همزمان با افول نقش بین‌المللی آمریکا، سفر بزرگترین هیات تاریخ اتریش به چین

یک هیات بزرگ سیاسی و اقتصادی از اتریش روزهای شنبه تا پنجشنبه هفته آینده به چین سفر می کند که این سفر علاوه بر تاثیرش بر توسعه روابط دوجانبه این دو کشور، از اهمیت بالایی نیز در زمینه گرایش اتحادیه اروپا به تعریف اتحادهای جدید بین المللی برخوردار است.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اتریش, امریکا, جهان, چین, خبر, غرب اروپا

قلیچداراوغلو: دولت و رهبر دیکتاتور را ساقط می‌کنیم/ زنان بزرگ‌ترین ترس اردوغان هستند

رهبر حزب مردم جمهوری‌خواه ترکیه با انتقاد از رویکرد حزب حاکم نسبت به زنان جامعه کشورش گفت، زنان باعث پایان حکومت تک رهبری مردان در سال 2019 خواهند شد.

ادامه »

ترکیه, جهان, خبر, زنان, سیاسی

مرکز تحقیقات نظامی انگلیس؛ روسی‌بودن عامل مسمومیت جاسوس روس‌‌تبار قابل اثبات نیست

به‌گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، آزمایشگاه «پُرتن دَون» (Porton Down) انگلیس اعلام کرد که نمی‌تواند اثبات کند که گاز اعصاب به کار رفته در مسمومیت جاسوس روس‌تبار و دختر وی منشأ روسی داشته است.   رئیس مرکز تحقیقات نظامی انگلیس در «پُرتن دَون» در این باره اعلام کرد که کارشناسان نمی‌توانند منشأ دقیق عامل گاز اعصاب به

ادامه »

انگلستان, جهان, چین, روسیه, غرب اروپا

لاوروف: همکاران انگلیسی ما دست به‌چنین کاری زده‌اند / نمی‌خواهیم وارد بازی‌های بچه‌گانه شویم

وزیر امور خارجه روسیه گفت که کشورش نمی‌توانسته هیچ انگیزه‌ای برای مسموم کردن جاسوس سابق روس و دخترش در انگیس داشته باشد.   به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، رییس دستگاه دیپلماسی روسیه اظهار کرد: در حال حاضر شرکای غربی ما به خصوص انگلیس، آمریکا و چند کشور دیگر که از آنها کورکورانه تبعیت می‌کنند،

ادامه »

امریکا, انگلستان, جهان, خبر, روسیه, غرب اروپا, فرانسه

انتقاد شدید حزب کمونیست یونان از سخنان مداخله جویانه سفیر آمریکا

حزب کمونیست یونان ‘ک – ک ا’ (KKE) با انتقاد شدید از سخنان سفیر آمریکا در آتن، وی را در نقش سخنگوی دولت یونان، معرفی کرده که جزئیات توافق های محرمانه اخیر 2 کشور را به جای مقام های دولتی یونان، فاش کرده است.

 

بیانیه حزب (KKE) که توسط رسانه های خبری یونان شامل خبرگزاری رسمی ( آنا) منتشر گردید، حاکیست: متاسفانه ‘جفری پات’ سفیر آمریکا در یونان، نقش سخنگوی دولت این کشور را ایفا می کند که جای تاسف دارد.

 

این حزب در ادامه بیانیه خود با انتقاد از اظهارات سفیر آمریکا در یونان مبنی بر اینکه، در طول تاریخ هیچ وقت روابط یونان و آمریکا به خوبی امروز نبوده است، افزود: توسعه این روابط در جهت تامین منافع و توسعه طلبی آمریکاست و نه در راستای تامین منافع ملت یونان.

 

سفیر آمریکا روز گذشته (شنبه) روابط و توسعه همکاری ها میان این کشور و یونان را در بهترین وضع توصیف کرده بود که در طول تاریخ بی نظیر می باشد و با تاکید بر عالی بودن روابط دریایی، کشتیرانی و بندری 2 کشور، ابراز امیدواری کرده بود که به زودی سرمایه گذاران آمریکایی در یونان حضور بیشتر و فعال تری داشته باشند.

