مخالفت با خصوصی‌سازی، تغییر قانون کار و افزایش سن بازنشستگی، سندیکاهای کارگری را در آتن به‌خیابان‌ها آورد

هزاران نفر از کارگران بیمارستا‌ن‌ها، مترو و حمل و نقل یونان در اعتراض به محدود کردن حق اعتصاب سندیکاهای کارگری از ابتدای این هفته، به خیابان‌ها آمده‌اند.

ادامه »

جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری, یونان

اعتصاب وسایل نقلیه عمومی یونان در اعتراض به‌اصلاحات نئولیبرالیستی

اتحادیه حمل و نقل درون شهری یونان به نشانه مخالفت با قوانین جدید کار، کاهش حقوق و مزایای بازنشستگان و بخصوص اصلاح قانون دریافت مجوز برگزاری اعتصاب و تظاهرات توسط دولت یونان، از صبح امروز جمعه دست به اعتصاب زدند.

ادامه »

جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری, یونان

اعتصاب کارکنان حمل و نقل عمومی ایتالیا، در اعتراض به‌طرح خصوصی‌سازی

کارکنان بخش حمل و نقل عمومی در شهر رم در پی فراخوان اتحادیه های کاری Orsa, Faisa Confail e Usb از صبح امروز دست به یک اعتصاب یک روزه زدند که منجر به سرگردانی هزاران مسافر و ایجاد ترافیک سنگین در رم شد.

ادامه »

ایتالیا, جهان, خبر, کارگری

اعتصاب فلج‌کننده کارکنان ۵ شرکت خطوط ریلی در انگلیس

اعتصاب کارکنان پنج شرکت خطوط ریلی در انگلیس که از بامداد روز دوشنبه آغاز شد، سبب بروز اختلال و سرگردانی صدها هزار مسافر انگلیسی در این مسیر شده است.

 

این اعتصاب در اعتراض به طرح حذف ‘کنداکتورها’ در ایستگاه‌های قطار و به خطر افتادن امنیت مسافران صورت می‌گیرد.

 

بر اساس طرح دولت انگلیس، کارکنان بخش کنداکتور که مسئولیت اطمینان از بسته شدن درهای قطار را بر عهده‌دارند، می‌بایست به بخش‌های خدماتی منتقل شوند.

 

به گفته منابع انگلیسی، این اعتصاب در روزهای چهارشنبه و جمعه ادامه خواهد یافت و به‌طور میانگین ۵۰ درصد خدمات راه‌آهن برقرار نخواهد بود.

 

خطوط ریلی نوردرن در شمال، ساوت وسترن ریل وی در جنوب، گریت آنجلیا در شرق، ساوترن (جنوب شرق) و مرسیل ریل در مناطق مرکزی انگلستان ازجمله شرکت‌هایی هستند که در این اعتصاب شرکت دارند.

 

این برای چندمین بار پس از ارائه طرح یادشده از سوی دولت انگلیس است که کارکنان خطوط ریلی، در این رابطه دست به اعتصاب می‌زنند.

 

«میک کش» دبیر کل اتحادیه امور دریایی، حمل‌ونقل و راه‌آهن انگلیس در نامه‌ای به کریس گریلینگ وزیر امور حمل‌ونقل خواستار برگزاری نشستی برای حل‌وفصل حذف کنداکتورها شد.

 

بااین‌حال یک سخنگوی وزارت حمل‌ونقل انگلیس می‌گوید که در جریان طرح دولت، هیچ‌کس کار خود را از دست نخواهد داد.

 

این اعتصاب در حالی صورت می‌گیرد که بهای بلیت قطار در انگلیس از ابتدای سال جدید میلادی به‌طور میانگین ۳.۴ درصد افزایش‌یافته است.

 

ترزا می نخست‌وزیر انگلیس روز گذشته در گفت‌وگو با بی.بی.سی ضمن دفاع از این افزایش اظهار داشت که این افزایش بها به ترمیم زیرساخت‌های ریلی کشور کمک خواهد کرد.

ایرنا

تدارک بزرگترین اتحادیه کارگری آلمان برای اعتصاب درآغاز سال جدید میلادی

بزرگترین اتحادیه کارگری آلمان به کارفرماها هشدار داد که درصورت بی توجهی به خواست ها درباره ساعات کار و افزایش دستمزد ، سال جدید میلادی را با اعتصابهای گسترده آغاز خواهد کرد.   اتحادیه کارگری ‘آی جی متال’ (IG Metall) که حدود 3.9 میلیون کارگر را در صنایع فلزات و برق آلمان نمایندگی می کند

ادامه »

آلمان, جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری

اعتراض کارگران به اصلاحات قانون کار ماکرون در سراسر فرانسه

هزاران تن در 170 شهر و شهرستان فرانسه در اعتراض به اصلاح قانون کار که از جانب امانوئل ماکرون به عنوان راه حلی برای کاهش بیکاری مطرح شده است، دست به تظاهرات زدند.   به گزارش خبرگزاری راشاتودی، این قانون که قرار است از ماه ژانویه 2018 اجرایی شود، قدرت بیشتری را در اختیار کارفرماها

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, جهان, حقوق بشر, خبر, فرانسه, کارگری

در اعتراض به خصوصی‌سازی و تعدیل؛ کارگران کشتیرانی کانادا اعتصاب کردند

به گزارش ایلنا، امروز تعداد زیادی از کارگران کشتیرانی کانادا در سه شهر بزرگ بریتیش کلمبیا به نشانه اعتراض دست از کار کشیدند. این کارگران، خواسته خود را توقف خصوصی‌سازی‌ها و احترام به حقوق صنفی کارگران صنعت کشتیرانی این کشور دانستند. یکی از رهبران اتحادیه‌ای این کشور که در این اعتراض شرکت کرده به رسانه

ادامه »

آمریکای شمالی, جهان, خبر, کارگری, کانادا