صدور دستور بازداشت ۳۰۰ نفر از اعضای ارتش ترکیه در ارتباط با جنبش گولن

به گزارش روسیه الیوم، دادستان کل ترکیه حکم بازداشت ۳۰۰ نفر از اعضای ارتش این کشور به دلیل ارتباط با «فتح الله گولن» روحانی ارشد مخالف ساکن آمریکا را صادر کرد.

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خبر, غرب اروپا

شکایت علیه دولت فرانسه به خاطر فروش سلاح به عربستان و امارات

دو جمعیت حقوقی که پیشتر از دولت فرانسه خواسته بودند فروش سلاح به عربستان و امارات را متوقف کند و تاکنون جوابی نگرفته‌اند، اعلام کردند در این رابطه از دولت شکایت می‌کنند.

ادامه »

المان, امارات, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, عربستان سعودی, غرب اروپا, فرانسه

مقام آلمانی: تحریم‌ها علیه روسیه موفق نبوده و باید کاهش یابند

به نقل از روزنامه “دی ولت” آلمان، ” مانوئلا اشوسیگ”، معاون حزب سوسیال دموکرات آلمان خواستار آمادگی برای مذاکرات بیشتر با روسیه کاهش تحریم های اروپا علیه مسکو شد.

ادامه »

المان, تشنج زدایی, جهان, خبر, روسیه, غرب اروپا

مخالفان «می» در انتخابات شورای محلی انگلیس پیروز شدند

نتایج منتشرشده از انتخابات محلی و انتخابات مربوط به‌گزینش شهرداران شماری از شهرهای انگلیس، ولز و اسکاتلند، در روز شنبه مؤید پیروزی حزب کارگر و مخالف حزبی تزرا می نخست وزیر کنونی این کشور است.   به گزارش روز شنبه ایرنا، بر اساس نتایج اعلام‌شده، حزب کارگر به رهبر جرمی کوربین با 2 هزار و

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, غرب اروپا

انتقاد شدید حزب کمونیست یونان از سخنان مداخله جویانه سفیر آمریکا

حزب کمونیست یونان ‘ک – ک ا’ (KKE) با انتقاد شدید از سخنان سفیر آمریکا در آتن، وی را در نقش سخنگوی دولت یونان، معرفی کرده که جزئیات توافق های محرمانه اخیر 2 کشور را به جای مقام های دولتی یونان، فاش کرده است.

 

بیانیه حزب (KKE) که توسط رسانه های خبری یونان شامل خبرگزاری رسمی ( آنا) منتشر گردید، حاکیست: متاسفانه ‘جفری پات’ سفیر آمریکا در یونان، نقش سخنگوی دولت این کشور را ایفا می کند که جای تاسف دارد.

 

این حزب در ادامه بیانیه خود با انتقاد از اظهارات سفیر آمریکا در یونان مبنی بر اینکه، در طول تاریخ هیچ وقت روابط یونان و آمریکا به خوبی امروز نبوده است، افزود: توسعه این روابط در جهت تامین منافع و توسعه طلبی آمریکاست و نه در راستای تامین منافع ملت یونان.

 

سفیر آمریکا روز گذشته (شنبه) روابط و توسعه همکاری ها میان این کشور و یونان را در بهترین وضع توصیف کرده بود که در طول تاریخ بی نظیر می باشد و با تاکید بر عالی بودن روابط دریایی، کشتیرانی و بندری 2 کشور، ابراز امیدواری کرده بود که به زودی سرمایه گذاران آمریکایی در یونان حضور بیشتر و فعال تری داشته باشند.

 

وی همچنین در سخنان خود در جمع کشتی داران یونانی، از تاسیس، راه اندازی و بهره برداری از بندر ‘الکسندروپلی’ واقع در شمال یونان، خبر داده بود.

