۲۴۰ معدنچی اوکراینی در عمق ۱۰۰۰ متری محبوس شدند

به گزارش خبرگزاری تاس، شرکت برق اوکراین، برق معادن منطقه «پرفورمایسکوگول» را که در منطقه لوهانسک و در کنترل کی‌یف قرار دارد قطع کرده است. در اثر این اقدام آسانسورهای معدن از کار افتاده‌اند.

ادامه »

اکراین, جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری

اعتصاب کارکنان راه آهن فرانسه در اعتراض به سیاست‌های نئولیبرالیستی ماکرون

کارکنان بخش حمل و نقل ریلی فرانسه در اعتراض به سیاست‌های کارگری ماکرون با اعلام دو روز تعطیلی و سه روز کار، اعتصاب سه ماه خود را آغاز کردند.   به گزارش دویچه وله، علاوه بر کارکنان قطار فرانسه، اتحادیه‌های کارگری و کارکنان بخش انرژی و جمع‌آوری زباله‌ها نیز در این اعتصاب سه ماهه شر

ادامه »

جهان, حقوق بشر, خبر, فرانسه, کارگری

افزایش بی‌رویه سرمایه ثروتمندان و همزمان کاهش دستمزد کارگران فاجعه است

آمارهای سندیکای کارگری اروپایی نشان می‌دهد باوجود افزایش تورم در اروپا در هفت سال گذشته، دستمزد کارگران در ۹ کشور اروپایی کاهش یافته است.

 

در راس این کشورها یونان قرار دارد. با وجود اینکه این کشور رکود اقتصادی را از سر گذرانده اما کارگران آن شاهد کاهش ۱۹ درصدی دستمزدهای خود هستند.

 

قبرس با ۱۰.۲ درصد و پرتغال با ۸.۳ درصد کاهش در میان کشورهایی هستند که با کاهش عمده حقوق پایه شهروندان روبرو هستند. دیگر کشورهای این فهرست را کرواسی، اسپانیا، ایتالیا، بریتانیا و بلژیک و فنلاند تشکیل می‌دهند.

 

کاهش محسوس حقوق پایه در این کشورها در حالی است که آمارها نشان می‌دهند نرخ بیکاری با افت روبرو شده است و این موضوع باعث نگرانی سندیکاهای کارگری است.

 

نمایندگان سندیکاهای کارگری اروپا می‌گویند کاهش بی‌رویه حقوق کارگران در حالی است که آمار نشان از افزایش بی‌رویه سرمایه ثروتمندان دارد، فاجعه‌بار است.

ایلنا

اعتصاب‌های کارگری فرانسه، این بار علیه تغییرات نئولیبرالیستی دولت در قانون کار، از سر گرفته شد

موج جدیدی از اعتراضات در فرانسه علیه تغییرات مدنظر دولت در قانون کار به راه افتاده و هزاران نفر به خیابان‌های پاریس آمده‌اند. معترضان می‌خواهند این اعتراضات را به‌صورت مداوم تا ماه می ادامه دهند و آن را با تظاهرات میِ سال ۱۹۶۸ همزمان کنند.

ادامه »

جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری

اعتراضات گسترده علیه اصلاحات ماکرون در پاریس با دخالت پلیس به خشونت گرائید

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، تظاهرات و اعتراضات گسترده علیه اصلاحات امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه امروز پنجشنبه با مداخله پاریس به خشونت گرائید.

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, جهان, حقوق بشر, خبر, فرانسه

اعتصاب 24 ساعته کارکنان بخش حمل و نقل عمومی، شهر رم را فلج کرد

کارکنان بخش حمل و نقل عمومی (اتوبوس، ترام، مترو، قطار) در شهر رم در پی فراخوان اتحادیه های کاری Orsa, Faisa Confail e Usb از صبح امروز دست به یک اعتصاب یک روزه زدند که منجر به سرگردانی هزاران مسافر و ایجاد ترافیک سنگین در رم شد.

ادامه »

ایتالیا, جهان, خبر, کارگری