پارلمان آلمان: آمریکا به فاکتور ناامنی در دنیا تبدیل شده است

“نوربرت راتگن”، رئیس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان آلمان به مناسبت اولین سالگرد ریاست جمهوری “دونالد ترامپ”، در گفت و گو با روزنامه “پاسایر نویه پرسه”، در پاسخ به این پرسش که به گزارش یک بولتن پزشکی “دونالد ترامپ”، رئیس جمهور آمریکا از نظر جسمی وروحی در شرایط مناسبی قرار دارد و آیا حالا خیال ها آسوده می

ادامه »

آلمان, امریکا, جهان, گفتگو

ایندیپندنت: ابعاد فقر در میان آموزگاران مدارس انگلیس گسترده است

به گزارش نشریه ایندیپندنت، بسیاری از آموزگاران ماه‌ها است که اجاره مسکن خود را پرداخت نکرده و قادر نیستند هزینه تردد به مدرسه را پرداخت کنند. بر اساس آمار منتشر شده به‌طور میانگین 40 درصد آن‌ها در سال گذشته، از مؤسسات خیریه کمک مالی دریافت کرده‌اند.

ادامه »

انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, فقر

مخالفت با خصوصی‌سازی، تغییر قانون کار و افزایش سن بازنشستگی، سندیکاهای کارگری را در آتن به‌خیابان‌ها آورد

هزاران نفر از کارگران بیمارستا‌ن‌ها، مترو و حمل و نقل یونان در اعتراض به محدود کردن حق اعتصاب سندیکاهای کارگری از ابتدای این هفته، به خیابان‌ها آمده‌اند.

ادامه »

جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری, یونان

جرمی کوربین: رابطه انگلیس با آمریکا چندان هم مهم نیست

جرمی کوربین رهبر حزب کارگر انگلیس با اشاره به اینکه رابطه انگلیس و آمریکا از اهمیت بالایی برخوردار نیست، اظهارات توهین‌آمیز و بی‌اعتنایی رئیس‌جمهوری آمریکا را به نهادهای بین‌المللی مورد انتقاد قرار داد.   کوربین در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی آی.تی.وی انگلیس گفت: رابطه [انگلیس] با آمریکا به لحاظ فرهنگی و اقتصادی مهم و قابل‌توجه

ادامه »

امریکا, انگلستان, جهان, خبر

انتقاد شدید حزب کمونیست یونان از سخنان مداخله جویانه سفیر آمریکا

حزب کمونیست یونان ‘ک – ک ا’ (KKE) با انتقاد شدید از سخنان سفیر آمریکا در آتن، وی را در نقش سخنگوی دولت یونان، معرفی کرده که جزئیات توافق های محرمانه اخیر 2 کشور را به جای مقام های دولتی یونان، فاش کرده است.

 

بیانیه حزب (KKE) که توسط رسانه های خبری یونان شامل خبرگزاری رسمی ( آنا) منتشر گردید، حاکیست: متاسفانه ‘جفری پات’ سفیر آمریکا در یونان، نقش سخنگوی دولت این کشور را ایفا می کند که جای تاسف دارد.

 

این حزب در ادامه بیانیه خود با انتقاد از اظهارات سفیر آمریکا در یونان مبنی بر اینکه، در طول تاریخ هیچ وقت روابط یونان و آمریکا به خوبی امروز نبوده است، افزود: توسعه این روابط در جهت تامین منافع و توسعه طلبی آمریکاست و نه در راستای تامین منافع ملت یونان.

 

سفیر آمریکا روز گذشته (شنبه) روابط و توسعه همکاری ها میان این کشور و یونان را در بهترین وضع توصیف کرده بود که در طول تاریخ بی نظیر می باشد و با تاکید بر عالی بودن روابط دریایی، کشتیرانی و بندری 2 کشور، ابراز امیدواری کرده بود که به زودی سرمایه گذاران آمریکایی در یونان حضور بیشتر و فعال تری داشته باشند.

 

وی همچنین در سخنان خود در جمع کشتی داران یونانی، از تاسیس، راه اندازی و بهره برداری از بندر ‘الکسندروپلی’ واقع در شمال یونان، خبر داده بود.

