش شبکه یورونیوز، لوا داسیلو رئیس جمهوری سابق برزیل چند ماهی است با چالش مواجهه با اتهام فساد ملی و پولشویی روبرو بوده؛ اتهامی که وی معتقد است با اهداف سیاسی و با هدف ممانعت از حضورش در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری میلادی مطرح شده است.

ادامه »

برزیل, جهان, خبر