حمایت مستقیم آمریکا از اقدامات یک گروه تروریستی در پاکستان

یک مسئول عالی رتبه وزارت خارجه پاکستان فاش کرد آمریکا به طرز مشکوکی از گروه تروریستی جماعت الاحرار حمایت کرده و مانع قرار گرفتن این گروه در لیست سیاه این شورای امنیت سازمان ملل شد.

ادامه »

امریکا, پاکستان, تروریسم, جهان, خبر

افزایش شمار نظامیان امریکا، ناتو و آلمان در افغانستان

سرپرست وزارت دفاع آلمان چندی پیش در سفر به افغانستان از احتمال افزایش نظامیان آلمانی به این کشور سخن گفته بود اما به تازگی تاکید کرده که شمار نظامیان آلمانی در این کشور به هزار و ۳۰۰ نظامی افزایش خواهد یافت.   به نقل از «دویچه وله»، «اورزولا فون دیرلاین» سرپرست وزارت دفاع آلمان اعلام

ادامه »

افغانستان, المان, امریکا, جهان, خبر, ناتو

تلاش آمریکا برای تجهیز نظامی افراد وابسته به داعش در افغانستان

در حالی که ژنرال بازنشسته افغان طرح آمریکا برای جایگزینی سلاح‌های روسی در افغانستان را «خیانت» علیه مردم این کشور می‌داند برخی کارشناسان روس نیز می‌گویند؛ واشنگتن، تسلیحات را در اختیار افراد وابسته به داعش در افغانستان قرار می‌دهد.

ادامه »

افغانستان, امریکا, خبر, روسیه

«جنبش گذار» و ادامه شمارش معکوس پایان عمر حکومت وحدت ملی در افغانستان

نهاد سیاسی جنبش گذار ضمن تاکید بر شمارش معکوس پایان عمر حکومت وحدت ملی در افغانستان بار دیگر اعلام کرد که دولت کنونی دستاوردی نداشته است و باید زمینه انتقال قدرت فراهم شود.

ادامه »

افغانستان, جهان, خبر

افزایش فعالیت تروریست‌های داعش درپاکستان / حمایت چین از اسلام آباد درمقابل تحریم‌های آمریکا

به گزارش روزنامه پاکستان، مرکز مطالعات صلح پاکستان در گزارش تازه خود اعلام کرد که در سال ۲۰۱۷ در پاکستان ۳۷۰ حمله تروریستی انجام شده است که اکثر آنها حملات انتحاری بوده‌اند.

 

به گفته این مرکز در این حملات ۸۱۵ تن کشته و ۱۷۰۰ تن زخمی شده اند. ۵۸ درصد این حملات از سوی طالبان پاکستان صورت گرفته است.

 

مرکز مطالعات صلح پاکستان، فعالیت و حضور تروریست های داعش در ایالت‌های «بلوچستان» و «سند» را نیز تایید کرده است.

 

در گزارش این مرکز آمده است که در سال گذشته میلادی گروه داعش مسئولیت ۶ حمله بزرگ انتحاری را که در آن ۱۵۳ تن کشته شدند، به عهده گرفت.

 

در این گزارش تاکید شده است که داعش فعالیت خود در پاکستان را افزایش داده و این مسئله امر مبارزه علیه تروریست های داعشی را پیچیده تر خواهد کرد.

 

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که «امرالله صالح» رئیس پیشین امنیت ملی افغانستان به تازگی اعلام کرد که تروریست های شبکه حقانی تحت عنوان داعش در افغانستان می‌جنگند.

 

صالح تاکید کرد که ۸۰ الی ۹۰ درصد تروریست های داعشی، اعضای شبکه حقانی اند.

 

پیش از این نیز مقام های ارشد امنیتی و دفاعی افغانستان بارها تاکید کرده بودند که تروریست های داعشی از پاکستان وارد افغانستان می‌شوند.