 

حزب کمونیست یونان (KKE) با انتقاد از عملکرد دولت این کشور در بیانیه خود گفته است: از زمان سفر ‘الکسیس چیپراس’ نخست وزیر یونان به آمریکا و دیدار وی با ‘دونالد ترامپ’ رئیس جمهوری این کشور، این حزب و حتی احزاب دیگر یونان، بارها از دولت خواسته اند که نمایندگان پارلمان و مردم را در جریان نتایج این سفر و توافق های به عمل آمده قرار دهد، اما دولت از ارایه هر گونه توضیحی در این باره طفره می رفته است تا اینکه بالاخره سفیر آمریکا با ایفای نقش سخنگوی دولت یونان، پرده از توافق تاسیس و راه اندازی پایگاه نظامی و نیروی دریایی آمریکا در منطقه ‘الکسندرو پلی’ یونان در جریان سفر چیپراس به آمریکا پرده برداشت.

 

این حزب در پایان بیانیه خود گفته است: همراهی دولت یونان با طرح های توسعه طلبانه و امپریالیستی آمریکا، ناتو و اتحادیه اروپا، آنهم در زمانی که منطقه با تنش بی سابقه ای دست و پنجه نرم می کند، ملت و کشور یونان را با خطری جدی مواجه خواهد کرد و بر همگان آشکار است که آمریکا فقط به منافع نامشروع خود می اندیشد و تمام اقدامات آن علیه ملت ها می باشد که مردم یونان نیز از این امر مستثنی نیستند.

رهبر برکنار شده کاتالونیا خواستار ایجاد جبهه متحد برای استقلال شد

در حالی که صدها تن از مردم منطقه باسک اسپانیا در حمایت از کاتالونیا دست به راهپیمایی زدند و از کنترل دولت مرکزی بر این منطقه خودمختار انتقاد کردند رهبر برکنار شده کاتالونیا خواستار تشکیل جبهه سیاسی متحد در انتخابات ۲۱ دسامبر در راستای ادامه‌ تلاش‌ها برای دستیابی به استقلال از اسپانیا شد.   به

ادامه »

اسپانیا, جهان, خبر

مبارزه کارگران علیه انحصارات فراملی؛ اعتصاب کارگران آمازون در آلمان

اشاره؛ انحصارات فراملی نقش مخربی در نقض امنیت شغلی طبقه کارگر و زحمتکشان ایفا می‌کنند. شرکت آمازون، شرکت تجارت الکترونیکی آمریکایی که در سراسر جهان فعال است، در این زمینه کارنامۀ بسیار منفی دارد. این شرکت در زمینه تجارت الکترونیکی یکی از بزرگترین فروشگاه‌های اینترنتی در جهان است که حالا در تجارت بسته‌های نرم افزاری

ادامه »

آلمان, جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری

وزیر دفاع بریتانیا مایکل فلون به‌اتهام تعرض به‌یک خبرنگار زن استعفا داد

این استعفا پس از آن صورت گرفت که مشخص شد در گذشته وی به یک خبرنگار زن تعرض کرده است.   چندی پیش جولیا هارتلی مجری رادیو که در گذشته تحلیل گر روزنامه ساندی اکسپرس بود، بدون نام بردن از کسی در خصوص حادثه ای شرح داد که چندین سال پیش برایش اتفاق افتاده بود.   پس

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, زنان, فساد

رئیس معزول ایالت کاتالونیا به بلژیک رفته است / پارلمان کاتالونیا تصمیم اسپانیا درباره انحلالش را پذیرفت

به نقل از «اسپِین ریپورت»، مدت کوتاهی پس از اینکه دادستان کل اسپانیا در بیانیه ای «کارلوس پیگدمون» رئیس معزول ایالت کاتالونیا را به شورش و سوء استفاده از اموال عمومی متهم کرد؛ اکنون رسانه های خبری اسپانیا اعلام کردند که رئیس برکنارشده این منطقه در بروکسل حضور دارد.   وزارت کشور اسپانیا ساعاتی پیش

ادامه »

اسپانیا, بلژیک, جهان, خبر