 

حزب کمونیست یونان (KKE) با انتقاد از عملکرد دولت این کشور در بیانیه خود گفته است: از زمان سفر ‘الکسیس چیپراس’ نخست وزیر یونان به آمریکا و دیدار وی با ‘دونالد ترامپ’ رئیس جمهوری این کشور، این حزب و حتی احزاب دیگر یونان، بارها از دولت خواسته اند که نمایندگان پارلمان و مردم را در جریان نتایج این سفر و توافق های به عمل آمده قرار دهد، اما دولت از ارایه هر گونه توضیحی در این باره طفره می رفته است تا اینکه بالاخره سفیر آمریکا با ایفای نقش سخنگوی دولت یونان، پرده از توافق تاسیس و راه اندازی پایگاه نظامی و نیروی دریایی آمریکا در منطقه ‘الکسندرو پلی’ یونان در جریان سفر چیپراس به آمریکا پرده برداشت.

 

این حزب در پایان بیانیه خود گفته است: همراهی دولت یونان با طرح های توسعه طلبانه و امپریالیستی آمریکا، ناتو و اتحادیه اروپا، آنهم در زمانی که منطقه با تنش بی سابقه ای دست و پنجه نرم می کند، ملت و کشور یونان را با خطری جدی مواجه خواهد کرد و بر همگان آشکار است که آمریکا فقط به منافع نامشروع خود می اندیشد و تمام اقدامات آن علیه ملت ها می باشد که مردم یونان نیز از این امر مستثنی نیستند.

رهبر برکنار شده کاتالونیا خواستار ایجاد جبهه متحد برای استقلال شد

در حالی که صدها تن از مردم منطقه باسک اسپانیا در حمایت از کاتالونیا دست به راهپیمایی زدند و از کنترل دولت مرکزی بر این منطقه خودمختار انتقاد کردند رهبر برکنار شده کاتالونیا خواستار تشکیل جبهه سیاسی متحد در انتخابات ۲۱ دسامبر در راستای ادامه‌ تلاش‌ها برای دستیابی به استقلال از اسپانیا شد.   به

ادامه »

اسپانیا, جهان, خبر

مبارزه کارگران علیه انحصارات فراملی؛ اعتصاب کارگران آمازون در آلمان

اشاره؛ انحصارات فراملی نقش مخربی در نقض امنیت شغلی طبقه کارگر و زحمتکشان ایفا می‌کنند. شرکت آمازون، شرکت تجارت الکترونیکی آمریکایی که در سراسر جهان فعال است، در این زمینه کارنامۀ بسیار منفی دارد. این شرکت در زمینه تجارت الکترونیکی یکی از بزرگترین فروشگاه‌های اینترنتی در جهان است که حالا در تجارت بسته‌های نرم افزاری

ادامه »

المان, جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری

وزیر دفاع بریتانیا مایکل فلون به‌اتهام تعرض به‌یک خبرنگار زن استعفا داد

این استعفا پس از آن صورت گرفت که مشخص شد در گذشته وی به یک خبرنگار زن تعرض کرده است.   چندی پیش جولیا هارتلی مجری رادیو که در گذشته تحلیل گر روزنامه ساندی اکسپرس بود، بدون نام بردن از کسی در خصوص حادثه ای شرح داد که چندین سال پیش برایش اتفاق افتاده بود.   پس

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, زنان, فساد

رئیس معزول ایالت کاتالونیا به بلژیک رفته است / پارلمان کاتالونیا تصمیم اسپانیا درباره انحلالش را پذیرفت

به نقل از «اسپِین ریپورت»، مدت کوتاهی پس از اینکه دادستان کل اسپانیا در بیانیه ای «کارلوس پیگدمون» رئیس معزول ایالت کاتالونیا را به شورش و سوء استفاده از اموال عمومی متهم کرد؛ اکنون رسانه های خبری اسپانیا اعلام کردند که رئیس برکنارشده این منطقه در بروکسل حضور دارد.   وزارت کشور اسپانیا ساعاتی پیش

ادامه »

اسپانیا, بلژیک, جهان, خبر