 

چین از اسلام آباد در مقابل تحریم‌های احتمالی آمریکا حمایت می‌کند

 

به گزارش اکسپرس نیوز، «لو کانگ» سخنگوی وزارت خارجه چین در حمایت از پاکستان در برابر فشارها و اتهامات واشنگتن گفت که تروریسم دشمن مشترک همه کشورها است. بنابراین این تنها وظیفه پاکستان نیست که با آن مبارزه کند.

 

وی در ادامه گفت که ما در برابر هرگونه تحریم احتمالی اسلام آباد از سوی واشنگتن از پاکستان حمایت خواهیم کرد و در کنار این کشور خواهیم ماند.

 

وی افزود: بارها این موضوع را مطرح کرده‌ایم که پاکستان نقش مهمی را در مبارزه با تروریسم ایفا کرد و کشورهای دنیا باید به جای متهم کردن یکدیگر، علیه تروریست‌ها متحد شوند.

 

لوکانگ تاکید کرد: تروریسم مشکل مشترک همه کشورها است، بنابراین اقدام علیه تروریست‌ها باید با همکاری همه کشورها صورت گیرد و تنها وظیفه پاکستان نیست که در این زمینه وارد عمل شود.

 

وی افزود: چین از هر حرکت جمعی که با اعتماد سازی و احترام متقابل برای مبارزه با تروریسم انجام شود حمایت می‌کند.

مهر

وزیر خارجه پاکستان: آمریکا دوستی است که همیشه خیانت می‌کند

خواجه آصف، وزیر امور خارجه پاکستان گفت: آمریکا در عملکردش همانند یک متحد با دولت اسلام آباد شکست خورده و به خاطر ناکامی‌هایش در افغانستان دولت پاکستان را مقصر می‌داند. ما دیگر با آمریکا هیچ ائتلافی نداریم. این رفتاری نیست که دو متحد با یکدیگر داشته باشند.   صحبت‌های وزیر امور خارجه پاکستان پس از

ادامه »

امریکا, پاکستان, جهان, خبر

وزیر خارجه پاکستان: نباید کورکورانه به آمریکا اعتماد کنیم

وزیر خارجه پاکستان در واکنش به موضع گیری ترامپ علیه این کشور در پیام هائی توئیتری اعلام کرد: تاریخ به ما یاد داده است که نباید کورکورانه به آمریکا اعتماد کنیم.   به گزارش خبرگزاری مهر، خواجه محمد آصف وزیر خارجه پاکستان در این باره نوشت: رئیس جمهور آمریکا از ما می‌پرسد که چه کار

ادامه »

افغانستان, امریکا, پاکستان, جهان, خبر

روسیه و چین حمایت خود را از پاکستان در مقابل ترامپ اعلام کردند

به نوشته روزنامه نیشن، یک مقام ارشد وزارت خارجه پاکستان که با مسکو در تماس است، گفت: تماس روس‌ها پس از اظهارات ترامپ دلگرم کننده بود. آنها از دیدگاه ما حمایت کردند و کنار ما ایستادند. روسیه خواستار ارتقای مناسبات دوجانبه و همکاری بیشتر در حوزه دفاعی است. همزمان با تقلای واشنگتن برای اعمال فشار

ادامه »

امریکا, پاکستان, جهان, چین, خبر, روسیه

حذف دلار از معاملات خارجی پاکستان کلید خورد

بانک مرکزی پاکستان با انتشار بیانیه‌ای اجازه استفاده از یوان چین به جای دلار برای تجارت با سایر کشورها را صادر کرد.   بر اساس این گزارش سیاست جامع بانک مرکزی پاکستان این است که اسلام آباد برای واردات و صادرات همچنین سرمایه‌گذاری از یوان چین استفاده کرده و تمامی شرکت‌های تجاری دولتی و بخش

ادامه »

اقتصادی, امریکا, پاکستان, جهان, چین, خبر