اعلام آمادگی چین برای حل بحران برق ونزوئلا

به گزارش خبرگزاری شینهوا، «لیو کانگ» یکی از سخنگویان وزارت خارجه چین ضمن اعلام آمادگی کشورش برای کمک به ونزوئلا برای حل بحران قطعی برق در این کشور گفت: چین امیدوار است که ونزوئلا بتواند به سرعت علت این حادثه (قطعی برق) را یافته و نظم عمومی را برقرار کند.

 

وی در ادامه افزود: چین آمادگی دارد تا به ونزوئلا کمک کرده و حمایت‌های فنی خود را برای وصل برق در اختیار کاراکاس قرار دهد.

 

پیشتر «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهوری ونزوئلا از ایران، کوبا، روسیه، چین و سازمان ملل خواست تا درباره حمله اخیر به شبکه‌های برق رسانی این کشور تحقیق و برای حل این مسکل به کاراکاس کمک کنند.

 

در همین رابطه روز گذشته دادستان عالی ونزوئلا اعلام کرد که از گوایدو در ارتباط با خرابکاری در شبکه برقی این کشور تحقیق و تفحص می‌کند.

 

دادستان کل ونزوئلا در بیانیه‌ای در این خصوص اعلام کرد: لازم است از خوان گوایدو درباره خرابکاری در شبکه برقی این کشور تحقیق شود.

 

ونزوئلا از پنجشنبه گذشته با بحران قطعی برق مواجه است.

 

این در حالی است که نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا چند روز قبل درباره قطعی برق در روزهای اخیر گفته بود: امروز حدود ۷۰ درصد مشکل را برطرف کردیم. آمریکا با استفاده از فناوری پیشرفته خود حمله‌ای به خطوط انتقال برق ترتیب داده است. آمریکا از طریق جاسوس‌های خود در شرکت ملی برق ونزوئلا اقدام به قطعی برق می‌کند، این افراد در اسرع وقت شناسایی و مجازات خواهند شد.

 

گفتنی است ونزوئلا که روزهای بحرانی و ناآرامی را سپری می‌کند، چند روز در تاریکی فرو رفته بود.

 

نیروگاه آبی سیمون بولیوار که بزرگترین مرکز تأمین برق ونزوئلا به شمار می‌رود پنجشنبه گذشته دچار نقص فنی شده و موجب قطعی برق در ۲۲ ایالت از مجموع ۲۳ ایالت این کشور شد.

مهر

پامپئو: از هند خواسته‌ام تا با نخریدن نفت به‌تشدید فشار بر دولت ونزوئلا کمک کند

وزیر خارجه آمریکا از روسیه و کوبا به خاطر بحران سیاسی ونزوئلا و حمایت از رئیس جمهور قانونی و مشروع این کشور انتقاد کرده است.

ادامه »

امریکا, تحریم, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه, کوبا, هندوستان, ونزوئلا