افغانستان خواستار بررسی جرایم جنگی نظامیان استرالیا شد

سفارت کابل در سیدنی خواهان بررسی و تحقیق در مورد اتهام‌های جرایم جنگی نظامیان استرالیا در جریان ماموریت در افغانستان شد.

 

به گزارش روز شنبه خبرگزاری جمهور نیوز، براساس اطلاعیه منتشر شده سفارت افغانستان در استرالیا، شبکه تلویزیونی‌ ای بی‌سی مستندی را در مورد اتهامات جدی جرایم جنگی نیروهای هوایی استرالیا در زمان حضور در افغانستان منتشر کرده است.

 

به گزارش ایرنا، در اطلاعیه سفارت افغانستان در استرالیا آمده است: سفارتخانه خواهان بررسی و تحقیق کامل، غیر جانبدارانه و به موقع اتهامات مذکور است و به دستگاه قضایی و مراجع ذیربط کشور میزبان در این زمینه اعتماد دارد.

 

سفارت‌ افغانستان تاکید کرده که موضوع جرایم جنگی استرالیا را از نزدیک دنبال می‌کند و دولت افغانستان را از نتیجه بررسی‌های استرالیا در جریان قرار خواهد داد.

 

در مستندی که به تازگی در شبکه‌ی ، ای بی‌سی منتشر شده یک سرباز استرالیایی به قتل غیرنظامیان افغان توسط همکارانش اعتراف کرده است.

 

برادین چمپن عضو پیشین نیروهایی هوایی استرالیا که در سال ۲۰۱۲ برای ماموریت به افغانستان رفت، به تلویزیون‌ ای بی‌سی گفت که شاهد قتل تعدادی از غیرنظامیان توسط همکارانش بود.

عمران‌خان؛ جامعه جهانی نقش خود را برای لغو تحریم‌های ظالمانه بر ایران ایفا کند

نخست وزیر پاکستان روز جمعه با ظالمانه توصیف کردن تحریم‌های آمریکا بر جمهوری اسلامی ایران، بار دیگر خواستار لغو فوری این تحریم‌ها شد.

ادامه »

امریکا, ایران, پاکستان, تحریم, جنوب آسیا, جهان, خاورمیانه, خبر

در حالیکه آمریکا خواستار آزادی فوری زندانیان طالبان شده، شورای امنیت ملی افغانستان محالفت می‌کند

شورای امنیت ملی افغانستان در واکنش به درخواست آمریکا برای آزادی فوری زندانیان طالبان گفت که موضع افغانستان درباره رهایی زندانیان تغییری نکرده است.

ادامه »

افغانستان, امریکا, تروریسم, جنوب آسیا, جهان, حضور نظامی, خبر

رئیس سابق امنیت ملی افغانستان: اقدامات خلیل‌زاد برای صلح با طالبان مشکوک است

رئیس سابق اداره امنیت ملی افغانستان اقدامات و تلاش های زلمی خلیل‌زاد فرستاده ویژه آمریکا برای صلح با طالبان را مشکوک دانست و گفت : وی هم به نیروهای افغان و هم به طالبان پول می‌دهد.

ادامه »

افغانستان, امریکا, تروریسم, جنوب آسیا, جهان, خبر