 

وی همچنین در سخنان خود در جمع کشتی داران یونانی، از تاسیس، راه اندازی و بهره برداری از بندر ‘الکسندروپلی’ واقع در شمال یونان، خبر داده بود.

 

حزب کمونیست یونان (KKE) با انتقاد از عملکرد دولت این کشور در بیانیه خود گفته است: از زمان سفر ‘الکسیس چیپراس’ نخست وزیر یونان به آمریکا و دیدار وی با ‘دونالد ترامپ’ رئیس جمهوری این کشور، این حزب و حتی احزاب دیگر یونان، بارها از دولت خواسته اند که نمایندگان پارلمان و مردم را در جریان نتایج این سفر و توافق های به عمل آمده قرار دهد، اما دولت از ارایه هر گونه توضیحی در این باره طفره می رفته است تا اینکه بالاخره سفیر آمریکا با ایفای نقش سخنگوی دولت یونان، پرده از توافق تاسیس و راه اندازی پایگاه نظامی و نیروی دریایی آمریکا در منطقه ‘الکسندرو پلی’ یونان در جریان سفر چیپراس به آمریکا پرده برداشت.

 

این حزب در پایان بیانیه خود گفته است: همراهی دولت یونان با طرح های توسعه طلبانه و امپریالیستی آمریکا، ناتو و اتحادیه اروپا، آنهم در زمانی که منطقه با تنش بی سابقه ای دست و پنجه نرم می کند، ملت و کشور یونان را با خطری جدی مواجه خواهد کرد و بر همگان آشکار است که آمریکا فقط به منافع نامشروع خود می اندیشد و تمام اقدامات آن علیه ملت ها می باشد که مردم یونان نیز از این امر مستثنی نیستند.

رهبر برکنار شده کاتالونیا خواستار ایجاد جبهه متحد برای استقلال شد

در حالی که صدها تن از مردم منطقه باسک اسپانیا در حمایت از کاتالونیا دست به راهپیمایی زدند و از کنترل دولت مرکزی بر این منطقه خودمختار انتقاد کردند رهبر برکنار شده کاتالونیا خواستار تشکیل جبهه سیاسی متحد در انتخابات ۲۱ دسامبر در راستای ادامه‌ تلاش‌ها برای دستیابی به استقلال از اسپانیا شد.   به

ادامه »

اسپانیا, جهان, خبر

مبارزه کارگران علیه انحصارات فراملی؛ اعتصاب کارگران آمازون در آلمان

اشاره؛ انحصارات فراملی نقش مخربی در نقض امنیت شغلی طبقه کارگر و زحمتکشان ایفا می‌کنند. شرکت آمازون، شرکت تجارت الکترونیکی آمریکایی که در سراسر جهان فعال است، در این زمینه کارنامۀ بسیار منفی دارد. این شرکت در زمینه تجارت الکترونیکی یکی از بزرگترین فروشگاه‌های اینترنتی در جهان است که حالا در تجارت بسته‌های نرم افزاری

ادامه »

آلمان, جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری

وزیر دفاع بریتانیا مایکل فلون به‌اتهام تعرض به‌یک خبرنگار زن استعفا داد

این استعفا پس از آن صورت گرفت که مشخص شد در گذشته وی به یک خبرنگار زن تعرض کرده است.   چندی پیش جولیا هارتلی مجری رادیو که در گذشته تحلیل گر روزنامه ساندی اکسپرس بود، بدون نام بردن از کسی در خصوص حادثه ای شرح داد که چندین سال پیش برایش اتفاق افتاده بود.   پس

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, زنان, فساد

رئیس معزول ایالت کاتالونیا به بلژیک رفته است / پارلمان کاتالونیا تصمیم اسپانیا درباره انحلالش را پذیرفت

به نقل از «اسپِین ریپورت»، مدت کوتاهی پس از اینکه دادستان کل اسپانیا در بیانیه ای «کارلوس پیگدمون» رئیس معزول ایالت کاتالونیا را به شورش و سوء استفاده از اموال عمومی متهم کرد؛ اکنون رسانه های خبری اسپانیا اعلام کردند که رئیس برکنارشده این منطقه در بروکسل حضور دارد.   وزارت کشور اسپانیا ساعاتی پیش

ادامه »

اسپانیا, بلژیک, جهان, خبر