چهارمین کانادایی در چین به اعدام محکوم شد

در حالی که کمتر از ۲۴ ساعت پیش یک شهروند کانادایی به جرم تولید و نگهداری مواد مخدر در چین حکم اعدام گرفت امروز جمعه نیز دادگاهی در فوشان واقع در استان گواندونگ در جنوب چین یک تبعه دیگر کانادا را به جرمی مشابه به اعدام محکوم کرد.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, شرق آسیا, قضایی, کانادا

واشنگتن پست: هوک به دلیل شکست سیاست‌های آمریکا در قبال ایران کنار گذاشته شد

روزنامه واشنگتن پست بامداد جمعه در مورد کناره گیری برایان هوک نماینده ویژه امریکا در امور ایران نوشت: وی به علت شکست سیاست‌های راهبردی آمریکا در قبال ایران گنار گذاشته شد. 

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ایران, جهان, خبر, ونزوئلا

فائوچی نسبت به ناسازگاری اقدامات در آمریکا هشدار داد!

دکتر آنتونی فائوچی متخصص بیماریهای عفونی آمریکا ۵ اوت/۱۵ مرداد به وقت محلی هشدار داد که اگر ایالات مختلف به همه گیری کرونا واکنش‌های هماهنگ نشان ندهند، همه گیری بیماری همچنان ادامه می‌یابد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خبر

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و نگرانی از خشونت و آشوب

از ۵۹۰۰ آمریکایی، ۱۸ درصد از پاسخ دهندگان (از جمله ۲۹ درصد جمهوریخواهان) تصور می‌کنند که اگر ترامپ ادعا کند به دلیل وقوع تقلب گسترده انتخابات را باخته، اشکالی ندارد که از ترک کاخ سفید امتناع ورزد

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, انتخابات, انگلستان, برزیل, جهان, گزارش

افزایش قتل در آمریکا در بحبوحه شیوع ویروس

در طول سال ۲۰۲۰  در ایالات متحده بیش از ۳۶۱۲ تعداد آدم کشی گزارش شده است و تعداد تیراندازی‌ها و خشونت مسلحانه نیز رو به افزایش بوده است

 

بنا به گزارش پرنسا لاتینا، نظرسنجی‌ها در ۵۰ شهر بزرگ ایالات متحده نشان می‌دهد که امسال در بحبوحه بحران ناشی از بیماری همه گیر کووید ۱۹، میزان قتل‌ها در این کشور ۲۴ درصد افزایش یافته است.

 

براساس گزارشی در مورد بررسی‌های انجام شده در ۵۰ شهر بزرگ، که روز دوشنبه توسط وال استریت ژورنال منتشر شد، امسال تعداد قتل در ایالات متحده ۲۴ درصد افزایش یافته است.

 

براساس این بررسی، در بحبوحه تشدید بحران ناشی از بیماری همه‌گیر کووید ۱۹، در طول سال ۲۰۲۰ تعداد ۳،۶۱۲ جرم جنایی گزارش شده است. تیراندازی و خشونت مسلحانه نیز افزایش داشته است، اگرچه میزان قتل در مقایسه با دهه‌های گذشته همچنان پائین است و سایر جنایات خشونت آمیز مانند سرقت کاهش یافته است.

 

فیلادلفیا، دیترویت، ممفیس برخی از شهرهایی هستند که سابقه طولانی در بروز مشکلات جنایتی دارند، تعداد این جرایم افزایش یافته است. شیکاگو بیشترین تعداد را دارد و از هر هشت قتل یک قتل را به نام خود ثبت کرده است. این آمار همچنین مکان‌های کم خشونت مانند اوماها، نبراسکا و فنیکس را هم شامل می‌شود.

 

در کل، ۳۶ ایالت از ۵۰ ایالات متحده که مورد مطالعه قرار گرفته‌اند، نرخ دو رقمی افزایش قتل را نشان می‌دهند.

 

شدیدترین سقوط اقتصادی تاریخ مدرن آمریکا

به دلیل تعطیلی‌هایی که به منظور کنترل شیوع ویروس کرونا در آمریکا اعمال شد، تولید ناخالص داخلی این کشور در سه ماهه دوم سال جاری به منفی ۳۲.۹درصد سقوط کرد که چهار برابر بدتر از میزان کاهش آن در دوران رکود اقتصادی بزرگ است.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر

چاینا دیلی: لفاظی‌های ترامپ و پامپئو تنها به متحد شدن مردم چین منتهی می‌شود

یک نشریه چینی با انتقاد از لفاظی‌های دولتمردان آمریکا نوشت که این کشور هرگز نگران خروج از توافق‌های بین‌المللی چون برجام و حمله پهپادی به مسلمانان نیست.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, تحریم, جنگ سرد, جهان, چین, حقوق بشر, خبر

سندرز: آمریکایی‌ها درمانده از تامین غذای خانواده‌های خود هستند

درحالی که گزارش‌ها حاکی از وضعیت وخیم معیشت شهروندان آمریکایی دارد، برنی سندرز سناتور ضدسیاست‌های سرمایه‌داری، مسئولان آمریکایی به ویژه جمهوریخواهان را به بی‌کفایتی متهم و در توئیتر نوشت: اکنون آمریکایی‌ها درمانده از تامین مایحتاج خانواده‌های خود شده و این کشور با بحران بی‌سابقه‌ای مواجه است.

ادامه »

اجتماعی, اختلاف طبقاتی, اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, سرمایه‌داری, فقر, گزارش

نیویورک تایمز: “ما در حال سقوط، سقوط، سقوط، سقوط هستیم!”

روزنامه نیویورک تایمز اخیراً در گزارشی نوشت: “ما در حال سقوط، سقوط، سقوط، سقوط هستیم؛ تقریباً ۱۰ درصد از کارگران آمریکایی در سه هفته گذشته برای دریافت مزایای بیکاری اقدام کردند، این موج بیکاری در تاریخ مدرن آمریکا بی‌سابقه است.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری