گاف ترامپ درباره جنگنده «اف-۵۲»

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا با اعلام اینکه ایالات متحده به نروژ جنگنده‌های اف-52 داده، بار دیگر جنجال آفرید.   به نوشته «سی‌ان‌ان»، ترامپ روز چهارشنبه در جریان کنفرانس خبری با نخست‌وزیر نروژ اعلام کرده بود که آمریکا اولین جنگنده‌های اف-52 و اف‌-35 را تحویل نروژ داده و با لحنی مفتخرانه از فروش 10 میلیارد دلاری

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, نروژ

افشای دریافت سرمایه ۳۰ میلیون دلاری خانواده کوشنر از شرکتی اسرائیلی

شرکت خانوادگی داماد رئیس‌جمهوری آمریکا اندکی پیش از سفر جارد کوشنر به سرزمین‌های اشغالی در بخشی از سفر رسمی دونالد ترامپ به آنجا در مه گذشته، یک سرمایه‌گذاری ۳۰ میلیون دلاری از یک نهاد مالی مهم اسرائیلی دریافت کرده بود.

 

به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، یکی از مدیران این شرکت گفت، شرکت‌های کوشنر حدود ۳۰ میلیون دلار از منورا میوتاخیم، یک نهاد مالی مهم در سرزمین‌های اشغالی دریافت کرده‌ بودند. این سرمایه‌گذاری برای مجتمع‌های آپارتمانی مریلند بود که متعلق به کسب و کار این خانواده است.

 

نیویورک تایمز گزارش داد، به نظر نمی‌رسد توافق مذکور نقض قوانین اخلاقی فدرال بوده باشد و به نظر نمی‌رسد جارد کوشنر، داماد رئیس‌جمهوری آمریکا در معامله مذکور نقشی ایفا کرده باشد.

 

 

رن مارکمن، رئیس بخش املاک و دارایی منورا به این روزنامه گفت، علت عقد این قرارداد جایگاه کوشنر در دولت آمریکا نبوده و او هرگز با کوشنر دیدار نکرده است. او افزود: مساله ارتباط با رئیس‌جمهوری آمریکا در میان نبوده است.

 

 

جارد کوشنر سال گذشته از این شرکت استعفا کرد تا به دولت پدر زن خودش ملحق شود اما هنوز سهامدار آن است که از جمله شامل ساختمان‌های آپارتمانی مریلند می‌شود.

 

 

نیویورک تایمز پیشتر گزارش داده بود، خانواده کوشنر با عضو یک خانواده ثروتمند اسرائیلی درباره خرید حدود ۲۰۰ میلیون دلار از آپارتمان‌های منهتن همکاری داشتند.

 

 

طبق این گزارش، شرکت کوشنر همچنین وام‌های متعددی از بزرگترین بانک اسرائیلی گرفته و بنیاد خانواده او به یک گروه شهرک‌سازی در کرانه باختری کمک مالی اهدا کرده‌ است.

 

 

این در حالی است که رئیس‌جمهوری آمریکا کوشنر را برای کمک به هدایت دولتش در تلاش‌های صلح در خاورمیانه انتخاب کرد. راج شاه، سخنگوی کاخ سفید به تایمز گفته است: دولت ترامپ “اعتماد فوق‌العاده‌ای به عملکرد جارد در هدایت تلاش‌های صلح ما دارد و او قوانین اخلاقی را بسیار جدی می‌گیرد و هرگز درباره خودش و یا دولت مصالحه نمی‌کند.”

 

 

یک سخنگوی شرکت‌های کوشنر به نیویورک تایمز گفت، این کسب و کار شرکایی در سراسر جهان دارد. او افزود: این مساله به حاکمان خارجی و یا دولت‌ها ارتباطی ندارد و اینکه صرفا جارد در دولت آمریکا مشغول به کار است، مانعی بر سر راه تجارت ما با شرکت‌های خارجی نمی‌شود.
ایسنا

قاضی آمریکایی اجرای فرمان ضدمهاجرتی ترامپ را متوقف کرد

به گزارش یورو نیوز، «ویلیام السوپ» قاضی منطقه‌ای در سانفرانسیسکو طی حکمی اعلام کرد که تا زمان پایان روند دادخواهی و بررسی فرمان دونالد ترامپ، اجرای برنامه Daca باید به قوت خود باقی بماند.

ادامه »

امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر

انتقاد «برنی سندرز»: ترامپ رئیس‌جمهوری که نیاز میلیاردرها را تامین می‌کند

«برنی سندرز» نامزد مورد حمایت دموکرات ها در انتخابات سال گذشته ریاست جمهوری آمریکا و سناتور دموکرات این کشور امروز سه شنبه در پیامی توئیتری اعلام کرد: در حالیکه ترامپ و دوستان میلیاردرش مشغول بازی گلف در فلوریدا هستند، آمریکائی های کم درآمد و افراد دارای ناتوانی جسمی در سراسر کشور برای گرم کردن خود

ادامه »

امریکا, جهان, خبر

رای الیوم: تبعات کتاب آتش و خشم دامن متحدان آمریکا در خاورمیانه را می‌گیرد

این روزنامه ‘رای الیوم’ در مقاله روز دوشنبه خود نوشت: اسراری که در کتاب آتش و خشم منتشر شده، می تواند نقش بزرگی در تسریع سرنگونی ترامپ و اخراجش از ‘کاخ سفید’ بازی کند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, عربستان سعودی, کتاب, مصر

واشنگتن‌پست: افسران پلیس آمریکا سال گذشته هزار نفر را کشتند

به نقل از واشنگتن‌پست، برای سومین سال متوالی، نیروهای پلیس آمریکا طی سال 2017 در سرتاسر این کشور حدود 1000 نفر را کشتند.   تداوم این رکورد در کشتن افراد از سوی پلیس آمریکا در شرایطی است که طی سال‌های اخیر افکار عمومی این کشور به شدت نسبت به کاربرد زور از سوی افسران پلیس

ادامه »

امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر