راست‌گراهای تندرو و خشونت‌طلب به دفترهای حزب کمونیست در هند حمله کردند

برگزاری تظاهرات اعتراضی در آگارتالا در محکومیت خشونت‌های اعمال شده از سوی “حزب مردم هند” (بی‌جی‌پیBJP) [حزب حاکم هند]. به دفترهای حزب کمونیست هند (مارکسیست) ازجمله دفتر اصلی ایالتی آن، به‌طوراز پیش برنامه‌ریزی‌شده از سوی گروهی از اعضای حزب مردم حمله شد. وحشیانه‌ترین حمله به دفتر کمیته ایالتی حزب کمونیست هند (مارکسیست) در آگارتالا بود.

ادامه

افریقای جنوبی, جنوب آسیا, جهان, فیلیپین, کارگری, کلمبیا, مارکسیسم, مقاله, مکزیک, هندوراس, هندوستان

نظام دستمزدیِ ما یکی از عوامل عقب‌ماندگی کشور است

حسین راغفر گفت: یکی از اصلی‌ترین عوامل مهاجرت از کشور و همینطور عقب‌ماندگی اقتصاد ما، نظام دستمزدی ماست. اگر نظام دستمزدی پاسخگوی نیازهای حداقلی و اساسی نیروی کار نباشد مشکلاتی به وجود می‌آید.

ادامه

اختلاف طبقاتی, اقتصادی, ایران, تحلیل, حقوق بشر, کارگری

تامین منافع رژیم ضد ملی ولایی در غارت کارگران نهفته است

باید بدانیم که حذف پیمانکاران نه تنها بار مالی برای دولت ندارد، بلکه با یک حساب سرانگشتی ساده می‌توان اثبات کرد که با نظارت حداکثری در ترک تشریفات پیمان‌ها، می‌توان ۲ تا ۶ درصد بابت پیمان‌های تامین نیرو به خزانه مسترد کرد.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری, گزارش

اعتصاب و تظاهرات سراسری در فرانسه علیه سیاست‌های اقتصادی دولت مکرون

بزرگ‌ترین اتحادیه‌های صنفی فرانسه در اعتراض به سیاست‌های اقتصادی دولت این کشور ازجمله دستمزدها، بیمه بیکاری و نظام بازنشستگی، امروز (سه شنبه) را روز اعتصاب و تظاهرات سراسری اعلام کردند و از کارمندان و کارگران خواستند تا به این جنبش اعتراضی بپیوندند.

 

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از روزنامه فرانسوی لوموند، اتحادیه های صنفی فرانسه در حالی کارگران، کارمندان و بیکاران را به اعتصاب و تظاهرات فراخوانده تا شش ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری این کشور، پاسخی فوری و درخور پیرامون پایین ماندن دستمزدها با توجه به تورم موجود، سیر صعودی تعرفه حامل‌های انرژی و همچنین تصویب قانون جدید بازنشستگی دولت مکرون دریافت کنند.

 

همچنین به نوشته یورونیوز، بر اساس اطلاعیه‌های منتشر شده، تعداد گردهمایی‌ها و تجمعات اعتراضی در سراسر فرانسه به ۲۰۰ مورد خواهد رسید.  فراخوان سندیکاهای فرانسوی در حالی اعلام شده است که برپایی تجمعات از ۱۸ ماه پیش و پس از شروع گسترش بیماری کرونا محدود شده بود.

 

اعتصاب و اعتراض سراسری فرانسوی‌ها در حالی انجام می‌شود که قرار است انتخابات ریاست جمهوری در این کشور در ماه آوریل (فروردین/ اردیبهشت)  سال آینده برگزار شود.

 

برنامه‌ریزان این جنبش اعتراضی از کارمندان دولت و بخش‌های مختلف حمل و نقل عمومی در فرانسه خواسته‌اند که به اعتصابات و اعتراضات روز سه شنبه (۵ اکتبر/ ۱۳ مهر) بپیوندند.

 

به نظر می‌رسد که شبکه حمل و نقل فرانسه تحت تأثیر این اعتصاب سراسری قرار گیرد. با این حال برخی از مسئولان حمل و نقل شهری در پاریس وعده داده‌اند که تردد در این کلان شهر تقریباً عادی باشد و فقط تردد اتوبوس‌های درون شهری کمی مختل شود.

وعده‌های توخالی و عوام‌فریبانهٔ رئیسی دربارهٔ بحران مسکن

مشکل مسکن در میهن ما روز به‌روز بحرانی‌تر و دست‌یابی به مسکن برای اکثر قریب‌بت‌اتفاق مردم به آرزویی دست‌نیافتنی تبدیل شده است.

ادامه

اجتماعی, اختلاف طبقاتی, اقتصادی, ایران, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری, مقاله

رسیدن به نقطه‌ای که حقی از کارگری ضایع نشود در ساختار فعلی قدرت دست‌ یافتنی نیست

رسیدن به نقطه‌ای که در آن هیچ حقی از هیچ کارگری ضایع نشود البته بسیار آرمانی است و به نظر نمی‌رسد چنین آرمانشهری در ساختار فعلی دست‌یافتنی باشد اما می‌شود به دنبال وضعیتِ مطلوب‌تری بود؛ وضعیتی که در آن کارگران این چنین به صلابه کشیده نشوند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, خصوصی‌سازی, عدالت اجتماعی, کارگری, گزارش

تجمع کارگری با خواست تغییر وضعیت شغلی به‌منظور بهره‌مندی از مزایای قانونی همانند سایر کارکنان رسمی

دومین روز از تجمع کارگران واحد ترابری شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی مقابل ساختمان اداری مناطق عملیاتی پارسیان، آغار و دلان برگزار شد.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری