اعتصاب سراسری و اعتراضات ۲۰۰ میلیون هندی به‌سیاست‌های ضد کارگری دولت راستگرای حاکم

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، بر اساس گزارش رسانه‌های محلی هند این اعتصاب سراسری از امروز  (سه‌شنبه) شروع شده است.

 

شبکه ان دی تی وی هند گزارش کرد، بالغ بر ۱۰ اتحادیه تجاری در هند این اعتصاب را به جریان انداخته‌اند. معترضان تقاضا دارند که دولت هند حداقل دست مزدها و حقوق‌های بازنشستگی را برای طبقه کارگر افزایش دهد، خدمات رفاه اجتماعی و تدابیر حمایتی برای بیکاران را تقویت کند.

 

کارگران و کارمندانی از حوزه های مختلف شامل بخشهای بهداشت و درمان، آموزش، زغال سنگ، فولاد، برق، بانکداری، بیمه و حمل و نقل از این اعتصاب حمایت کرده‌اند.

برخی از گروه‌های کشاورزان محلی و گروه‌های دانشجویی نیز به این اعتراضات پیوسته‌اند.

 

شبکه ان دی تی وی تصریح کرد، بر برخی موارد اعتراضات اخیر با خشونت همراه شده و درگیری‌هایی نیز با نیروهای پلیس هند رخ داده است. در ایالت کرالا در جنوب هند معترضان در یک ریل راه آهن تحصن کردند. در تعدادی از اتوبانها نیز ترافیک شدیدی رخ داده است.

ایسنا

تجمع اتحادیه‌های کارگری مجارستان در اعتراض به تغییرات قانون کار

رهبران اتحادیه‌ها و سندیکاهای مجارستان در تجمعی خواستار برگزاری اعتصاب و اعتراضات سراسری در تاریخ ۱۹ ژانویه ۲۰۱۹ (۲۹ دی) شدند تا با تغییرات قانون کار که آنها آن را “قانون برده‌داری” و مضر برای کارگران و کارمندان می‌دانند، مخالفت کنند.

ادامه »

جهان, خبر, شرق اروپا, کارگری, مجارستان

حمایت کارگران فولاد آرژانتین و معدنکاران بولیوی از مبارزات کارگران فولاد و هفت‌تپه

کارگران فولاد آرژانتین و کارگران معدن بولیوی در بیانیه‌ای حمایت خود را از کارگران نیشکر هفت‌تپه و گروه ملی فولاد ایران اعلام کردند.   در این بیانیه مشترک، ضمن بیان اینکه خواسته‌ی کارگران، پرداخت معوقات و خلع ید از بخش خصوصی است و بایستی به این مطالبات پاسخ مثبت داده شود، آمده است: هنوز هفت

ادامه »

ارژانتین, ایران, بولیوی, جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری, همبستگی

همبستگی بین‌المللی با پیکار زحمتکشان ایران ادامه دارد

در پی ادامهٔ جنبش اعتراضی و حق‌طلبانهٔ کارگرانِ مجتمع نیشکر هفت‌تپه و فولاد اهواز، که در چارچوب گروه ملّی صنعتی فولاد ایران فعالیت می‌کند، و نیز گردهمایی‌ها و کنش‌های اعتراضی دیگر زحمتکشان کشور، همبستگی بین‌المللی با پیکارهای برحق مردم و زحمتکشان ایران همچنان ادامه دارد.

ادامه »

امریکا, انگلستان, ایران, برزیل, بیانیه, ترکیه, جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری, مقاله