ابراز نگرانی سناتور آمریکایی از آثار سوء تحریم‌های دارویی و غذایی بر گسترش کرونا در ایران

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نامه‌ای به وزرای خارجه و خزانه‌داری این کشور از آثار سوء تحریم‌های آمریکا بر ارسال کالاهای پزشکی و بشردوستانه به ایران و به تبع آن گسترش ویروس کرونا ابراز نگرانی کرد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ایران, تحریم, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر

دادگاه انگلیس جلسات رسیدگی به پرونده آسانژ را به تعویق انداخت

یک قاضی انگلیسی روند جلسات دادرسی مربوط به پرونده استرداد جولیان آسانژ به آمریکا را موقتا متوقف کرده و آن را به تعویق انداخت.

ادامه »

امریکا, انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, روزنامه نگاران, سیاسی, غرب اروپا, ویکی‌لیکس

اقدام عراق برای محاکمه آمریکا در دادگاه بین‌المللی/ واشنگتن باید غرامت به عراق بپردازد

کمیسیون حقوق بشر پارلمان عراق امروز خبر داد که عراق تحرکاتی برای محاکمه آمریکا در دادگاه‌های بین‌المللی به دلیل جنایات کاخ سفید در این کشور انجام داده است.

 

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری عراق، احمد الکنانی عضو کمیسیون حقوق بشر پارلمان عراق امروز از وجود تحرکاتی از جانب عراق برای محاکمه آمریکا در دادگاه‌های بین‌المللی به دلیل جنایات آن در عراق خبر داده و تصریح کرد که جنایات آمریکا در عراق ضمن نسل‌کشی است.

 

الکنانی اظهار داشت که آمریکا وحشیانه‌ترین جنایات جنگی را در عراق از سال ۲۰۰۳ تاکنون مرتکب شده و جنگ عراق و حادثه زندان ابوغریب و میدان «النسور» و ورود داعش به این کشور و جنایت اخیر آن در ترور فرماندهان حشد شعبی از جمله جنایات آمریکا است که در ضمن نسل کشی قرار می‌گیرد.

 

وی اضافه کرد که همه جنایات آمریکا در حق ملت عراق مستند بوده و عراق نیز تحرکاتی برای محاکمه واشنگتن در دادگاه‌های بین‌المللی انجام داده است.

 

سلام الشمری معاون ائتلاف سائرون در پارلمان عراق نیز دیروز اعلام کرد که آمریکا مسئول ویرانی‌های عراق است و باید غرامت بین‌المللی آن را که به بیش از ۲۰ تریلیون دلار می‌رسد بپردازد.

انتقاد آرژانتین از سکوت جامعه جهانی نسبت به نقض حقوق بشر در شیلی

رئیس‌جمهوری آرژانتین از سکوت جامعه جهانی نسبت به نقض حقوق بشر توسط نیروهای امنیتی شیلی طی اعتراض‌های اخیر این کشور انتقاد کرد.

ادامه »

ارژانتین, امریکای لاتین, بولیوی, جهان, حقوق بشر, خبر, شیلی, ونزوئلا

آسانژ در پرونده جاسوسی یک شرکت اسپانیایی شهادت داد

موسس محبوس سایت افشاگر ویکی‌لیکس از طریق ارتباط ویدیویی از انگلیس، در جلسه دادگاهی در مادرید شرکت کرد. این تحقیقات به ادعاهای جولیان آسانژ درباره جاسوسی یک شرکت اسپانیایی از او در زمان حضورش داخل سفارت اکوادور در لندن مرتبط بود.

ادامه »

اسپانیا, اکوادور, امریکا, انگلستان, جنوب اروپا, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, سوئد, غرب اروپا, ویکی‌لیکس

کارشناسان مستقل سازمان ملل: هزاران نفر از معترضان آبان‌ماه همچنان در زندان‌‌اند/ انجام شکنجه با هدف ملزم کردن به اعترافات اجباری‌

گروهی از کارشناسان مستقل سازمان ملل متحد روز جمعه اعلام کردند که در پی موج دستگیری‌های گسترده پس از ناآرامی‌های آبان‌ ماه در ایران، هزاران نفر احتمالا هنوز در حبس به سر می‌برند. این کارشناسان همچنین از انتشار شایعاتی مبنی بر شکنجه معترضان زندانی در بازداشتگاه‌ها ابراز نگرانی کرده‌اند.

ادامه »

ایران, جهان, حقوق بشر, خبر, سازمان ملل