عربستان در دعوی قضایی ۱۱ سپتامبر، ایران را شریک جرم کرد

الجزیره با استناد به اسناد دادگاهی گزارش داده وکلای عربستان در پرونده رسیدگی به نقش عربستان سعودی در حملات ۱۱ سپتامبر تهران را به نقش‌آفرینی در این حملات متهم کرده و خواستار رسیدگی به آن شده‌اند.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خبر, عربستان سعودی

مجلس نمایندگان؛ هیچ هماهنگی و توطئه‌ای میان کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ و روسیه وجود نداشته

کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا به گزارش نهایی‌اش درخصوص مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ میلادی رای مثبت داد؛ اقدامی که تحقیقات این کمیته را پایان می‌بخشد و تائیدیه نهایی را به نتیجه‌گیری جمهوری‌خواهان مبنی بر اینکه هیچ هماهنگی و توطئه‌ای میان کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ و روسیه وجود نداشته، می‌دهد.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه

جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا شد

برنی سندرز سناتور ارشد دموکرات آمریکا در توییتی نسبت به این انتخاب واکنشی منفی نشان داد و تاکید کرد: «جان بولتون بخشی از تلاش برای گمراه کردن ایالات متحده در جنگ فاجعه آمیز عراق بود و از اقدام نظامی علیه کره شمالی و ایران حمایت کرده است. او در زمان سفیری آمریکا در سازمان ملل

ادامه »

امریکا, جهان, خبر

آمریکا: توان مقابله با تسلیحات مافوق صوت چین و روسیه را نداریم

‌به نوشته روزنامه‌ دیلی میل، ، ژنرال جان هایتن، فرمانده فرماندهی استراتژیک آمریکا، گفت‌: روسیه و چین با شدت به دنبال تسلیحات مافوق صوت هستند از جمله موشک‌هایی با سرعت بالا هستند.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, روسیه

افشای دریافت سرمایه ۳۰ میلیون دلاری خانواده کوشنر از شرکتی اسرائیلی

شرکت خانوادگی داماد رئیس‌جمهوری آمریکا اندکی پیش از سفر جارد کوشنر به سرزمین‌های اشغالی در بخشی از سفر رسمی دونالد ترامپ به آنجا در مه گذشته، یک سرمایه‌گذاری ۳۰ میلیون دلاری از یک نهاد مالی مهم اسرائیلی دریافت کرده بود.

 

به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، یکی از مدیران این شرکت گفت، شرکت‌های کوشنر حدود ۳۰ میلیون دلار از منورا میوتاخیم، یک نهاد مالی مهم در سرزمین‌های اشغالی دریافت کرده‌ بودند. این سرمایه‌گذاری برای مجتمع‌های آپارتمانی مریلند بود که متعلق به کسب و کار این خانواده است.

 

نیویورک تایمز گزارش داد، به نظر نمی‌رسد توافق مذکور نقض قوانین اخلاقی فدرال بوده باشد و به نظر نمی‌رسد جارد کوشنر، داماد رئیس‌جمهوری آمریکا در معامله مذکور نقشی ایفا کرده باشد.

 

 

رن مارکمن، رئیس بخش املاک و دارایی منورا به این روزنامه گفت، علت عقد این قرارداد جایگاه کوشنر در دولت آمریکا نبوده و او هرگز با کوشنر دیدار نکرده است. او افزود: مساله ارتباط با رئیس‌جمهوری آمریکا در میان نبوده است.

 

 

جارد کوشنر سال گذشته از این شرکت استعفا کرد تا به دولت پدر زن خودش ملحق شود اما هنوز سهامدار آن است که از جمله شامل ساختمان‌های آپارتمانی مریلند می‌شود.

 

 

نیویورک تایمز پیشتر گزارش داده بود، خانواده کوشنر با عضو یک خانواده ثروتمند اسرائیلی درباره خرید حدود ۲۰۰ میلیون دلار از آپارتمان‌های منهتن همکاری داشتند.

 

 

طبق این گزارش، شرکت کوشنر همچنین وام‌های متعددی از بزرگترین بانک اسرائیلی گرفته و بنیاد خانواده او به یک گروه شهرک‌سازی در کرانه باختری کمک مالی اهدا کرده‌ است.

 

 

این در حالی است که رئیس‌جمهوری آمریکا کوشنر را برای کمک به هدایت دولتش در تلاش‌های صلح در خاورمیانه انتخاب کرد. راج شاه، سخنگوی کاخ سفید به تایمز گفته است: دولت ترامپ “اعتماد فوق‌العاده‌ای به عملکرد جارد در هدایت تلاش‌های صلح ما دارد و او قوانین اخلاقی را بسیار جدی می‌گیرد و هرگز درباره خودش و یا دولت مصالحه نمی‌کند.”

 

 

یک سخنگوی شرکت‌های کوشنر به نیویورک تایمز گفت، این کسب و کار شرکایی در سراسر جهان دارد. او افزود: این مساله به حاکمان خارجی و یا دولت‌ها ارتباطی ندارد و اینکه صرفا جارد در دولت آمریکا مشغول به کار است، مانعی بر سر راه تجارت ما با شرکت‌های خارجی نمی‌شود.
ایسنا

قاضی آمریکایی اجرای فرمان ضدمهاجرتی ترامپ را متوقف کرد

به گزارش یورو نیوز، «ویلیام السوپ» قاضی منطقه‌ای در سانفرانسیسکو طی حکمی اعلام کرد که تا زمان پایان روند دادخواهی و بررسی فرمان دونالد ترامپ، اجرای برنامه Daca باید به قوت خود باقی بماند.

ادامه »

امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر

انتقاد «برنی سندرز»: ترامپ رئیس‌جمهوری که نیاز میلیاردرها را تامین می‌کند

«برنی سندرز» نامزد مورد حمایت دموکرات ها در انتخابات سال گذشته ریاست جمهوری آمریکا و سناتور دموکرات این کشور امروز سه شنبه در پیامی توئیتری اعلام کرد: در حالیکه ترامپ و دوستان میلیاردرش مشغول بازی گلف در فلوریدا هستند، آمریکائی های کم درآمد و افراد دارای ناتوانی جسمی در سراسر کشور برای گرم کردن خود

ادامه »

امریکا, جهان, خبر

رای الیوم: تبعات کتاب آتش و خشم دامن متحدان آمریکا در خاورمیانه را می‌گیرد

این روزنامه ‘رای الیوم’ در مقاله روز دوشنبه خود نوشت: اسراری که در کتاب آتش و خشم منتشر شده، می تواند نقش بزرگی در تسریع سرنگونی ترامپ و اخراجش از ‘کاخ سفید’ بازی کند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, عربستان سعودی, کتاب, مصر

واشنگتن‌پست: افسران پلیس آمریکا سال گذشته هزار نفر را کشتند

به نقل از واشنگتن‌پست، برای سومین سال متوالی، نیروهای پلیس آمریکا طی سال 2017 در سرتاسر این کشور حدود 1000 نفر را کشتند.   تداوم این رکورد در کشتن افراد از سوی پلیس آمریکا در شرایطی است که طی سال‌های اخیر افکار عمومی این کشور به شدت نسبت به کاربرد زور از سوی افسران پلیس

ادامه »

امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر