نیویورکر: تصمیم ترامپ خبر بدی برای شرکت ها و کارگران آمریکا است

مجله نیویورکر خروج آمریکا از توافق هسته ای ایران را به ضرر شرکت های تجاری و کارگران آمریکایی ارزیابی کرد و نوشت: خروج از توافق، خبر بدی برای کارگران و مصرف کنندگان آمریکایی خواهد بود.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری

فراخوان سندیکای کارگران صنعتی آلمان (IG Metall) برای برگزاری یک اعتصاب بزرگ

به گزارش رویترز، سندیکای کارگران صنعتی آلمان (IG Metall) که قوی‌ترین سندیکای کارگری این کشور است، برای برگزاری یک اعتصاب بزرگ فراخوان داده است. از قرار معلوم مذاکره برای افزایش سطح دستمزدها و کاهش ساعات کار در روزهای پنجشنبه، به نتیجه نرسیده است.

ادامه »

المان, جهان, حقوق بشر, کارگری

انحصارهای فراملی، و نقض حقوق سندیکایی زحمتکشان/ در شرکت آمازون چه می‌گذرد؟

مرکز لجستیکی آمازون از سال ۲۰۰۶ در شهر لایپزیک [واقع در شرق آلمان] قرار دارد و وسعت انبار کالاهایش در حدود ۷۵۰۰۰ مترمربع است. اعتراض کارگران شاغل در این شرکت، یعنی یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان که سفارش و فروش محصولاتش را از طریق شبکه اینترنت انجام می‌دهد، بر سر موضوع مهم تعیین دستمزدها و

ادامه »

المان, جهان, حقوق بشر, کارگری, مصاحبه و گفتگو

برگزاری راهپیمایی روز کارگر در فرانسه

به گزارش اسپوتینک، پاریس و دیگر شهرهای فرانسه امروز سه‌شنبه، شاهد برگزاری راه‌پیمایی گسترده‌ای به مناسبت روز جهانی کارگر بود.   این تظاهرات در پاریس از سوی کنفدراسیون عمومی کار که از قوی‌ترین اتحادیه‌های کار در فرانسه است، از میدان «باستیل» تا میدان «پلاس دیتالی» برگزار شده است.   روز جهانی کارگر سال جاری در

ادامه »

جهان, خبر, غرب اروپا, فرانسه, کارگری

ماوریکوس؛ آزادی و استقلال سندیکاها ازجمله مهمترین مسائل کارگری در هر جامعه است

دبیرکل فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری می‌گوید: اتحادیه‌های کارگری جهان باید برای مقابله با سیاست‌های کاپیتالیسم جهانی به ویژه در دوران آمریکای ترامپ با هم متحد شوند. هرگز اجازه نمی‌دهیم سرنوشت کارگران و مشکلات طبقه کارگر، قربانی بازی‌های سیاسی بازیگران نظام لیبرالیسم شود. 

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, کارگری, گفتگو, یونان

اعتصاب فلج‌کننده کارکنان ۵ شرکت خطوط ریلی در انگلیس

اعتصاب کارکنان پنج شرکت خطوط ریلی در انگلیس که از بامداد روز دوشنبه آغاز شد، سبب بروز اختلال و سرگردانی صدها هزار مسافر انگلیسی در این مسیر شده است.

 

این اعتصاب در اعتراض به طرح حذف ‘کنداکتورها’ در ایستگاه‌های قطار و به خطر افتادن امنیت مسافران صورت می‌گیرد.

 

بر اساس طرح دولت انگلیس، کارکنان بخش کنداکتور که مسئولیت اطمینان از بسته شدن درهای قطار را بر عهده‌دارند، می‌بایست به بخش‌های خدماتی منتقل شوند.

 

به گفته منابع انگلیسی، این اعتصاب در روزهای چهارشنبه و جمعه ادامه خواهد یافت و به‌طور میانگین ۵۰ درصد خدمات راه‌آهن برقرار نخواهد بود.

 

خطوط ریلی نوردرن در شمال، ساوت وسترن ریل وی در جنوب، گریت آنجلیا در شرق، ساوترن (جنوب شرق) و مرسیل ریل در مناطق مرکزی انگلستان ازجمله شرکت‌هایی هستند که در این اعتصاب شرکت دارند.

 

این برای چندمین بار پس از ارائه طرح یادشده از سوی دولت انگلیس است که کارکنان خطوط ریلی، در این رابطه دست به اعتصاب می‌زنند.

 

«میک کش» دبیر کل اتحادیه امور دریایی، حمل‌ونقل و راه‌آهن انگلیس در نامه‌ای به کریس گریلینگ وزیر امور حمل‌ونقل خواستار برگزاری نشستی برای حل‌وفصل حذف کنداکتورها شد.

 

بااین‌حال یک سخنگوی وزارت حمل‌ونقل انگلیس می‌گوید که در جریان طرح دولت، هیچ‌کس کار خود را از دست نخواهد داد.

 

این اعتصاب در حالی صورت می‌گیرد که بهای بلیت قطار در انگلیس از ابتدای سال جدید میلادی به‌طور میانگین ۳.۴ درصد افزایش‌یافته است.

 

ترزا می نخست‌وزیر انگلیس روز گذشته در گفت‌وگو با بی.بی.سی ضمن دفاع از این افزایش اظهار داشت که این افزایش بها به ترمیم زیرساخت‌های ریلی کشور کمک خواهد کرد.

ایرنا

تدارک بزرگترین اتحادیه کارگری آلمان برای اعتصاب درآغاز سال جدید میلادی

بزرگترین اتحادیه کارگری آلمان به کارفرماها هشدار داد که درصورت بی توجهی به خواست ها درباره ساعات کار و افزایش دستمزد ، سال جدید میلادی را با اعتصابهای گسترده آغاز خواهد کرد.   اتحادیه کارگری ‘آی جی متال’ (IG Metall) که حدود 3.9 میلیون کارگر را در صنایع فلزات و برق آلمان نمایندگی می کند

ادامه »

المان, جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری

اعتراض کارگران به اصلاحات قانون کار ماکرون در سراسر فرانسه

هزاران تن در 170 شهر و شهرستان فرانسه در اعتراض به اصلاح قانون کار که از جانب امانوئل ماکرون به عنوان راه حلی برای کاهش بیکاری مطرح شده است، دست به تظاهرات زدند.   به گزارش خبرگزاری راشاتودی، این قانون که قرار است از ماه ژانویه 2018 اجرایی شود، قدرت بیشتری را در اختیار کارفرماها

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, جهان, حقوق بشر, خبر, فرانسه, کارگری

در اعتراض به خصوصی‌سازی و تعدیل؛ کارگران کشتیرانی کانادا اعتصاب کردند

به گزارش ایلنا، امروز تعداد زیادی از کارگران کشتیرانی کانادا در سه شهر بزرگ بریتیش کلمبیا به نشانه اعتراض دست از کار کشیدند. این کارگران، خواسته خود را توقف خصوصی‌سازی‌ها و احترام به حقوق صنفی کارگران صنعت کشتیرانی این کشور دانستند. یکی از رهبران اتحادیه‌ای این کشور که در این اعتراض شرکت کرده به رسانه

ادامه »

امریکای شمالی, جهان, خبر, کارگری, کانادا