چین برای هشدار به‌آمریکا جنگنده‌های خود را به دریای جنوبی اعزام کرد

به نقل از پیپلز دیلی، وزارت خارجه چین اعلام کرد که پکن بطور رسمی به حضور بدون اجازه یک کشتی آمریکایی در نزدیکی جزایر Xisha (پاراسل) در دریای چین جنوبی، اعتراض و هشدار داده است.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, شرق آسیا

کره شمالی خواستار پایان کامل رزمایش‌های آمریکا – کره جنوبی شد

روزنامه رسمی کره شمالی امروز دوشنبه، در نوشتاری از کره جنوبی خواست تا رزمایش‌های مشترک با آمریکا را متوقف کند و وعده داد که این اقدام به ایجاد شرایطی صلح آمیز و حرکت به سوی بهبود روابط دو کره کمک می‌کند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, شرق آسیا, کره جنوبی, کره شمالی

اعزام جت های جنگی چین به دریای جنوبی برای مقابله با آمریکا

به نوشته روزنامه گلوبال تایمز چین، از جمله این جنگنده ها می توان به هواپیماهای سوخو 35 ساخت روسیه اشاره کرد که کاربردهای عملیاتی گسترده ای دارد.

سایت ویبو دولت چین هم به نقل از منابع نظامی آگاه آورده است که تعدادی از این جنگنده ها به منطقه دریای جنوبی فرستاده شده است.

 

با این وصف در گزارش های رسانه ای چین به رغم وجود برخی تصاویر از جنگنده ها، اشاره ای به تعداد هواپیماهای چینی اعزامی به دریای جنوبی نشده است.

 

نیروی هوایی چین هم در بیانیه ای آورده است وارد یک عصر نوین از برنامه هاو عملیات های نظامی شده ایم که از جمله آنها اعزام همین جنگنده ها بر اساس شرایط موجود است.

 

پیشتر ‘شی جین پینگ’ فرمانده کل قوای چین تاکید کرده بود که ارتش این کشور وارد یک دوره نوین شده است و باید قدرت مانور عملیاتی و رزمی خود را افزایش دهد.

 

این گزارش می افزاید سوخو 35 از جنگنده هایی است که قابلیت حمله زمینی و دریایی دارد و به افزایش توان رزمی نیروی هوایی چین در دریای جنوبی کمک می کند.

 

‘شوگوانگ یو’ از ژنرال های بازنشسته ارتش چین به گلوبال تایمز گفت در کنار سوخو 35 ، نیروی هوایی چین به جت های جنگی جی 20 و هواپیماهای رادارگریز نسل چهارم مجهز شده است.

 

وی تاکید کرد چین هواپیماهای سوخو را سال گذشته میلادی خریداری کرده و بسرعت آن را در دریای جنوبی به خدمت گرفته است.

 

چین در سال 2015 میلادی 24 فروند از این هواپیماهای جنگی را با قیمت 2 میلیارد دلار از روسیه خریداری کرد و همه آنها را تا پایان سال 2017 میلادی تحویل گرفت.

 

خبر اعزام جنگنده های روسی نیروی هوایی چین و همچنین انجام آزمایش روی سامانه های رهگیری موشکی این کشور در شرایطی منتشر می شود که ماه گذشته میلادی چین بشدت به اعزام یک ناوشکن آمریکایی به اطراف جزایر تحت حاکمیت خود در دریای جنوبی اعتراض کرد.

ایرنا

پکن مخالفت شدید خود را با دکترین جدید هسته‌ای آمریکا اعلام کرد

وزارت دفاع آمریکا پنتاگون جمعه گذشته راهبرد جدید هسته‌‌ای این کشور را به درخواست رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد که در آن چین را به عنوان یک دشمن بالقوه هسته‌ای معرفی کرده است. در این راهبرد چین چالش بزرگ منافع آمریکا در آسیا خوانده شده است.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر

پیشی‌گرفتن چین در عرصه رویارویی با آمریکا در قاره آسیا

روند اوضاع در منطقه آسیا و اقیانوسیه گویای آن است که آمریکا اعتبار و موقعیت خود را در منطقه از دست داده و اکنون چین بسرعت در حال تقویت روابط و کنترل بر روند اوضاع سیاسی و اقتصادی در آسیاست.

ادامه »

استرالیا, امریکا, جهان, چین, خبر, فیلیپین, کره جنوبی, ویتنام

ابهامات ساخت پایگاه نظامی چین در افغانستان ادامه دارد

در حالی که دولت چین ساخت پایگاه نظامی در شمال شرق افغانستان و نزدیک مرز تاجیکستان را تکذیب کرده اما وزارت دفاع حکومت وحدت ملی از حمایت مالی و نظامی پکن برای ساخت مراکز نظامی در این کشور خبر داده است.

ادامه »

افغانستان, جهان, چین, خبر