پنجمین روز اعتصاب معلمان آمریکایی در لس‌آنجلس

گروهی از معلمان آمریکایی در شهر لس آنجلس برای پنجمین روز متوالی دست به اعتصاب و اعتراضات صلح آمیز زدند و مقام‌های مسئول در این شهر امروز شنبه با آنها وارد مذاکره شدند.   به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس، شهردار اریک گارستی در توئیتی نوشت مذاکرات مقام‌های حوزه موسوم به «ناحیه آموزشی واحد لس آنجلس» با

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر

اعتصاب سراسری در تونس در اعتراض به پایین‌بودن دستمزدها

به گزارش خبرگزاری رویترز، اعتصاب سراسری کارکنان دولتی تونس با فراخوان بزرگترین اتحادیه مشاغل این کشور و در اعتراض به مخالفت دولت با بالا بردن دستمزدها از امروز شروع شده است.

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, تونس, جهان, خبر, شمال افریقا

مخالفان برنامه ریاضت اقتصادی دولت آرژانتین به خیابان‌ها آمدند

به گزارش خبرگزاری رویترز، در نخستین دور از اعتراضات برنامه ریزی شده علیه برنامه ریاضت اقتصادی دولت و افزایش هزینه خدمات عمومی، ده ها هزار آرژانتینی در خیابانهای بوئنس آیرس تظاهرات کردند.

ادامه »

ارژانتین, اعتراضات اجتماعی, امریکای لاتین, جهان, حقوق بشر, خبر

اعلام همبستگی حزب چپ آلمان با «جلیقه‌زردها»

هیأت‌‌ رئیسه‌ حزب چپ آلمان با انتشار بیانیه‌ای ضمن اعلام همبستگی خود با جلیقه‌زردها، خواسته‌های آنان را «به‌حق» خواند و اعلام کرد که دولت فرانسه «تنها در خدمت منافع ثروتمندان» است.

 

هیأت‌‌ رئیسه‌ حزب چپ آلمان امیدوار است که این «مقاومت اجتماعی» به آلمان هم سرایت کند.

 

پیش‌تر برند ریکسینگر، رهبر این حزب حضور گسترده‌ راست‌های افراطی در میان «جلیقه‌زردها» را نگران‌کننده خوانده بود.

 

سارا واگن‌کنشت، رئیس فراکسیون چپ‌ها در پارلمان آلمان اما اظهار داشت که مردم حق دارند اعتراض کنند؛ وقتی که سیاست دولتشان به ضرر آنها تمام می‌شود. او با ابراز تأسف از این که راست‌های افراطی در صفوف «جلیقه‌زردها» راه‌یافته‌اند، تأکید کرد که خواست‌های آنها کاملا به‌حق است.

 

حرکت اعتراضی «جلیقه‌زردها» اواسط نوامبر در فرانسه آغاز شد و سپس به بلژیک و هلند کشید.

 

روزشنبه صدها تن از شهروندان هلند که جلیقه‌زرد پوشیده بودند، به خیابان رفتند و اعتراض خود به افزایش شکاف میان فقیر و غنی در این کشور را به نمایش گذاشتند.

 

به گزارش رسانه‌های هلندی، تظاهرکنندگان در شهرهای آلکمار، گرونینگن، رتردام، لاهه‌، لوواردن، ماستریخت و نیجمگن خواستار کاهش سن بازنشستگی، پایان اقدامات محیطزیستی دولت، کناره‌گیری مارک روته، نخست‌وزیر هلند و خروج کشورشان از اتحادیه اروپا شدند.

 

پلیس شهر لاهه راه‌های منتهی به ساختمان پارلمان و دفتر نخست‌وزیری را بسته است.

 

در شهرهای گوناگون فرانسه هم روز شنبه ۳۱ هزار نفر با جلیقه‌ی زرد به حرکت‌های اعتراضی دست زدند. به گفته‌ی پلیس، دست‌کم ۷۰۰ نفر دستگیر شدند. حدود ۸۹ هزار مأمور پلیس برای جلوگیری از اقدامات خشو‌نت‌آمیز جلیقه‌زردها در خیابان‌ها مستقر شده‌اند.

ایسنا

با یورش پلیس بلژیک به‌«جلیقه زردها» در بروکسل ۱۰۰ نفر از آنان بازداشت شدند

به گزارش یورونیوز، همزمان با تظاهرات جلیقه زردها در پاریس، معترضان به سیاست‌های دولت بلژیک نیز با شمایل مشابه در بروکسل پایتخت این کشور تظاهرات کردند.

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, بلژیک, جهان, خبر, هلند

در آخرین تحول؛ اتحادیه کارگری پلیس فرانسه اعلام اعتصاب نامحدود کرد

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، اتحادیه کارگری پلیس فرانسه از امروز – شنبه – اعلام اعتصاب نامحدود کرده است. این در حالی است که امروز «جلیقه‌زرد»ها بناست در سراسر پاریس دست به تظاهرات بزنند.

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, جهان, خبر, غرب اروپا, فرانسه

کامیون‌داران و کشاورزان فرانسوی به جلیقه‌زردها می‌‌پیوندند

با شدت گرفتن اعتراض‌ها در فرانسه، اتحادیه‌های کامیون‌داران و کشاورزان این کشور نیز اعلام کرده‌اند علیه سیاست های اقتصادی دولت ماکرون دست به اعتراض و اعتصاب می‌زنند.

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, جهان, خبر, غرب اروپا, فرانسه

اگرچه ماکرون رسما طرح افزایش مالیات بر سوخت را لغو کرد با این وجود اعتراضات بیشتری برنامه‌ریزی شده‌است

رئیس جمهوری فرانسه پس از سه هفته اعتراضات سراسری که در جریان آن چهار تن کشته شده و باعث بدترین آشوب‌های ضد دولتی در پاریس از سال ۲۰۰۵ میلادی شد، رسما برنامه افزایش مالیات بر سوخت را لغو کرد.

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, جهان, حقوق بشر, خبر, غرب اروپا, فرانسه